Nemajú obézni ľudia akné?

lussy890
10. okt 2020

Takže rada by som sa dozvedela prečo ľudia ktorí sú obézny alebo majú vyššiu nadváhu, tak nemajú akné? Samozrejme niektorí majú ale poznám aj takých čo majú dlhodobo obezitu a akné nemajú. Niektorí obéznejší ľudia aj fajčia, pijú alkohol. Majú spomalený metabolizmus, nedostatok pohybu, jedia nezdravé jedlá, mastné a vyprážané. Veľa cukrov atď. A ja sa snažím jesť zdravo, samozrejme dám si aj niečo nezdravé ale len občas. Pijem len čistú vodu, žiadne sladké šťavy ani keksíky atď.. Športujem, nefajčím a nepijem a aj napriek tomu mám akné? Dedičnosť to nie je, tak potom čo je zlé???

dzulik_
10. okt 2020

@lussy890 ako sa staráš o pleť? Pravidelne ráno a večer čistíš? Používaš nejaké krémy?

lussy890
autor
10. okt 2020

@dzulik_ Samozrejme že ju čistím a starám sa o ňu 🙂

babababka
10. okt 2020

Tí obézni,majú iné problémy a tisícx radšej by mali akné.Poznám,poznala som jednu pani.V jej rodine nepili,nefajčili,nebola rakovina,diabetes,porážka ,vysoký TK a ani choroby štítnej žľazy.Jej rodičia,starí rodičia aj pastarí rodičia sa dožili v sobrom zdraví minimálne 80 rokov.Pani keď mala 37 rokov dostala 1.porážku,keˇd mala 44 dostala 2.x,žiaľ zomrela.Dedičnosť,náhoda?Kto vie.V akom prostredí sa pohybuješ?Fajčiarske,stresujúce apod.?Hormóny ?

pribinak
10. okt 2020

Hm, ja bude asi vyvracať tvoju teóriu, že obézni ľudia nemajú akné. Tých obéznych ktorých poznám ja, majú akné a poriadne

lussy890
autor
10. okt 2020

@pribinak Samozrejme že sú ale sú aj takí čo to akné nemajú napriek zlému zdravotnému štýlu

ivuska36
10. okt 2020

Ja teda úplne nevysvetlujem tvoju teóriu, len môj prípad. Ja nastastastie som nemala problémy s akné len občas, v mladosti som mala asi pár kíl naviac ale nadváha to nebola a ani som sa extra o pleť nestarala, ale práve keď som sa snažila vstúpiť si do svedomia a zaradiť zdravu stravu, začalo sa mi robit viac akné najmä na chrbte co som dovtedy ani nepoznala a bolo to hlavne vtedy keď som mala obdobie, keď som ráno nalačno pila čistú vodu s citrónom - vraj výborne, no nie pre mňa. Inak mi nikdy a ani potom citróny nerobili problém. Akonáhle som s tým prestala, bolo všetko OK. Možno aj v tvojom prípade sú tam nejaké cinitele=spúšťače akné, len by ich bolo treba odhaliť a skúšať nejaké obmeny v životnom štýle, či v strave. Držím palce.

dzulik_
10. okt 2020

@lussy890 môže byť, že ti nesadla kozmetika, ktorú používaš

oliolijanka
10. okt 2020

@lussy890 Mliecne vyrobky jedavas/pijes?

lussy890
autor
10. okt 2020

@dzulik_ Používam len micelárnu vodu

lussy890
autor
10. okt 2020

@oliolijanka Veľmi málo 🙂

trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
trema
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzulik_
10. okt 2020

@lussy890 chcelo by to hĺbkové čistenie, denný krém a nočný krém, aj sérum do vnútorných vrstiev kože, nech sa pleť prelieči a vyživí

panelacikova
10. okt 2020

@lussy890 nuž, my máme tie tuky v jebákoch a oni inde 😀

lussy890
autor
10. okt 2020

@trema Ja som skôr porovnávala životný štýl. Keďže obéznejší ľudia majú väčšinou nezdravý životný štýl zatiaľ čo ja ho mám zdravý a som chudá 🙂

suzie26
10. okt 2020

Pretože akné znamená niečo iné ako len nezdravú stravu 🙂

bluka2
10. okt 2020

Skús mäso, živočíšne výrobky, zeleninu a ovocie iba v bio kvalite a predpokladam, že uvidíš rozdiel. Človek si hovorí, že je zdravo, ale tie postreky, antibiotiká a pod. zdravé nie sú...

bluka2
10. okt 2020

@suzie26 možno tak z 10%. Väčšinu takýchto problémov stravou ovplyvnis

alexandra2010
10. okt 2020

kozne zmeny je odpoved na potraviny co das do tela. Ked nieco nesedi, napriklad lepok alebo mlieko, budes mat ekzemy, akne atd...nejde o obezitu versus chudost. Vacsina ludi co vynecha zvieracie mliecne vyrobky, prestane mat kozne (traviace, srdcove, psychicke atd) problemy. Hned by menej sedelo v cakarni dermatologa.

andreatytler
10. okt 2020

@lussy890 Ja viem, je to o nervy... ty na tom makas a robis tak vela a napriek tomu mas akne a potom je clovek co nerobi nic a ma peknu pokozku. Podla mna tu zial nie je pravidlo... da sa povedat ze stihli ludia budu mat statisticky lepsiu pokozku ako obezny ale su vynimky a ty si asi jedna z nich.
Tak je to so vsetkym... alkoholik sa dozije 90 rokov a sportovec, co je velmi zdravo bude mat masivny infarkt v 50tke.

asia83
10. okt 2020

@lussy890 Hormóny.

nykkushka
10. okt 2020

Ja fakt nerozumiem o čom je táto diskusia 🤔🤦‍♀️🤷‍♀️? O tom zhadzovat tučnych? Keď už niekomu "vadí" absencia pupakov u obéznych 🤣🤣. Niekto asi nemá co robiť 🤣.
Ja som nanešťastie tučná ale chvalabohu bez pupakov 🤣🤣🤣

eleanor13
10. okt 2020

@lussy890 micelarnu vodu treba vzdy zmyt este cistou vodou po odliceni.Malo kto to povie, ale micely ktore ostavaju na pleti potom pritahuju necistoty zo vzduchu a drzia ho na tvari.Ja by som ti odporucila ist ku koznemu a vyriesit problem s akne tymto sposobom

lussy890
autor
10. okt 2020

@nykkushka Nikoho nezhadzujem a ani nebudem, snažím sa porovnávať len životný štýl.

lussy890
autor
10. okt 2020

@nykkushka Keďže väčšina takýchto ľudí má taký životný štýl ako som písala vyššie. Len porovnávam, nezhadzujem.

ivca88
10. okt 2020

Nesmieš si vyrážky tlačiť. Preto sa ti stále zapaľujú.
Skús sa ich mesiac nechytit ( len takých ozaj nutných) a uvidíš

andreatytler
10. okt 2020

@nykkushka Namiesto rozculovania, by bolo lepsie napisat autorke ci sa nejako zdravo stravujes alebo specialne staras o plet alebo ci mas nejaky iny trik na cistu plet bez pupakov alebo mas len stastie.

suzie26
10. okt 2020

@bluka2 akné je dôsledkom odmietania samého seba a odporu voči sebe samému. Až potom strava

bluka2
10. okt 2020

@suzie26 najprv som ti chcela oponovať, ale keď sa nad tým zamýšľam, mala som akné iba raz v živote asi 1 rok okolo 26tky. Si hovorím, že čo je to za blbosť, v tomto veku mať pubertálny problém, ktorý som ani v puberte nemala. Je pravda, že predtým som sa rozhodovala pre 1 prácu z 2 a vybrala som si lepšie platenú verzus v mieste kde som chcela byť. Po roku som dala výpoveď z toho "dreamjobu" a fakt aj akné zmizlo... Predtým som to videla vždy tak, že zmizlo, keď som otehotnela, ale tak vidím, že to mohlo byť aj inak. Zaujímavé

nykkushka
10. okt 2020

@andreatytler ja sa nerozculujem, len sa čudujem, čo všetko ľudí zaujíma 😉🤔