Ako odísť od partnera?

bubinam
24. dec 2019

Čo vás prinútilo odísť od partnera? Viem, že nie som dokonalá ale naozaj nechápem ako som mohla prehliadať jeho zle vlastnosti. A tak isto aj moja sprosta naivita a tvrdohlavosť...o
Toľkokrát mi klamal, podviedol ma, zbil ma...no a teraz ma nebije iba všetko čo spravím je zle(neviem variť, kliniec programu: aj šalát si dojebala. Sú tam veľké zemiaky=krajam ako sprosta ručne aby bol ako od "maminky"/u nás doma krajac čo sú minúty a nie po hodina/, 1.5r dieťa nervózne lebo sa mu nevenujem)), nadava mi, som mumia čo sa s ním nerozprava(áno som introvertka čo aj na dieťa hovori neraz na silu len aby vedela hovoriť a on extrovert)-zároveň však keď chcem niečo povedať často ma zruší vetou že mňa to nezaujíma. Som s ním len zo zotrvacnosti asi už lebo mi je často lepšie bez neho ako s ním...ale bojím sa reakcie rodiny, okolia a domov ani nechcem ist lebo tam je mama alkoholička, ktora to "zvládne sama".
Chcem odísť ale zároveň sa chcem posnažím zachrániť vzťah ale akosi viem ze to asi význam nebude mať pretože on na terapiu nemieni ísť. Nejde .i o mňa ale o malú.

ovaaa
24. dec 2019

Prides do bodu, ked si povies dost, ze chces byt v zivote stastna a takto zit nechces.Podla prispevku si od toho len krocik...Ver mi,ten pokoj, ked uz nemusis zachranovat , dufat , ze sa zmeni a ix veci co si spomenula stoji za ten klud, ktory tym rozhodnutim najdes.

sissy27
24. dec 2019

@bubinam nechcela som, aby moja dcéra považovala takéto správanie muža voči žene za normálne, aby sa to raz nestalo aj jej a nepovedala si, že je to v poriadku, veď aj otec bol taký k mame a zostala s ním. A to, čoho som sa tak bála, som spravila v jedinej sekunde, proste prišla povestná posledná kvapka a už to išlo... najlepšie rozhodnutie v mojom živote a nakoniec to čoho som sa bála, bolo úplne ľahko zvládnuteľné.
A nie, nezachrániš to a nezmení sa. S ním to bude už len horšie.

kotulicek
24. dec 2019

@bubinam neboj sa toho ako budú reagovať druhý keď im to povieš ako teraz tu pochopia to ....... Ved su všelijaké organizácie skús šťastie tam uvidíš pomôžu ti pomaly sa pripravuj na odchod z domacnoci aby si nič dôležité nezabudla ..... A ešte keby si si aj peniaze odlozila, mužovi sa spovedať nemusí kam ideš keď bude v práci odídeš !!! Neviem ako by si zachranila vzťah , opýtaj sa sama.seba.ci to .a zmysel ... Prajem všetko dobré a krásne.vianoce spomen si na.tyxh s kým ti bolo dobre a spríjemní si chvíle radosti 😀

stanulienkat
24. dec 2019

To by bol jeho posledny vianocny salat.... Buduci rok by sviatkoval sam..

mechurik
24. dec 2019

@stanulienkat moj muz spravil salat sam na vianoce.

sissy27
24. dec 2019

@stanulienkat ja by som povedala, že posledný bol ten minuloročný 😅

0silvia0
24. dec 2019

@mechurik tu nejde konkretne o salat😏

gabrielaaaa
24. dec 2019

Už len zato jeho primitívne správanie by som odišla odišla som už od druhého ak bude treba odídem aj od tretieho a to nemám pomoc pre nich rodiny a kohokoľvek

tatisna
24. dec 2019

@bubinam zbil ťa???? A Ty si s ním??? Ja by som sa bála skôr toho ako to čo si niekto iny myslí...horšie je že máš 1,5 ročne dieťa a asi nemáš veľmi kam ísť. Alebo??

miadi
25. dec 2019

Podviedol Ta ? Zbil? A až ten šalat je poslednà kvapka ? 🙈ja mam dost. Dnes tu čitam vselijake pribehy smutne o nefunkcnych vztahoch a som len rada ze u nas su vianoce az zajtra. Zajtra sem nepàchnem užijem si sviatky ( je mi luto tych co sa takto trapite este aj na vianoce) utekaj! Musis vyriešit kam sa s dietatom poberieš. Urcite to bude chvilku tazke no bude ti bez neho lepšie. Drz sa!

z1984
25. dec 2019

Bohužial chlapi su manipulatori. Tiez co ste to nezazili takto nepochopite. Ja som to zazila a.viem presne ako to myslela so salatom 😄 tiez.som odisla kvoli takejto blbosti a pritom ma udrel nadaval mi aka som jebnuta neschopna p.ča. ale vzdy to pretocil namna ako ja ho k tomu vyprovokujem ale on ma tak strasne miluje 😄 teraz mi to je smiesne a aj tebe to bude. Mas to o nieco tazsie ze mas dieta a nenajdes podporu u rodiny ale da sa to zvladnut hlavne musis mysliet na malu . Držim palce 🙏

evica01
25. dec 2019

Neboj sa, kazda senzacia trva 3 dni. Ked by si od neho odisla.. mala by si peniaze? Na vsetko. Na najom, stravu, mobil.. na vsetko. Mas kam ist?
Aku mas vlastne zabranu? Bojis sa, ze ti bude robit proboemy a dietatom? Tipujem, ze bude taky frajer, ze sa bude chciet o nu starat sam 🤪😁
Rodina ta bude riesit dovtedy dokedy ich budes prosit o pomoc. Uvidis ako ti daju pokoj 😉

kittykat22
25. dec 2019

@bubinam Pokial ti ide aj o malu, si si ista, ze partner nebude chciet dieta do striedavej starostlivosti? Jedna vec je odist, druha vec je mat pocit, ze partner je absolutne nevyhovojuci a nechat mu polovicu casu dieta - pretoze to nariadi sud.

erikaa73
25. dec 2019

.....čo sa musi este stat a ma urobit aby si pochopila ze ta nemiluje ? A ani neakceptuje ako partnerku? Si pre neho nic ....Je to egoisticky clovek ,ktory nema kusok lasky v sebe

gabrielaaaa
25. dec 2019

@kittykat22 ja som odišla a ani som nepomyslela NATO či ho bude chcieť tam je prvoradé dieťa a moja psychika takže som odišla aj keď si na súde išiel svoje ja som sa nedala a čau takže dievča nech naberie odvahu a majsa 🌲😍

kittykat22
25. dec 2019

@gabrielaaaa a tvoj manzel neprejavil zaujem o dieta?

gabrielaaaa
26. dec 2019

@kittykat22 bože ešte to by mi chýbalo že manžel 😃😃😃😂😂ja sa nechcem vydávať ani keby to bol princ na bielom koni 😃😂😂😂😂😍jasné že chcel ale keďže som n nemal vlastný byt nemal izbu veď my sme žili v jednej izbe traja a jeho family v jednom byte snami ja som povedala vyber si buď pôjdeme na byt alebo odídem nekonalo sa tak sa mi naskytla príležitosť tak som odišla ale čo to bolo z kaluže do blata 😭teraz mi je konečne dobre tak ako je 💖💖💖💕

kittykat22
26. dec 2019

@gabrielaaaa lenze u teba bola idealna situacia. Akonahle ma muz zaujem, zazemie tak ma napol vyhrate.

gabrielaaaa
26. dec 2019

@kittykat22 no veď jasné môže aj nemusí ☺️

derdia
26. dec 2019

Pozri skus sa pozriet na to takto..mas jeden jediny zivot!iny mat uz nebudes ...stravila si kopec casu s clovekom,s ktorym si nemala stravit ani den...a hlavne tvije dieta sa uci tym,ze pozera ako sa sprava jeho otec!!!!!takze ak nechces dieta take oko tvoj partner...naber odvahu a povedz si,ze chces zit stastne a hlavne v pokoji!Ty nemas co zachranovat....ked sa niekto takto k tebe sprava je to podla teba normalne??ja mam muza poklad velky...je to moje zlato...a pretos nim som.keby mam zit zivot s debilomradsej sa hodimpod vlak..nikdy by som neobetovala zivot debilovi kolideto....deti po max 25tke si pojdu po svojom....aty prene bude len troska,ktora zostala so sprostym chlapom..takze nechaj tu kapitoluza sebou a chod zit spokojny zivit.drzim palce...neboj urcite sa raz nadychnes na plne pluca a povies si,ze to bolo najlepsie rozhodnutie tvojho zivota...

bubinam
autor
30. dec 2019

@tatisna mám, lebo mamina by ma prijala a pomohla by mi, ale zase nechcem byť s ňou lebo nechcem aby mala vydávala opitý babku a pokladala to za normálne. Dalej bojím sa jeho reakcie. Sám sa vyjadril, že mi malú. Vezme že všetkých zabije ak mu ju vezmú 😢 a verím, že je toho schopný lebo jeden raz keď sme sa hádali mi ju vzal, a vyhazdoval ma z bytu kým mu ona revala na rukách. 😣 teraz je kľud ale ja uz nie som s ním šťastná. Aj dnes (chorý je) chcel chlieb s cibuľou tak som spravila. Po ďakujem prešlo asi 5 minút a zahlásil, že prečo je ten chlieb natrety na menšej strane, že by mal viac. (Mozno to myslel ako vtip, mozno nie) Okamžite ma to zabolelo a nastvalo zároveň, pretože som mu povedala ze však je to to isté a on nie je. Ja že tak si to sprav na budúce sám a on sa nasral, že tak si to zjedz sama keď ti to tak vadí 😣😤😠 ja už mám toho fakt dosť. Jediné čo ma fakt brzdí je malá, navyše ho začína mať veľmi rada takže sa ešte viac na ňu navuazal.

bubinam
autor
30. dec 2019

@kittykat22 bude ju chcieť. Ale ja mu ju nedám do striedavej starostlivosti...pretoze jeho venovanie sa malej pozostáva z volania babke(jeho mame-300km od nas) cez fb, položenie si ju k sebe na sedačku a cumenie na TV. Asi tak. A to sa dušoval, že ako sa s ňou bude hrať a rozprávať. Veď ani nevie akú veľkosť plienok nosí, kúpal ju len ako dojca a potom vraj je už veľká už sa bojí, hovna jej mu smetia na zvracanie...ale ja mám dojem že sa len chcel vytiahnuť ako to s deťmi vie a ja som neschopná prvorodicka a jeho mama vychovala 5 deti(lenže ako) totálne ignoruje moje inštinkty voči malej lebo u nich doma sa to robilo tak á tak. Ale to som sa nedala. Satkovala som aj keď s tým mal problém a nenútila som ju spávať v kociku ak už nechcela len aby si ju in mohol nerušene kocikovat čo aj tak nerobil. Ja som bola večne vonku s malou pred barakom a on lapel doma. Je pravda ze aj varil a upratoval vtedy ale nie dennodenne. Takze ten čas mal a malá spava cez deň dodnes 3 hodiny.

bubinam
autor
30. dec 2019

@z1984 aj mne tak nadáva, preto aby ma nebil. Ale podľa mňa sa zľakol. Lebo počas tej poslednej hádky čo ma bil (varechou) som sa nedala a tiež som ju vytiahla. Stretli sa a jedna sa zlomila. Ten ostrý koniec som schmatla a chcela ho bodnut do pleca nech sa zľakne, nech da pokoj. Dal. Zľakol sa, že ho chcem zabiť. Nebol ďaleko od pravdy, v tej malej zákernej časti duše som mu chcela veľmi ublížiť. A na druhý či tretí deň som si pekne pofotila všetky moje modriny. Jedna je krásna s otlackom jeho dlane. A všetky fotky sú na webe uložené. A vie o nich. ....ide o to, že on potrebuje psychológa a terapiu. Lenže on si to nechce priznať. Vnútri je ustráchaný chlapec bez stipky sebavedomia a hra sa na veľkého pred takými na ktorých si trufne. Klame cuzdich len aby vyzeral že je lepší (napr. Vždy prihodí aj o 100 viac keď hovorí o mzde).
Buď je to výchovou (dodnes sa vie uhnut hlavou keď dlho chcem pohladkat po vlasoch zo strachu že ho udriem) alebo sa narodil ako sociopat - lebo väčšina toho co na nich sedí je celý on. Totálne charizmatický ale až zitie s ním odhalí aký naozaj je. Keď ja som taká...ze to dobré čo medzi nami je ...tiez potrebujem terapiu očividne...😟

z1984
30. dec 2019

@bubinam prepac ale preco ho obhajuješ. Nema ťa co bit

marca12
30. dec 2019

@bubinam ach boze utekaj,kym sa da. Mame v rodine podobneho psychopata a robi celej rodine peklo zo zivota. Dcera je este malicka,este ma sancu na normalny zivot. Deti si vela pamataju a tazko sa s tym vyrovnavaju. Peklo nastane,ked sa s nim rozides. Skoda,ze nemas oporu v rodine. Lahko sa hovori,odid,ale kam? Z coho budes zit? Mas vobec kam ist? Ma ti kto pomoct,ked bude na teba utocit? Ak od neho odides,budes musiet pravne bojovat a spolupracovat so socialnym odborom. Najhorsie,ze takemu psychopatovi sa neda len tak nariadit psychologicke vysetrenie. Pokial ti neublizi a nebudu dokazy,nikto ti neuveri. Zial realita.

kittykat22
31. dec 2019

@bubinam no ale niesom si ista, ci tvoje dovody na vyhradnu starostlivost, uzna aj sud. Moja kamaratka ma syna s idiotom (podla mna by mal mat papiere na hlavu) a dostal syna do striedavej starostlivosti, pretoze ho chcel. Mal zazemie, zaujem, prijem - a je to. Idu pol na pol od chlapcekovho 1.5 roka. Pricom o chlapceka sa stara vyhradne jeho matka. Ono na to, aby nedostal otec syna do striedavej musis mat padne dovody - co pozeranie TV podla mna nie je. Otvor si este jednu diskusiu, ako ziskat dieta do vyhradnej starostlivosti - aby ti dievcata poardili.

laura2410
31. dec 2019

Dobry den. Aj som rada ze som tu na tuto temu natrafila.
A ide o to sice nie mna sa to tyka ale jednej mamky od nas z dediny.
Snazi sa ako vie a vladze, pracuje sice zevraj zmluvu jej dali zatial iba do konca marca, a tu caka aj ona na hacik ci jej predlzia zmluvu.
Ale nie o tomto som chcela pisat.
Poznam ju osobne bude mat 32 r a ma dievcatko a chlapceka (po malej mi dava oblecko na doma).
Zije z jej "partnerom" no za posledne obdobie toho na nu vela.
Je to prepacte za vyraz hovedo 1 triedy.
Ona kym nerobila tahala celu domacnost z 270e. Aj skolku. A on za to obdobie 3 r co sedkal doma a iba ju trapil trapy ju aj teraz a vidim ze uz je proste hotova.
Ide o to ze je z neho uz ale fest alkoholik a neuzna si to.
Deti su napisane na nu on ani v RL nieje lebo nema platny OP a ked mu dala € na to aby si to siel vybavit tak co ? Prepil aj zo susedom postupne kym ona je v praci deti jej vezme do skolky aj vyzdvihne ale chodi domov az okolo 16h a nieraz mi povedala ze uz bol natrepany ked prisla z prace. Vianoce tam boli hrozne smutne kedze je na vsetko sama nemala detom ani na darceky mala aspom ako tak nakupene aby mali na sviatky co jest.
Neviem ako ale velmi by som jej chcela pomost s byvanim ale u nas by sa nezmestili uz a za druhe ja mam obecny 1 i byt a inak absolutne neviem ako jej pomost.
K jej matke ona nechce ist nie dobre vztahy odkedy jej zomrel v 15r ocko.
A na to aby si zaplatila sama najom nema, kedze zvycajne su byty nezariadene a pozaduju i depozit.
Dom v ktorom byvaju je vo vlastnictve jej svokri takze asi tolko z tej strany sa neviem vyjadrit bohuzial.
Na obecny byt narok nema este 1r treba aby mala v tejto obci tr.pobyt., a ziadost ma podanu no horsie je ze ziaden takyto byt nieje ani volny.
Poradte ako jej pomost.
Pripadne na koho sa ma obratit. Ja jej s tym velmi rada pomozem.
Na psychiku deticok sa ma nepytajte to su tak zlate deti a tesia sa aj z malickosti ako je napr. Jablcko ale su strasne smutne, rano ked ich vydam ako ich berie do skolky ich "ocko" tak su smutne velmi.
Chcela som pre nu aj urobyt fin.zbierku no aj ku tomu treba dokazy a co ja viem co.asi???
Dakujem velmi pekne za odpovede.