Nasofan + Pamycon + Codein + Zodac. Kedy mi to zaberie?

milka1978
21. jún 2013

Ahojte .... na začiatku tohto mesiaca som začala pokašliavať no musela som ísť so synom do nemocnice na operáciu ... boli sme tam 3 dni a potom čo sme prišli domov išla som k lekárovi pre ATB pretože mi už nič homeopatické nezaberalo a kašľala som stále horšie a horšie .... lekár mi povedal, že mám zápal priedušiek a prepísal mi Cedrox 1000 na ten som dostala alergickú reakciu - kožnú vyrážku a preto som si išla pre druhé ATB a preto mi predpísal Roxitromicín 150 mg ... ten som dobrala a zabral, pretože nekašlem ... no preistotu ma lekár poslal na pľúcne vyšetrenie a na ORL ambulanciu ... na pľúcnom mi lekárka predpísala Pamycon do nosa a Codein na kašeľ .... v ORL ambulancii mi predpísali Nasofan, pretože mám v ušiach zaľahnuté už vyše týždňa ..... lekárka v ORL ambulancii mi vravela, že po Nasofane mi v ušiach odľahne a konečne budem počuť normálne a nebude mi v hlave hučať .... teraz beriem Nasofan 3 deň, Pamycon 5 deň a Codein 5 deň no v ušiach mi neodľahlo a stále mi v hlave hučí ... máte niekto s týmto skúsenosti? kedy ste sa vyliečili ak ste boli chorý úplne? Kašlem už len sem-tam keď ma niečo pošteklí v hrdle no to zaľahnutie mi už pekne lezie na nervy, pretože som akoby na polovicu hluchá a večer keď chcem spať tak počujem namiesto ticha len hučanie v hlave ... je to dosť otravné ... ďakujem ... ešte na týždeň idem na kontrolu na pľúcne kde mi vezme lekráka aj krv a povie výsledky z výterov z hrdla a z nosa, ktoré mi pred týždňom vzala .... ďakujem

elvira12
21. jún 2013

preco Pamycon, ked s brala celkove ATB? A preco zrovna Codein na kasel? Aj si nieco vykasliavala? Potom tam ide ina liecba...

sendy182
21. jún 2013

@milka1978 sa čudujem.....pamycon na zelené sople...hnisavú nádchu......codein vysaď......neviem prečo ti nerobila prepalch uší telólou vodou......alebo aspoň kvapky do ucha....skús iného orl lekára.........zodac je na alergiu.....máš ju?..... 🙂

milka1978
autor
22. jún 2013

@elvira12 nie nevykašliavala som práveže nič ... mala som suchý dráždivý kašeľ ....a pamycon na uvoľnenie nosných dutín .. mala som príšerne upchatý nos a nevedela som dýchať

milka1978
autor
22. jún 2013

@sendy182 Zodac na alergiu mám pretože ju ešte mám a zároveň som aj alergik na UV žiarenie od slnka takže ho musím prakticky užívať stále keď vonku svieti slnko ... v utorok idem na kontrolu tak som zvedavá čo mi povie ... ale zaľahnuté mám stále tak verím, že sa to zlepší

elvira12
22. jún 2013

No, codein mas na utlmenie sucheho drazdiveho kasla a mierne ukludnenie, aj ked sa uz velmi nedava. Ak Ti nasadila celkove ATB, tak uz lokalne nema vyznam davat. Pamycon by som vyhodila, Codein detto..
Na zalahnute usi, aj zahlienenost standartne davame Trifed sirup (ma aj antihistamin.zlozku, takze nie je nutne brat ziadne antihistaminikum pri nom).
Do usi sa da dat este OTOBACID kvapky.
treba si najst dobre krciara, ktory Ti nastavi primeranu liecbu..

sendy182
22. jún 2013

@milka1978 myslela som si že máš alergiu...... 🙂 zodac berie môj mladší syn......skúsila si zmeniť za alerid napr? codein neber......je zbytočný.....radšej nech ti predpíše imunológ neaký sprey napr.ecobec.....niečo v tomto zmysle....fakt pomôže aj pri suchom dráždivom kašli......skús sa poradiť......pamycon zaberá pri hnisavých soploch......radšej niečo celoročne napr. s morskou vodou.....sterimar a pod......ak máš pocit upchazých dutín resp. nosa je vhodný aj sirup sinupret je na prírodnej báze a pomáha troška uvoľniť......pocit zaľahnutých učí u alergikov pomôže aj stlačiť obe dierky nosa palcom a ukazovákom zatlačiť a fúknuť do líc......malo by to uvoľniť tlak v ušiach........držím palce SKORé VYLIEčENIE 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

milka1978
autor
22. jún 2013

@elvira12 no do uší som už skúšala Brownove kvapky - tie nepomohli ... potom klasický peroxid do uší, čo sa dá kupiť v lekárni - ten tiež nepomohol ... a mám doma ešte Tobradex - ten som dávala synovi po operácii uška - dávali mu ventilačné trubičky a vyberali nosnú mandľu ... no ten som ešte neskúšala ... už mi takto v ušiach hučí a mám zaľahnuté 10 deň :/ už je to na nervy

milka1978
autor
22. jún 2013

@sendy182 alergiu má akurát na to UV žiarenie slnka a teraz už aj na tabletky Cedrox 1000 .... k imunológovi som ešte nešla no už si musím pýtať správu aby ma tam poslali lebo už mám toho dosť ako na mne všetko skúšajú a nič nepomáha ... morskú vodu do nosa nemôžem pretože hneď mi začne z nosa krvácať .... ešte ani počas 2 tehu som si ho nemohla aplikovať, keďže som potom pri fúkaní mala na vreckovke aj krv .... sinupret som skúšala a trocha pomohol ... z nosom sa mi už dýcha lepšie ... je to už O.K. a skúšala som aj prefukovanie uší ako píšeš, že zapchať nos prstami a fúknuť ... no počula som len praskanie ako sa mi bubienky napínajú a naspäť sa potom vtiahnu a nepočujem nič .. skúšala som to aj pod teplou vodou, či mi niečo z uchy nevýjde a aby sa to aj lepšie uvoľnilo no nič ... na sucho to skúšam každý deň aj 4x no už ma aj uši z toho bolia .... ešte uvidím čo mi povie v utorok pľúcna a ak nič so mnou robiť nebude tak už sa budem pýtať na niečo buď silnejšie alebo nech ma pošle ešte niekam inam .. dakujem

terina25
22. jún 2013

@milka1978 keď som si prečítala,čo všetko berieš povedala som si pááááánečku...toľko veľa liekov a stále si chorá?Zodac berie aj moj syn na alergiu.píšeš,že máš slnečnú alergiu-aj ja ju mám a neberiem na to nič...dcérka mala min.týždeň zapálené obe ušká-dali jej na to otobacid-to je len na predpis.bez predpisu kúpiš len burrow kvapky-tak nejako sa to volá.inak je všetko do uší na predpis.ak ti to nepomohlo,tak len lekár ti musí predpísať.pamicon bral tiež moj syn,keď mal zelené soplíky a tuším sa to može brať len 7 dní,lebo to sú robené kvapky.ty máš zelené sople? ja na tvojom mieste by som si kúpila do nosa klasické kvapky do nosa s morskou soľou-nám najviac zaberá Physiomer-ten je super silný 😉 a ešte niečo.nám povedala krčiarka,že ak bolia uši,tak treba liečiť nos.je to všetko spojené a nestačí liečiť len uši.kým nemáš vyliečený úplne nos,tak ťa tie uši budú stále bolieť.neskúšala si nahrievať nad soluxom?moja dcéra aj nahrievala aspoň 5min.a dávať vatu do uší+ja som jej zaviazala aj šál okolo hlavy,aby mala ušká v teple.

terina25
22. jún 2013

a ešte som zabudla napísať,že aj ten sinupret je výborný.uvolní aj nos.nám vždy pomohol.držím palce,aby si sa rýchlo vyliečila.viem,že to nie je príjemné ,keď bolia uši.dcérka to mala už 2x,ale teraz to bolo dosť zlé.chudera ani spať nevedela po nociach a stále plakala.a to som jej dávala aj ditiaden a nezaberal.akurát,čo jej zabralo od bolesti bol panadol.

sendy182
22. jún 2013

@milka1978 takže radšej orl odborníka......popíš mu svoje problémy.....do ucha si radšej nič samovoľne nedávaj......myslela som že máš alergiu takú "bežnú" tárva,peľ,prach....a pod. preto máš zodac...preto úprava tlaku v ušiach........cedroc 1000 sú veľmi silné atb a mala by tam byť dodržaná váha pacienta myslím nad 65 kg 😝..........pravdepodobne nebudeš môcť užívať atb a ísť na slnko.....držím palce....nech už máš pokoj 😉