Nedosahujem orgazmus

lenka11novot
1. jan 2015

Dobrý deň, milé mamičky aj budúce mamičky, nakoľko som tu nová, tak v úvode sa chcem naprv predstaviť. Som Lenka, vydatá a momentálne sa s manželom snažíme o mimčo, takže na koníkovi sa asi budeme "stretávať" častejšie. 🙂
Teraz k môjmu problému:
Počas milovania či s terajším partnerom alebo vo vzťahoch predtým som nikdy nemala vaginálny orgazmus iba pri dráždení klytorisu som mala klytorálny. . Je to pre mňa pomerne chúlostivá záležitosť a rozoberať to s lekárom mi nie je príjemné, tak sa uchyľujem k anonymnému fóru. Možno s tým máte skúsenosť, prípadne ste mali a vyriešilo sa to, tak chcem poprosiť o radu, čo robiť. Manžel tvrdí, že mu to neprekáža, no ja si chcem sex užiť naplno, nie iba na 50%. Podľa lekára mám orgány v správnom rozložení - to mi povedal dávnejšie na PP, čiže fyziologické to asi nebude. Prosím a ďakujem za každú dobre mienenú radu.

natalushka
1. jan 2015

@caoli pravda..ked to inak nejde..co si sam nespravis,nemas..viem,mozno to znie blbo,neviem ako o tom citlivo pisat..ale sama viem,ze je to tak..partner velmi snazivy a vysoko uspesny,ale tu ceresnicku niekedy treba dat sama..

lenka11novot
autor
1. jan 2015

@adri266 som rada za to čo mám, ale občas na mňa doľahne chvíľa, kedy ma to aj trápi...

tanusenka
1. jan 2015

kokos ja som ani nevedela ze moze byt vaginalny alebo klytoralny orgaac? 🙂 ja som asi uplne nescitana? dievcata vysvetlite mi to?

caoli
1. jan 2015

@maria1989 mytus v zmysle, ze ak zena nema vag. orgazmus, tak je chybna. ale tak ci onak, vyskytuje sa u podstatne mensieho podielu zien, ako klitorialny, resp. kombinovany. su odborne statistiky, ktore hovoria v nejakych % o tych podieloch.

horana
1. jan 2015

Podla mna nemusi byt az taka blbost, lebo aj ked mavam "oba", v nich zase az taky rozdiel nie je, nehladiac ze (aspon mne) sa rozne prelinaju a ovplyvnuju navzajom, cize aj ked som doteraz tu teoriu nepoznala, kludne by mohlo byt ze to vyviera z nejakej spolocnej nervovej pletene. Klitorialny nie je o nic menej plnohodnotny. Skor by som povedala ze sa da zvysovat kvalita orgazmu ako takeho, hlavne my zeny mame myslim v tomto znacnu vyhodu, aspon na zaklade pozorovani sa mi tak javi. Teda ze chlap ho citi viac "elokovany" len v oblasti genitalii, samozrejme aj v hlave je to napojene. Kdezto zena sa ho moze naucit pocitovat kde kade po tele, casto jej zachvati akoby cely organizmus. To uz je potom davno za hranicami nejakych stahov, to je ako ulet do vesmiru, kedy ani nevnima okolie a telo. Je to len trening uvolnenia sa, postupnejsieho pristupu, vacsieho vydrazdenia a akoby zamerneho oddalovania si ho, kym si ho "spustim". Riadenou pozornosotu sa da pocit viest rozne po chrbtici, po tele ako takom. Aj technikou dychu sa da posilnit, dychat pomalsie, resp. na chvilky dych uplne zadrziavat.
Z kratkeho popisu sa sudit neda, ale podla mna sa vobec oberas o slast uz len tym ze beries orgazmus ako izolovane nieco a ze vobec rozdelujes ze je tam ci onde ci bude ci nebude, hranice kedy uz je a ci uz je. Muzi to takto maju, my zeny sa nemusime obmedzovat ako oni. Ono, tazko sa o tom pise beznymi slovami, nakolko na popisy tychto javov nie sme moc zvyknuti, ale povedala by som ze samotny orgazmus nie je zdaleka to nejlepsie, je to uz doznievacia faza toho predtym, co je podla mna najlepsie a co sa niekedy zbytocne strati v tych stahoch. Osobne by som poradila vobec sa na orgazmus ako taky nefixovat, skusat sa rozne vydrazdovat az do nepricetnosti, vseli kade, na prsiach a pod. samozrejme uz pocas suloze ako takej, nechat to uplne plynut, zabudnut na seba, nepozorovat sa, nekontrolovat sa. Dalej sa daju trenovat aj svaliky (a nimi prekrvenie) posvy ako takej, roznymi cvikmi na posilnenie panvoveho dna, uz len prostym stahovanim a zatinanim akoby svalikov v tej oblasti volou, nakolko aj ked sa o tom otvorene nehovori, su to svaly ako kazde ine, a ked ich ma zena ochabnute aj sebelepsi milenec sa moze rozkrajat a zena patricnu slast nebude pocitovat. Aj ked urcite aj sikovnost muza vplyv ma.
Ale podla mna je to v koncovke vzdy v tej schopnosti uvolnit sa a treningu. A ako vieme pri uvolneni je najhorsie sa fixovat na to snazit sa uvolnit, lebo tam je uz potom prave snaha a nie uvolnenie a hodenie vsetkeho za hlavu, ako nejake zvieratko, ako divoka zena, co nema ziadne zabrany a nehladi na svoje konanie. Skratka neriesit.

Btw: to pulzovanie moze byt a nemusi, ja ho niekedy citim, niekedy vobec a pritom orgazmus ako hrom.
Btw1: mne je uplne nepochopitelne ze by muz nechal zenu pre to ze nema orgazmus. To museli byt bud najeki totalni trulovia alebo co, no jednoducho nechapem, tam muselo byt este nieco ine podla mna, snad nejaka neistota celkovo, neviem....

ena70
1. jan 2015

@maria1989 tak každá môže byť šťastná, keď to tými "smiešnymi pohybmi" dosiahne, ale určite ich je menšina.... ja už mám podstatne viac rokov, a tými pohybmi som to nikdy nedosiahla....vždy šlo o šikovnosť prstov, či úst muža 🙂 🙂...potom prišiel orgazmus aj taký aj taký 😀 .... a spokojnosť nadmieru.... 🙂...

caoli
1. jan 2015

@ena70 za mna si napisala 🙂

maria1989
1. jan 2015

@ena70 no vidíš... a teraz to nemyslím ironicky... ešte pár rôčkov, a zistíš i to, že nejde o šikovnosť muža, ale o tvoju... resp. o tvoje schopnosti 🙂 😀

caoli
1. jan 2015

@tanusenka to bol vtip, sarkazmus? alebo…?

maria1989
1. jan 2015

@caoli hej viem, čítala som tie štatistiky... ale neznamená to, že nejestvuje 🙂

ena70
1. jan 2015

@caoli 😉 myslím že nás je viac takých ... 😉

ena70
1. jan 2015

@maria1989 no ak máš rok výroby podľa nicku, tak si o dosť mladšia odo mňa 😉 ... dievča ja som šikovná až -až 😀 😀 a so svojimi schopnosťami spokojná 🙂.... ja sa skôr rada pohrám ako len to dnu a von 🙂 skôr by ma trápilo, keby som ho nemala vôbec...

caoli
1. jan 2015

@maria1989 pozri, ak patris k tomu malu, co ho maju a myslis, ze je to len o sikovnosti zeny a na muzovi nezalezi, tak si to uzivaj a tes sa.
my ostatne sme rovnako plnohodnotne zeny a rovnako si ten svoj orgazmus vieme uzit. lebo pozname svoje telo, vieme ako a na co reaguje a rovnako to vedia aj nasi partneri. a niektore z nas uz asi aj nejakych tych …dsat rokov bez toho, ze by sme potrebovali sexuologa a z nedostatku toho "praveho" na kvapkalo na karbid 🙂

slimstar
1. jan 2015

Skuste cvicit Kegelove cviky, to by malo pomoct. Ja takto posilujem svalstvo uz minimalne 10 rokov. Je to super pri sexe.

Vaginalny orgazmus je podla mna take samovolne pulzovanie, ktore citi muz aj zena a konci vystrekom bielej tekutiny. Moja osobna skusenost.

maria1989
1. jan 2015

@ena70 veď nehovorím, že nie si šikovná, čč čo... len že si napísala, že VŽDY šlo o šikovnosť prstov, či úst muža... nehádam sa 😅 hlavne že to ide, nie? tak či onak 😀 rok na nicku je náhodná kombinácia čísel nie môj vek

maria1989
1. jan 2015

@caoli bože veď ja sa nehádam... 🙂 ale zakladateľku témy to trápi, a ani ja, ani ty, ani ena jej zrejme nevieme dať návod, ako na to

ena70
1. jan 2015

@maria1989 ved ok. vekom aj človek inak pristupuje k sexu, viac ho vychutnáva....nemám rada len rýchle dnu a von a už sme....mám radšej to mazlenie, hranie, stupňovanie a k tomu patrí šikovnosť prstov a úst....to je väčšie umenie, ako strčiť dnu vtáka a búšiť odušu 🙂 🙂.... a zas závisí aj od toho, ako ďaleko je vzdialený klitoris od pošvového vchodu...tie ktoré ho majú bližšie sú pri klasickom sexe viac stimulované, preto dosahujú vaginálny orgazmus skôr 🙂....no a my ostatné sa radšej hráme odušu 🙂...

maria1989
1. jan 2015

@caoli a svoju plnohodnotnosť nepočítam na orgazmy 😀 😀 😀 veď žartujem len, ke´d už také vážne témy sa tu preberajú... či ideme rozoberať i análny orgazmus? 😉

tanusenka
1. jan 2015

@caoli no ani jedno ani druhe a to myslim vazne... a mam vyborny sex ja som spokojna ....

maria1989
1. jan 2015

@ena70 no vidíš, ty vekom viac vychutnávaš, ja leniviem 😀 😀

ena70
1. jan 2015

ja by som ti povedala toľko, urobte si pekný večer, nech sa s tebou mužíček pohrá, nech ti dráždi klitoris, prstík šup do pošvy a uvidíš čo to s tebou urobí 🙂 🙂.... bože sa normálne hanbím čo to tu píšem.... 😀 ale už som veľké dievča, tak čo 😎

caoli
1. jan 2015

@tanusenka tak to je fajn. ja tiez 😀

ivivaiveta
1. jan 2015

@tanusenka no vidis...mozno je lepsie ani nevidiet, ze je aj vaginalny aj klitorialny, hlavne si to uzit...lebo potom to takto dopadne 😉

ena70
1. jan 2015

@maria1989 jeden návod som jej dala...už teraz sa červenám 🙂

maria1989
1. jan 2015

@ena70 čo sa červenáš, je to fajn návod, ja som presne tak raz spravila ženu 😀

ena70
1. jan 2015

@maria1989 ???? ženu?? ty si "obojaká"? 😀 😀

maria1989
1. jan 2015

@ena70 nie som, to bola len náhoda 🙂 ja len, že si čaji dobre poradila 😅

ivivaiveta
1. jan 2015

@maria1989
@ena70 baby, ja z vas zase štímmm...ste sa dnes nasli partia 😀 😀 😀 😀

ena70
1. jan 2015

@maria1989 však vravím že som šikovná 🙂 🙂... šak preboha za tie roky už poznám vlastné telo, že viem čo je dobré 🙂

ena70
1. jan 2015

@ivivaiveta som ja riadne črevo že? ...