Nedá sa mi spať, aj keď som unavená

21. nov 2022

Vždy som bola taká že som si rada pospala. Napríklad keď ráno som vstávala tak ledva som otvorila oci, mala som chut spat ďalej. Poslednu dobu sa mi v živote udialo dosť veci, stresujem sa kvôli niečomu. Večer sa mi nepodarí zaspať pred polnocou a ráno sa sama zobudim automaticky presne o 5. Spím cez nejaké 4, 5 hodín ale je mi to malo. Citim že som unavená ale keď idem spat nezaspim. Deje sa to nejakú dobu a neviem čo s tym robit. Jednoducho zaspim okolo polnoci, jednej ráno a zobudim sa o piatej s tym že večer som unavená ale nezaspim a ráno som unavená a aj keď mozem spat napríklad hodinku dve tak nezaspim.

malacibulka
21. nov 2022

melatonin 0,5mg pred spanim a pri zobudeni + relaxacia (autogenny trening). Spankova hygiena, odporucam aj audioknihy.

marci77
21. nov 2022

moja kamoska to ma ako postcovid problem
dava si tabletku, inak by nezaspala ....teda aspon v case, ked mi o tom hovorila
nemali ste nahodou v minulosti covid?
isla by som k lekarke a uvidite, co vam poradi
tu kamosku tusim poslali aj na neurologiu

autor
21. nov 2022

@marci77 nemala. skôr si myslím že to je zo stresu, mám stres z viacerých veci čo sa udiali poslednu dobu a je toho veľa na mna

macka9
21. nov 2022

Áno stres spôsobuje nespavosť, magnézium môže pomôcť, a samozrejme kľud .

timetotime
21. nov 2022

tiez som mala problemy s unavou, bolestami hlavy, nevedela som spavat. ale bravam uz nejaky cas Revitanerv Strong a pekne sa mi to upravilo.

lenkakravcova
21. nov 2022

O koľkej si lahas do postele?
A o koľkej máš vypnutý mobil, TV a iné svetelné zdroje?

lenocka8894
21. nov 2022

Mam to iste..som proti tabletkam takze pijem caj z korena valeriany a kombinujem s medovkou...zatial ako tak pomaha

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3009
21. nov 2022

Magnézium, medovkový čaj na noc, prípadne v lekárni ti niečo doporučia. Ak by to bolo dlhodobé tak smer psychiater a dá ti Trittico na spanie- také jemné AD.

veselo_neveselo
21. nov 2022

Ak to mas z nerva, tak sa treba ukludnit. Opakuj si, ze co mozes ovplyvnit, tak o to sa postaras, a co neovplyvnis, nad tym je zbytocne sa trapit. Co bude, bude.
Pred spanim si daj poriadnu "meditaciu", ukludnit hlavu, vypustit myslienky, opakuj si ze je cas byt pokojna, a ist spat.
Ak sa ti neda vypnut hlava vobec, chod si zabehat. A nerobim si srandu, pri tej namahe budes mysliet na to, aby si dychala a zdvihala nohy, a na starosti aspon chvilu zabudnes.
Ak mas uzkosti, povedz aj doktorovi, navrhne ti docasne nejake riesenie.

rikarika
21. nov 2022

Treba si kazdy vecer odbehnut 5 km a budes spat ako babo. Ak beh nepomoze, urcite neuskodi.

miriam11
21. nov 2022

Nejesť po 19.00 hod