Jedná sa naozaj o zväčšenú žľazu v prsníku?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

našla som si na ľavom prsníku hrčku, celkovo mám ľavý prsník taký hrboľatý po bokoch z vonkajšej strany. Hrčku cítim iba v stojí, keď si ľahnem alebo zdvihnem ruku, nie je ju cítiť. Je to akoby taký valček, mierne pohyblivý. Bola som na sone prsníkov týždeň dozadu, doktor mi povedal, že je to zväčšená žľaza, čo cítim. Ale mne tá hrčka nejak nedá spávať. 🙈

Niežeby som spochybňovala prácu lekára, ale môžem byť prosím kľudná?

Môže sa stať, že je tam niečo, čo by nevidel?

Prikladám lekársku správu. Ďakujem.

Dobrý deň,

na základe hodnotenia lekára je všetko v poriadku. Samozrejme ak v ňom nemáte dôveru, máte právo vyhľadať pre konzultáciu iného špecialistu.

Nález mi neprináleží bez vyšetrenia hodnotiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník