Narcistická porucha osobnosti u manžela

esmeralda1414
10. jún 2021

Len nedavno som podala o rozvod to čo robil celé roky to sa nedá ani celé opísať. Neustále hadky pre nič len sa bežne rozpravame a on vybuchne začne mi nadávať a fyzicky ma napádať. Dvakrát ma zbil ja sprosta som odpustila. Dokonca keď som bola tehotná. Nedavno ma znova zbil odhodlala som sa a zavolala policiu. Za všetko vždy môžem ja aj keď nič zle nerobim. Všetci su hlúpy len on je múdry a dokonalý. Všetko muselo byť ako on povedal. Ako som to mohla roky prehliadať.

kkovacovak
10. jún 2021

@esmeralda1414 super že si našla odvahu a ukončila si to 🙂 teraz už len vytrvať a za nič na svete neustúpiť. Držím palce nech to ide hladko a nech už môžeš slobodne dýchať 😉

esmeralda1414
autor
10. jún 2021

@kkovacovak Je to pekny muž zo začiatku keď som ho chvalila bolo všetko dobre neskôr to peklo začalo videl len seba svoje potreby na mňa ohľad nebral darčeky mi moc nekupoval skôr ja jemu ale najhoršie je že mam s nim dieťa bude mat dva roky. Bojim sa keď sa bude s nim stretávať bojim sa či to nezdedil po ňom. Nikam na výlety nas nebraval. Stale len nema peniaze. A on je ten trpiteľ nada mi zbije ma a on sa cíti ešte urazeny. Keď sa maly narodil nerozpravali sme sa 3mesiace áno dobre počujete viac sme sa nerozpravali ako rozpravali. Je to despota bez citu chladny. Zneužival moju dobrotu a to aka som mekka 😌

kkovacovak
10. jún 2021

@esmeralda1414 tak na to si tu ty aby syn nebol rovnaký 🙂 horšie by bolo keby má naďalej to ako jeho otec fyzicky napáda jeho mamu pred očami. Takto bude od toho chránený...

jaass
10. jún 2021

@esmeralda1414 super, že si to začala riešiť. Urobila si správny krok a čo sa týka malého, neboj sa, že to zdedí po ňom. Keď ho budeš vychovávať odmala a učiť čo je dobre, tak nebude takýto. Aspoň by nemal byť. Držím palce aby si žila v pohode a aby si nemala kvôli nemu stresy 🌷

andreatytler
11. jún 2021

@esmeralda1414 Tym sa netrap ze si to roky prehliadala. Dolezite je ze to teraz vidis a robis kroky aby ti bolo lepsie. Je velmi vela zien, ktore trpia v takomto vztahu cely zivot.
Drzim palce, aby si mala v zivote stastie a lasku.

janka2273
11. jún 2021

@esmeralda1414 Veľmi ti fandim a držím palce 👍👍👍♥️ odíď od neho čím skôr,verím, že to nikdy neoľutuješ😘

martincanka37
11. jún 2021

@esmeralda1414 ..ahoj po desiatich rokoch má konečne osvietilo a začala som to riešiť.zaživala som podobné aj horšie veci.Pre všetky ženy-Nebojte sa a požiadajte o pomoc....za mňa určite poradňa Ipčko...je to aj telefonická, chatová poradňa...sú tam psychológovia poradia , pomôžu.... držím palce 😊👍👍👍👍👍

liljana
11. jún 2021

Su povahy ludi, s ktorymi sa neda zit. Vy ste presli z fazy zamilovanosti (kde prehliadas zle stranky toho druheho a ten druhy ich neprejavuje, ci ich mierni) do fazy, ze sa nemozte vystat. Ak zijete v tvojom byte, zbal mu veci, alebo odid ty.

esmeralda1414
autor
11. jún 2021

@liljana keď som bola tehotná schovaval kluce od auta predomnou to sa ani neda pochopiť aký zlý a bezcitny môže byť človek s touto poruchou u pravnicky som aj spomenula že mam podozrenie na túto diagnozu čo aj napisala do papierov. Keď je doma bojim sa ho trasiem sa nechuti mi jesť jem nasilu.

esmeralda1414
autor
11. jún 2021

@esmeralda1414 alebo bola som v nemocnici kde ma samozrejme on neviezol keď som bola tehotná vyvolavala som mu potrebovala som priniesť hygienické potreby, stále mi rušil telefón nezáujem bola som zufala posielal ma ma potrat aj ked sme sa snazili o dieťa 1,5roka sa nam nedarilo a teraz sa tvari ako ma maleho rad a že ho neľutuje. Jeho otec tiež byl matku zlomil jej sanku. U mňa sa toto deje cca 4roky a už je zo mňa skoro troska, takže neviem ako niekto vydrži s takym človekom niekoľko rokov to je tak na psychiatriu. Ale bolo obdobie že bol aj dobry, ale potom si musel nájsť zámienku na hádku a to nikam nechodím staram sa o domácnosť mal vsetko navarene, napečene upratane ale pre takého človeka môžte robiť čokoľvek aj tak bude zle.

makova333
11. jún 2021

@esmeralda1414 ja len dufam, ze si sa odstahovala a nie si s nim v jednom byte. Vyhladaj psychologa, aby si si o par mesiacov/rokov nenasla podobne "uzasny " typ.

domka555
11. jún 2021

@esmeralda1414 neboj sa, ja mám čosi ešte o trochu horšie, ale máme dcérku, zachvilu má 3 roky. Teraz sme v rozvodovom konaní. A to je čosi strašné. Samozrejme že sa mi vyhráža že v budúcnosti si bude žiadať striedavu starostlivosť a podobné haluze 🤦 je super že si odišla, už sa nevracaj nikdy. Želám ešte pevné nervy, pretože s týmito dementalmi to je beh na dlhú trať