Necítim sa dobre

terezia1998
23. jan 2023

Ahojte vedel by mi niekdo poradiť možno si to niekdo zažil ale momentálne mám ťažké obdobie moja skolióza sa veľmi zhoršila a ma nehorázne bolesti kvôli čomu sa mi nedobre spi a myslím si že už mi s toho šibe a mám v hlave hoci aké blbe myšlienky skratka sa necítim dobre už ani fizicky ani psychicky :/ cítili ste sa niekedy tak ? Chodila som na rehabilitácie sem tam masáž ale momentálne nič nepomáha neviem prečo mna boli tak strašne cela chrbtica ale už mna to nebaví navyše už s toho cítim strach a úzkosti..a neviem čo robiť ďalej už som toto dávnejšie riešila bolo mi povedané ze mám cvičiť čo aj sem tam cvičím od Vianoc len neviem či to silové cvicenie mi to tak poškodilo ešte viac alebo neviem

ninka99865
23. jan 2023

@terezia1998 najt dobrého fyzio 🙂

hviera81
23. jan 2023

teda nie som dr, ale "sem-tam cvicim" treba zmenit na "cvicim pravidelne" a nie silove cvicenia ale specialne na chrbat. na rhb ti nedali cviky na doma?

terezia1998
autor
23. jan 2023

@hviera81 dali mi na rehabilitácie cviky na doma ale ja cvičím hlavne silové aby som schudla udržiavala si normálnu postavu drepy/mŕtve ťahy/sklapacky atd tak neviem teraz som nejaký čas necvicila lebo sa cítim strašne

hviera81
23. jan 2023

@terezia1998 no tak cvic oboje. a spytaj sa na rhb ci to co cvicis nie je zle na stav tvojho chrbta. sklapacky veru nezneju moc dobre....

luccija
23. jan 2023

@terezia1998 ty máš cvičiť na skoliozu a nie silové na schudnutie.Daj si guajacuran na uvoľnenie je bez predpisu a cvic čo máš.A hlavne aj strečing dobre cviķy sú na YouTube rýchla fyzioterapia

minarova22
23. jan 2023

Pravidelne cvičiť a fyzioterapeut.
Akupunktúra na bolesti...

loliki
23. jan 2023

@terezia1998 Skolióza samotná nebolí, ale môže tlačiť na nejaké nervy. Dobrý spánok - dobrý matrac, správne ležanie. Skús nájsť polohu, ktorá ti najviac vyhovuje.

danulicek
23. jan 2023

Moj muž ma problémy s chrbticou a teda najviac im napomaha to cvicenie “sem tam” (uňho raz za uhorský rok, keď už ho doslova nútim). Zmenili sme matrac, to mu čiastočne pomohlo. Musí však dávať pozor na dlhé sedenie, krivé ležanie, dosť vplýva aj počasie a mal by mat pokoj od fyzickej prace, lebo stačí malo a môže ochrnut. On ma lordozu aj kyfozu, ma nejako posunuté stavce ci čo, tlači mu to na nejake nervy v oblasti kusok od miechy (snad som to nepomotala). A tiež ho “len” boli chrbat, na neurologii už tak dr nezlahcovala… takze smer lekár, ak si nebola alebo bola davno. Tu je potrebná pravidelnosť, no nie v silovou cvičení, ale v presne určených cvikoch. Jasne, že raz za mesiac rehabilitačné cvicenie nepomôže - tu musis cvicit naozaj pravidelne.

simsalabim
24. jan 2023

@terezia1998 ono mozno aj tie cviky, co cvicis, ti mozno na chrbat nerobia dobre 🤷‍♀️ Nemas zdravy chrbat, nemozes cvicit hocico (viem to podla seba, mam problemy s klbami). Na tvojom mieste si chrbat posilnim podla instrukcii fyzio a potom nadalej cvicim prevazne predpisane cviky a odsledujem si, co este ok a co sa uz neda. Chudnutie je hlavne o strave.

liv1
24. jan 2023

Ano silove cvicenie v pripade akehokolvek problemu s chrbticou moze stav zhorsit. Dr mi to vysvetloval, pretoze dlhodobo nepouzivame svaly ktore by sme mali, potom silove cvicenie v pripade nevyvazenia tychto cvikov stav moze zhorsit. Takze najprv odporucam kvalitnu masaz, potom fyzioterapeuta ktory ta nauci spravne cvicit a o tych ostatnych veciach mi napis spravu, vysvetlim ti co sa asi deje a co mas robit, ako si pomoct. Len teraz uz musim ist. Ale klud, pokoj hlavne, da sa to riesit. Len urob co som ti povedala😉. Masaz/napravenie, fyziterapeut a cvicit cvicit - ale soecialne cviky na chrbticu zatial len. Pripadne aj za dr mozes ist asi ti povie to iste, pripadne aj mozno vysetri, ci si si tym silovym cvicenim nieco neurobila.

kitycat
24. jan 2023

@terezia1998 dobre citam? Boli ta chrbat lebo odporucane cviky cvicis sem tam, teda necvicis, a miesto toho si dogabavas chrbat silovyymi cviceniami?

A uz mas, chudatko, uzkosti...? Kto chce kam..

terezia1998
autor
24. jan 2023

@simsalabim stravu mám upravenú už dva roky aj kvôli chudokrvnosti tých zdravotných blbosti mám viacej 🙂 robím aj sedavu prácu ale hýbem sa každý deň len čas od času sa stane že takto boli :/ zhorsilo sa mi to s fabriky na 3 smenke skoliozu mám od 16 viem čo jej nerobí dobre čo áno niektoré cviky nerobím ktoré nemôžem robím len take ktoré môžem

terezia1998
autor
24. jan 2023

@liv1 mám to od 16 naposledy som mala u ortopeda pred rokom skontroloval aj platnicky tie mám Ok len povedal že mám skoliozu krvnej aj hrudnej chrbtice a nakoniec ešte dodal že mám prehĺbené päty 🤦🏻‍♀️ Na môj mladý vek mám tých somarín bohužiaľ viac

terezia1998
autor
24. jan 2023

@luccija pohladam niečo na YT

terezia1998
autor
24. jan 2023

@kitycat nemusíš mna ľutovať 🙂 nepochopí niekdo kdo toho nemá toľko čo ja a nieje v mojej kozy

terezia1998
autor
24. jan 2023

@danulicek ako hovoríš že to tlači na nervy tam to bude u ortopeda som bola pred rokom a na rehabilitácie somnou tiež chodila pred rokom lenže tie mi vôbec nepomohli :/ cvičím cviky aj na chrbát ale cvičím aj svoje cviky a hýbem sa každý deň…zbytočne pôjdem ku ortopédovi keď som tam už bola

danulicek
24. jan 2023

@terezia1998 chápem, ortopéd nepomohol ani mužovi. Až neurologicka, ktorá mu stanovila presnú diagnózu a dala nejake ďalšie odporúčania.

diankadop
24. jan 2023

Idealne si najst niekoho s kym budes cvicit napriklad sm system, kazdy den to treba, venovat sa sama sebe, postupne sa to zlepsi, ale pri tomto treba pravidelnost, to je jedina cesta k uspechu.