Nemajú obézni ľudia akné?

lussy890
10. okt 2020

Takže rada by som sa dozvedela prečo ľudia ktorí sú obézny alebo majú vyššiu nadváhu, tak nemajú akné? Samozrejme niektorí majú ale poznám aj takých čo majú dlhodobo obezitu a akné nemajú. Niektorí obéznejší ľudia aj fajčia, pijú alkohol. Majú spomalený metabolizmus, nedostatok pohybu, jedia nezdravé jedlá, mastné a vyprážané. Veľa cukrov atď. A ja sa snažím jesť zdravo, samozrejme dám si aj niečo nezdravé ale len občas. Pijem len čistú vodu, žiadne sladké šťavy ani keksíky atď.. Športujem, nefajčím a nepijem a aj napriek tomu mám akné? Dedičnosť to nie je, tak potom čo je zlé???

tncka
10. okt 2020

@lussy890 to bude ten problem,ja som presne ten typ v prvej skupine co si opisala🤣 akurat ze nefajcim,nesportujem a nepijem,zdrava strava mi nic nehovori a plet si akurat tak umyjem v sprche ziadne pletove vody,masky,kremiky,to mne sa nechce a nepotrebujem to. Akne ani neviem ako vyzera😅Mozno v tej zdravej strave bude problem🤪

nykkushka
10. okt 2020

@andreatytler @lussy890
Ale aby som možno aj poradila, mne veľmi na pleť pomohlo, keď som prestala používať jednorazové odlicovacie tampóny. Mám už skoro dva roky bavlnené a pleť mám lepšiu, omnoho.
A nemám stastie, moja mamina ma problem s akné. Ja sa o pleť snažím starat- ráno a večer čistá voda, žiadne kila omietky, a pravidelne serum s kyselinou hyaluronovou, plus kolagén.
Ale aj bez týchto prípravkov mam pleť dobrú, takže neviem prečo je to tak. Možno s tym vaha nema absolútne nič spolocne, poznám ženy, ktoré sú obezne aj napriek tomu, že sa zdravo stravujú a cvičia a aj tak maju pupaky a naopak, chudé zeny, fajciarky, solarium, nezdravé strava majú pleť ako porcelánová bábika.

evalin88
10. okt 2020

Mne pomohol az pristroj na cistenie porov. Teraz uz ho nepouzivam casto ale v puberte to bol hrozny problem. Mame to ale v rodine z otcovej strany. Je pravda ze odkedy som viac schudla sa to velmi zlepsilo.

thoughtfulweirdo
10. okt 2020

Ja mám napríklad hormonálne akné a to nesúvisí ani s váhou, ani s potravinami, ani s kozmetikou.

suzie26
10. okt 2020

@bluka2 píše o tom l.hayova v knihe miluj svoj život 🙂 veľa chorôb sa da odstrániť práve zmenou myslenia keď vieme kde je problém 🙂 čiže nie je to z mojej hlavy. Aj keď som mala so seba prijatím problém akné som nikdy nemala ale zato vždy keď mi niekto ide doslova pod kožu mávam alergie. Keď som si vlastnými myšlienkami obvinila niekoho kto mi v podstate nič neurobil len som si to zle vysvetlila privodila som si zápal dutín a bojovala som s ním vyše 2 týždňov. V deň keď som si to v hlave preprogramovala tak zmizol aj zápal 🙂 takisto som si spôsobila minulý rok chrípku. Mala som strašne dlhoročné depresie vtedy som mala najhoršie obdobie dostala som chrípku cca takú ako opisujú dnešný covid a z chrípky som vyšla ako nový človek. Tri týždne som ležala v posteli nemohla som robiť nič odpadávala som horúčky zimnica žiadna chuť ani čuch bolesť hlavy aj kĺbov vlastne celého tela .. zo dňa na deň po troch týždňoch som bola fit. Všetko to zo mňa opadlo. 🙏 Zvláštne veci sa mi stávali. Odmietala som napríklad aj svoju ženskosť zažila som v sexuálnej oblasti niečo čo nechce zažiť žiadna žena q nevedela som sa s tým vyrovnať. Ruku na srdce istý čas som bola frigidna. Tiež som musela upraviť program v hlave. Dlhoročné som trpela neskutočnými vytokmi gynekológovia aj výsledky rôznych vyšetrení tvrdili ze som v poriadku. Smrdelo to bolo toho vela a vždy rôzne konzistencie bez intímky ani na krok. Tá kniha mi pomohla s rôznymi vecami. Aj páru fóbií som si dokázala odstrániť 🙂

katarinka89
10. okt 2020

@lussy890 neviem sa vyjadriť k akné ale ľudia s vyššou váhou majú krásnu vyhlásení pleť a žiadne vrásky......😊 Akonáhle schudnúť dosť im to pridá na veku a pribudnú aj vrásky. Toto som si všimla ja

andreatytler
11. okt 2020

@nykkushka Dakujem... tie bavlnene tampony na cistenie ma velmi zaujimaju. Mohla by si mi o tom viac povedat prosim? Je to ako bavlnena handricka, ktoru peries?

andreatytler
11. okt 2020

@suzie26 Velmi zaujimave.
V puberet som mala hrozne akne a priserne som sa koli tomu trapila. Pokracovalo to aj na vysokej skole... az ked som mala asi 22 som sa na to trapenie vykaslala. Uz som nevladala a povedala som si ze mi je to jedno ako vyzeram a bum, akne bolo prec. Idem si pozriet tu knihu... ja velmi verim tomu ze choroby tela su sposobene myslou.

zuzanka.zuzu
11. okt 2020

@lussy890 daj si čokoládu, hrcni si štamperlík (alebo vínko, podľa chuti), maj sa radšej, prestaň sa posudzovať s inými a hlavne prestaň závidieť tučným, ktorých poznáš, že nemajú akné 😂 to máš za trest 😂

miadi
11. okt 2020

Ja mam taku trapnu alergiu na orechy -robi sa mi z nich bedar v nosnej dierke biely ., mal to aj moj prastarecek .(. no mala mà tak hnusnu alergiu ze mà epi pen 😭)A obcas sa spravi hormonalny v case ms z vonkajsej strany nosa. .. Cize moze ti skodit aj nieco “zdrave” moze to byt hormonalny problem ., no nadvaha ci štihlost stym nic nema ani životny štyl je to individualne. Akne maju aj chudi aj tucni a dokonalu plet tiež aj chudi aj tucni. Ty musis zistit v com je jadro problemu u teba .

nykkushka
11. okt 2020

@andreatytler
Je to takéto niečo z biobavlny, su obojstranne, z jednej strany jemné na odlíčenie a druha je taka drsnejšie na píling. A periem ich na 30tke spolu s malého vecami v sáčku na pranie a aj ich zehlim. Mam ich už vyše roka a stále sú rovnaké 😉

lauriema
11. okt 2020

@lussy890 Prečo ta tak trápia obetný ľudia? A staráš sa do toho ci majú alebo nemajú akné, ja mam po pôrode 97 kg tiež som obezna a žiadne akné nemám.... Mam krásnu zdravú pleť... Vďaka Bohu. Lepšie sa staraj o pleť a nestaraj sa do nás obéznych ľudí

lussy890
autor
11. okt 2020

@lauriema Ja sa do nich nestarám, nepochopili ste môj príspevok

oliviakatka
11. okt 2020

Robila som rovnakú chybu. Micelarka a doviii. Napriek zdravej strave, športu, atď (nefajčiarka, alkohol nepijem) ... v 26r akné. Začala som skúmať príčiny, hľadať informácie, porovnávať produkty a účinné zložky podľa typu pleti, podľa zamerania na konkrétny problém (pigmentové škvrny, póry, čierne bodky). Základ: odličenie, čistenie, tonikum, sérum, krém, SPF. Po 2 týždňoch tejto skincare rutiny (ktorá mi zaberie max 15 minút ráno a večer) je to neporovnateľne lepšie 🤩 Odporúčam na insta: @b_b_w_k - nie nepredáva nuskin ani mary kay 😹👌

lauriema
11. okt 2020

@lussy890 tak asi...

matabb73
11. okt 2020

To či máš akné nezávisí od váhy a veľakrát ani od stravy ale od typu pleti. Ak ma niekto mastnú pleť s rozšírenými pórmi, tam pomôže len správna starostlivosť. Nájsť vhodný krém a čistiť ráno aj večer. Ja mám takuto pleť a môžem používať len Biodermu alebo Eucerin. Bola som aj štíhla a mala som akné, vekom som pribrala a mám akné. Snažím sa zdravo stravovať a aj tak ho mám. Dobra starostlivosť to zmierni, ale málokedy mám úplne čistú pleť.

andreatytler
11. okt 2020

@nykkushka Idem vyskusat. Ja pouzuvam cistiace mlieko a vatove tampony ale nedava mi to pocit sviezosti. Ale zase ked pouzujem vodu cistu alebo s mydlom tak nemam pocit ze sa mi vycistia aj pory.
Vdaka za typ.
Pouzivas iba jeden den alebo sa da po preprati pouzit ten isty tampon aj 2 dni?

nykkushka
11. okt 2020

@andreatytler ked mám náladu, operem si ho hneď po odlíčeni a môžem ho po uschnuti zas použiť. Ja používam už rok aj pol tých istých 10. Takže som aj ušetrila na tampónoch jednorazových. A mlieko ani mne nerobilo dobre, take ako upchate póry som mala, používam iba dm micelarku alebo čistú vodu.
A ja mam tie tampóny z aliexpresu za pár € 😉😊

andreatytler
11. okt 2020

@nykkushka Este raz vdaka.

jankapepe
11. okt 2020

@lussy890 koľko máš rokov?

kocere
Odpoveď bola odstránená
Zobraz