Našla som si útvar v prsníku

fiffinkaa
18. júl 2021

Dobrý deň,
Našla som si útvar v prsniku, následne som sa objednala na sono, termín mám o 4 mesiace. Útvar má tvar akoby tkaniva v tvare podlhovastého valčeka, mierne pohyblivé, príde mi to dobre aj na dĺžku 2cm a viac, neboli to, nachádza sa to na vonkajšej strane prsníka ako konci pazucha a začína prsník, tak hneď zkraja. Posledné sono bolo 8/2020 ok. Stále na to myslím, mám 40r a som z toho nesvoja. Neudrela som sa. Nemá niekto podobnú skúsenosť? Ďakujem.

janka1011
18. júl 2021

@fiffinkaa to môže byť hocičo, ja som to riešila pred pár rokmi presne také isté aj miesto rovnaké a na sone dr povedal, že je to svalový úpon

marca12
18. júl 2021

@fiffinkaa nemate v okoli lekara,ktori robi sono? Byt tebou,tak sa objednam hocikam aj do ineho mesta,pre pokoj v dusi. Ale moze to byt kludne sval tazko povedat.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
18. júl 2021

@fiffinkaa neviem odkiaľ si ale u nás keď poviem, že som si našla niečo na prsníku tak ma objednajú skôr. Lebo 4 mesiace sú naozaj dosť. Skús sa aj inde informovať aké majú čakacie doby. Máte v meste len jedno taketo pracovisko?

fiffinkaa
autor
18. júl 2021

@janka1011 ďakujem.
@marca12
@hazelgracegus
Ďakujem, najprv som si vravela že teda počkám že je to takto bežné, ale dosť ma to stresuje, poobzeram sa v okolí, príplatok nie je problém.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniikka
18. júl 2021

@fiffinkaa neviem odkiaľ ste,ale v Krompachoch robia sono prsníkov 2krat do týždňa, prídete s vymennym listkom a idete podľa poradia. Ja som bola vybavená do 30 minút. Žiadne objednávanie

marca12
18. júl 2021

@fiffinkaa u nas je lekar,ktory ma sono a vysetruje s nim vsetko. Vies sa tam objednat a mozno v Bojniciach alebo aj u vas v Prievidzi by tiez taky lekar mohol byt. Pripadne zavolaj gynekologovi,akutne pripady beru hned.

zuzankkaa1
18. júl 2021

@fiffinkaa ja mam tiez priblizne na takom mieste "hrcku", ma 7x3mm, uz asi 2 roky. Nemala si tam predtym vyrazku? Ze by to bolo take zhrubnute tkanivo. Ak si to nahmatas a je to tesne pod kozou,ze vies to uchytit akoby do koznej riasy,tak by to nemal byt problem, skor nieco kozne 🤷‍♀️

zuzap33
18. júl 2021

@fiffinkaa daj si určite urobiť sono čím skôr. Pri objednávke povedz, že si si našla hrčku

iwesska
18. júl 2021

Moze to byt aj fibroadenom,ako mam ja - to je nezhubny nador a len sa to sleduje,ci nerastie. Tiez sa mi objavil len tak zrazu a zije si tam spolu so mnou.

tamvtme
18. júl 2021

Treba ist co najskor na sono...ja ked som si pred rokmi nasla nieco podobne, hned stres, v rodine mame rakovinu prsnika, vybavila som si sono co najskor (bolo to par dni pred dovolenkou a musela som ist na sono este pred inak by som si dovcu vobec neuzila.a bola v strese)...nakoniec to bola len cysta, ale mam ich tam.viac a aj fibroadenomy, odvtedy som sledovana na onkologii pre istotu.

fiffinkaa
autor
18. júl 2021

@zuzankkaa1 nemala som vyrážku, a nemám to hneď pod kožou, hlbšie, voľným okom nevidieť.

xsandrax
18. júl 2021

@fiffinkaa treba povedať pri objednávaní, že si si našla hrcku alebo chod do ProCare, mne tam dali termín do týždňa a potom mi aj termín na MR zajednali, aby ma hneď vzali. Držím palce ☺️

fiffinkaa
autor
19. júl 2021

Tak som objednaná bud.stredu, som v strese že ma začal až prsník pobolievat.

janny39
19. júl 2021

Možu to byť žlazy. Mala som podobný problém a nie jeden krát, tiež to bolo ako valček. zmizlo mi to až po porode🙂

zuzap33
19. júl 2021

@fiffinkaa neboj, rakovina nebolí. Treba to však určite pozrieť, lebo v takom veku ako ty, ochorie čím ďalej, tým viac žien. Ja som jedna z nich

fiffinkaa
autor
19. júl 2021

@zuzap33 mňa to práveže neboli..to miesto..no toľko si to chytám stredujem že ma začala polku prsníka bolieť. Prajem Ti veľa zdravíčka.

kikulienkadd
19. júl 2021

Ahoj,nečítala som celú diskusiu, ale podľa mňa čakať 4 mesiace na sono je príliš dlho. Nechceš skúsiť zavolať do svojej zdravotnej poisťovne, či ti nevedia v tvojej situácii pomôcť a nájsť čo najskorší možný termín v tvojom okolí? Prajem veľa zdravia a šťastia 🍀

fiffinkaa
autor
19. júl 2021

@kikulienkadd už mám termín vybaveny na buď.stredu. Ďakujem.

1mata
19. júl 2021

@fiffinkaa 🙏 dufam ze to nebude nic co stoji za obavy. Drzim palce. Skoda ze sa neda nrjaky skorsi termin na sono 🙄

kikulienkadd
19. júl 2021

@fiffinkaa to je výborné! Držím ti palce, aby to nebolo nič vážne.
V každom prípade treba ísť-ako dobrí lekári vravia: radšej 3×zbytočne ako raz neskoro...

fiffinkaa
autor
19. júl 2021

@kikulienkadd ďakujem ďakujem
Ďakujem všetkým za záujem a povzbudenia, pomohlo mi to na duši.

fiffinkaa
autor
28. júl 2021

Idem zo sona našli mi 3 cysty a 1 uzlinu, doktorka povedala že je to v poriadku..

zuzap33
28. júl 2021

@fiffinkaa 👍 super. Cysty má každá žena, raz sa objaví, raz zmizne, nerieš

martul
28. júl 2021

@fiffinkaa objednala si sa sama? Ja som išla doktorovi ten mi povedal kde sa môžem objednať a tete na telefóne som povedala o čo ide a na druhý deň s bola na sono, neexistuje že 4 mesiace

martul
28. júl 2021

@zuzap33 to ni je vôbec pravda, mňa to nebolelo a už mám po chemo, mamu bolel prsník a tak isto ako ja

fiffinkaa
autor
28. júl 2021

@zuzap33 ďakujem.

fiffinkaa
autor
28. júl 2021

@martul áno už som bola na sono dnes, v inom meste..je to ok našťastie.

fiffinkaa
autor
28. júl 2021

@martul veľa zdravíčka obom prajem.