Nedostatok železa

saka90
21. mar 2021

Ahojte, skoro pred rokom a pol mi na gastre brali krv, vyšlo mi hraničné železo, nejakých 3,5 tuším, gastro len napísal do papierov, že sideropenia a ďalej neriešil. Ja som tam bola kvôli refluxu a bola mi zistená aj alergia na bkm a intolerancia laktózy. Hg bol vtedy v norme nejakých 123 tusim
Lenže posledné mesiace som často unavená, bez energie, nevládzem a mam bolesti svalov, dosť výrazne občas, akoby celková slabosť jednoducho. Lámu sa mi nechty a mam pocit, že sa velmi rýchlo zadýcham a mam aj vyšší pulz. Napadlo mi teda, ci to nemôže byť spôsobené tým železom, lebo vtedy to bola len hraničná hodnota a neriešila sa to. Rozmýšľam, ze zájdem k dr na. Odber. Môžu byť tento príznaky z nedostatku železa? Aj tie bolesti svalov? Ďakujem

avril299
21. mar 2021

@saka90 ano unava moze byt pri tom, kup si vitaminy zelezo, zinok a magnezium treba brat pravidelne, ono sa to zlepsi

zemko99
21. mar 2021

Najprv by som skúsila ísť na odber, nie je dobre, ak berieš železo len tak na vlastnú päsť

rikarika
21. mar 2021

@saka90 volnopredajne zelezo bez predpisu si mozes kupit, nepredavkujes sa z neho, len nema taky zaberak sko zelezo na predpis ale volnopredajne ani nesposobi zapchu a bolest zaludka-z mojej skusenosti. Zo stravy mne dost pomahaju cucoriedky- v tomto obdobi za mna nejlepsie zavarane.

romanadam1626
16. okt 2023

@saka90 ahoj ako sa máš, cítiš sa lepšie?
Ja mám tie iste problemy ako Ty. Aj ra svalová slabosť.
Mne pomohol Novoferrin, je to voľno predajné železo na orírodnej báze , obcahuje aj vitamin C. 🙂