Návaly tepla a nespavosť

amy2807
4. jún 2023

ahojte nakolko momentalne prechadzam obdobi menopauzy potrebovala by som poradit nieco co pomoze na nespavost a navaly tepla ..lebo posledne noci neviem riadne spat neustale sa budim potom rano v praci neviem fungovat..je nieco osvedcene nejaky doplnok co na toto pomoze?..

deti95060810
4. jún 2023

lieky na spanie.... predpíše obvodný

pribinak
4. jún 2023

@amy2807 skús na spanie volno dostupný melatonín a až potom niečo čo predpisuje lekár
A dala by som si urobiť aj hormonálny profil u gynek.

amy2807
autor
4. jún 2023

@deti95060810 mne ide skor o tie navaly tepla..lebo koli tomu neviem spat poriadne

komplikovana
4. jún 2023

skus napisat do tejto temy, alebo si precitat, mozno tam nieco najdes.
https://www.modrykonik.sk/group/10637/
@amy2807

lucia851
4. jún 2023

@amy2807 mne gynekológ poradil serelys tabletky

lagunka0000
4. jún 2023

@amy2807 ahoj, ja som tak isto v menopauze, zabral mi pupalkovy olej v tobolkach, cca po dvoch týždňoch som bez navalov a spím, sem tam sa zobudím na búšenie srdca, ale návaly mi ozaj ustúpili.

ritter
8. jún 2023

@amy2807 ja to mam už rok, zaciatky tazke, mam na spanie sanval od obvodnej lekárky.mam vela vyskúšaneho, aj melatonin, valeriana, lubovnik.teraz skusam serelys, zatial nevidim ziadny účinok.zaspim a každu hodinu nával tepla a som hore, takto fungujem do rana

lucia851
8. jún 2023

@ritter serelys skúšam aj ja ale nejako nepomaha

ritter
9. jún 2023

@lucia851 serelys užívam tri týždne a nepocitujem žiadnu zmenu k zlepšeniu, ale skúsim to brať ešte aspoň dva mesiace a uvidím.

lucia851
9. jún 2023

@ritter ja si chcem objednať menoxin tak uvidím

lagunka0000
10. jún 2023

@lucia851 mne menoxin nič nezabral

lucia851
11. jún 2023

@lagunka0000 asi si jediná lebo ostatným zaberal

lagunka0000
11. jún 2023

@lucia851 no čo už, mne našťastie zaberá ten pupalkovy olej v tobolkach

lucia851
11. jún 2023

@lagunka0000 tak to je dobre

chiccco
13. jún 2023

Aj mne dnes gynekológ odporučil Serelys,zatial užívam GS merlin,mala som aj menoxin,ja uz neviem mne nic nezaberá

ritter
15. jún 2023

@chiccco ako dlho to užívate , ja som dnes objednala menoxin, serelysužívam mesiac a nič žiadna zmena k lepšiumu, potím sa v noci a zle spím. za aký čas to može začať účinkovať

bobsent
15. jún 2023

@ritter ja som prešla širokou škálou prípravkou,menoxin som začala po menagolde, kt. už neviem zohnať. účinok fytoestrogénov je tak po 3 mesiacoch-ja som pooperačne sa dostal do klimaktéria, takže rýchlo a všetky príznaky .
@amy2807 úplné zlepšienie až po cca roku užívania. teraz je to už 7 rok.

ritter
15. jún 2023

@bobsent NO DES 🙂

ritter
15. jún 2023

@bobsent vďaka za info, skúsim menoxin a dlhodobo

chiccco
15. jún 2023

@ritter ja som všetko tak 3 mesiace skúšala a keď som nevidela zmenu,tak skúšam iné ,aj ja sa potim strašne,mne aj takéto leto zatiaľ vyhovuje,ja neviem čo budem robit keď bude 34 stupňov

ritter
15. jún 2023

@chiccco PRESNE aj ja, neznášam horúčavy, toto leto je jak pre mňa stvorené.

ritter
18. júl 2023

Ahojte, po roku a pol konečne spím, menoxin a serelys spolu zabrali po mesiaci užívania. Tak sa teším..., návaly a nočné potenie sú preč. dúfam že to nejakú dobu bude takto fungovať a neteším sa predčasne. možno niekomu recenzia pomôže v menopauze.

ritter
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucia851
18. júl 2023

@ritter mne nepomohli ani serelys ani menoxin

dalmata
24. júl 2023

@ritter menoxin a serelys spolu ? Ja beriem od valovica ale nepomáha mi nic

ritter
26. júl 2023

@dalmata Takto poradila gynekologička, že aby to malo silnejší efekt, je to drahé , ale asi po čase skúsim brať len jeden druh, zatiaĺ konečne po roku a pol spím , nakoľko už som bola úplne hotová a začala som užívať hypnotika od obvodnej, teraz konečne spím bez liekov na predpis.

hladamematku
26. júl 2023

@amy2807 navaly tepla poznam z inych dovodov, vtedy som zacala meditovat a relaxovat vdaka videam z youtube, teraz neviem ani co to je. Lieky na spanie, no go pre mna, melatonin som pouzila raz, mala som strasnu reakciu, zobudila som sa zo silnou psycho depresiou sla som do lekarne aj pisala vyrobcovi ze co to ma znamenat, ze som sa dala dokopy az druhy den poobede, kaslal na to, ze kazdy reaguje inak.

cukroska
21. mar 2024

@amy2807 Toto riešim aj ja. Vyskúšala som už toho veľa na prírodnej báze,čaje a mne nezaberalo..Vydržala som dlho nakoľko raz lepšie raz horšie. Ale už dlhšie obdobie mám ako píšeš. Budim sa nato viac krát počas noci a nemôžem zaspať. Tak už som to začala riešiť s mojim gynekológom a predpiše mi hormonálnu liečbu. Chcela som sa síce tomu vyhnúť ,ale už to nevládzem znášať a myslím,že ani všetci v okolí. Nakoľko keď to na mňa príde tak je to des! Snažím sa vetrať a všetkým je zima. A mám v noci také,že spotené čelo,krk hlavu a na nohy ruky mi je zima. Momentálne sa presúvam v noci spať zo spálne do obývačky a keď to prejde naspäť a niekedy aj viac krát v noci.

cukroska
21. mar 2024

@lagunka0000 pupalkový olej som brala viac krát aj teraz ale nejak bez účinku.

flavinka1
27. mar 2024

@lagunka0000 vyskúšam 😊 dúfam že pomôže 🙏