Neposlušný žlčník

naty1987
7. aug 2012

zatial som nenasla takuto diskusiu a mozno som aj prehliadla.............

dnes mi dr. potvrdila ze mam zlcnikove kamene aj ked zlcnikove zachvaty uz mam 3mesiace 😒 a kedze kojim nemozem ziadne lieky ziadne kvapky mam len homeopatika ktore moc nezaberaju a chcela som aby sme si tu poradili ake jedla vam robili zle ktorych sa vyvarovat a pri ktorych ste sa citili fajn a mali pocit ze tie zachvaty bol len zly sen

proste si poradili ako prezit ten hrozny stav kedy mate pocit ze prisla posledna hodina............

tanika
24. júl 2016

@vvia písala som do IP dík za odpoveď.

miaxy
24. júl 2016

@vvia booze ty si si prezila ale hl.ze uz mas ok..vies mavam zachvat asi cca raz za mesiac..teda dokopy som mala dvax take ze na urgente som skoncila inak som to predychala doma..naposledy ma dr.ani.nevysetril vobec nic..len urcil datum operacie, nvn ci sa to bude zhorsovat..keby som vedela co bude lahsie by sa mi rozhodovalo veru lahsie..

tanika
24. júl 2016

@miaxy kočk& môže to byť žlčník? taký tlak vpravo pod prsníkom ako keby ma to to niečo tlačilo alebo neviem to popísať.a keď to nemám tam tak to citím v chrbáte. ale sono mám o.k. aj gastro...len na obličke našli kamienok može to robiť on. Kde vás bolieva ten žlčník ? alebo nebude to pankreas ten kde bolí dík moc za tadu a pomoc.

vvia
24. júl 2016

@miaxy bude. Ja mam kamene aj v oblickach pravidelne (nastastie sa teraz dlhsie drzim) aj v zlcniku som mala a vwru drzala som sa dlho az som na tom bola tak zle ze uz mi aj suchar vyvolal zachvat

vvia
24. júl 2016

@tanika videla som 🙂 odpisem zajtra z pc 🙂 skus sa pls pripomenut kebyze sa neozyvam ja som trosku sklerotik

vvia
24. júl 2016

@tanika napisem len rychlo, mize to byt jedno aj druhe, ale ked som maka oblickive zachvaty boli to ooobrovske bolesti od chrbta smerom dopredu az k micovemu mechuru. ( ked boli slabsie tak hlavne chrbat.) ked bol zlcnik bolelo ma na mieste asi ako je zaludok hoci vsetci hovorili ze to boli na pravo. Ale ked mi stlacil miesto zlcnika na pravo, hned som reagovala a potvrdilo mi to aj sono. Pytaj pripadne opakovane.

vvia
24. júl 2016

@miaxy zprimne coho sa bojis? Bed to nie je tazka operacia. Uz par hodin po operacii som riadne chodila

miaxy
25. júl 2016

@tanika zlcnik mna osobne boli vstrede pod prsiami ako je zaludok je to taky tlak akoby lezat na boku to.len zhorsuje na chrbte sa to da..potom ako sa vyzvraciam a supnem algifenove kvapky je to.ok 🙂

miaxy
25. júl 2016

@vvia sestricka ktora mi brala krv mi rozoravala ze ma nechce odhovarat ale vybrat si zlcnik bolo najhorsie rozhodnutie jej zivota citi sa odvtedy ovela horsie..ma hnacky,castejsie bolesti, predtym nemohla dve potraviny teraz vraj aj 20.ze si to mam este vraj dobre premysliet..sono z aprila2015je uplne ciste zlcnik uplne ok teraz male kamienky ktore su vraj nebezpecne no pokial nemam zachvat vkuse len obcas ked porusim dietu mi pride lepsia volba pockat s operaciou..

tanika
29. júl 2016

@miaxy
@vvia
Kočky moje poprosím Vás pri problémoch so žlčníkom alebo pankreasom nevystrelovla vám bolesť do bedr.klbov.? inak boleesti brucha nemám len taký tlak na pravej strane, a som nafúknutá, a cítim to v chrbáte čo si mám dať bucsopan ? alegifen, alebo nospu dík za radu...lebo ja fakt neviem čo mi je , poodľa mudr. je všetko o.k. ešte sa čaká na výsledkoch na helikobaktera. je to žlčník ? čo si dať

vvia
29. júl 2016

@tanika nie do bedrovych klbov nie.
mozes kludne aj buscon aj algifen. pripadne mne robi velmi dobre pancreolan a k tomu buscopan. niekedy len pancreolan zaberie. algifen uz az pri kolike som davala, alebo pri vacsich bolestiach.

miaxy
29. júl 2016

@tanika ja algigen tiez len ked uz bol zachvatik ale buscopan mi tiez dr odporucil .. ja tu bolest pocutujem len oblast zaludka vstede pod prsiami cca nikde inde ked uz to pride..

zabka888
28. júl 2017

@kvojtanikova prosim ta ten pankreolan sa moze uzivat aj pocas tehotenstva?

kvojtanikova
28. júl 2017

@zabka888 vraj ano su to nejake telu vlastne enzymy. Mne to povedala lekarnicka a brala som ho normalne dieta je zdrave

zabka888
28. júl 2017

@kvojtanikova dakujem za odpoved😉 Lebo tiez ma trapi zlcnik a riesim co s nim v pripadnom tehu 🤔

miaxy
17. sep 2017

Ak by ste niektora chceli ostalo mi dost cajov (poruchy zlcnika,zlcnik-pecen..) darujem.. kedze zlcnik uz mam vonku..

tinuska11111
24. sep 2019

Je mozne mat zlcnikove koliky bolesti ak mam sono uplne v poriadku iba zvysena echogenita pecene a vysoky cholesterol?

bayuska
24. sep 2019

@tinuska11111 ja som mala roky pravidelne zachvaty zlcnikove a apendix... nikdy nevedeli co to je... par krat povedali, ze podozrenie na apendix, ale neoperovali... trvalo to 3,5 roka tieto moje zachvaty, vzdy po niecom inom a vzdy to zvalili, ze dieteticka chyba a z pohotovosti som odchadzala s takymi modrinami, ze az (robili sono, pocas zachvatu velmi prijemna vec, ked bez nejakeho "sucitu" alebo ako to nazvat, ti zaboria sondu cez brucho az pomaly na lehatko... ku koncu asi posledny rok som to mala tak, ze kazde 2-3 mesiace som mala zachvat velky, ze som bola aj na pohotovosti alebo rovno prijata v nemocnici a minimalne raz za mesiac som mala taky slabsi, ktory som prekonala aj sama (resp vzdy som to prekonala sama, nikdy mi na to nic nedali, lebo ze keby sa to zhorsilo tak aby som o tom vedela... len niekedy boli slabsie, ze som vedela, ze ma aj tak neprijmu do nemocnice, tak som nesla, kedze to mame hodinu cesty). Nakoniec po jednom silnom ma konecne zoperovali aj to len na naliehanie manzela aj svokry, nebyt ich tak by sa na mna zas vykaslali lebo tam nic nevideli. Na druhy den mi lekar povedal, ze ano, mali ste zapalene slepe crevo... a ja ze tak dik no :D novinka... :D Vtedy som este o zlcniku nevedela, az vlastne ten lekar mi povedal, ze aj zlcnik vyzeral vselijako a tym, ze uz slepak bol vyradeny z hry, tak uz som zistila, ze asi nie vsetky tie zachvaty boli slepak vzdy. Od operacie som neskutocne hakliva na mak, cely mak nesmiem absolutne ani zrnko, z mleteho mozem trosicku a asi pred rokom mi zacal robit problem cesnak. Niekedy zvladnem viac a niekedy mi je aj z 1 zle, asi zalezi od kvality. A este naposledy mi bolo tazko aj zo zivanskej prvy krat... ale neviem, ci v klobase bol cesnak, alebo to bolo velmi stiplave alebo mastne, robila som inak nez zvycajne. Takze tak, vsetko je pokus omyl.

bayuska
24. sep 2019

o a este ak citim, ze mi zacina byt tazko, dam si pangrol, tiez su to nejake enzymy ako aj vyssie boli nejake spominane. Neviem, ci to pomaha aj na zlcnik (lebo ono to na zaciatku tazko rozoznat, ci mi je "len" tazko alebo je to zacinajuci zachvat) ale za pokus to vzdy stoji aj ked len zmierni bolesti, vzdy sa to oplati

tinuska11111
30. sep 2019

@bayuska Ja som bola na sone a sono čisté ešte sa na mňa dívala pani už má pozná na sone lebo pravidelne chodím že však tam nič nevidí, akurát že má zvýšenú echogenitu pečene čo mi nazvali že trošku stukovatenú a cholesterol 8 načo obvodná povedala že si mám psyllium kúpiť, pritom som vegetarián nejem nič živočíšne ani tukové, takže mi na to povedala obvodná že asi mi to nemetabolizuje a teraz akože už fakt neviem pod pravým rebrom stále pobolievanie tlak a po všetkom zle, najlepšie mi je keď nejem a len bylinkový čaj šťavu popíjam, ale to nejde stále už som zase schudla a tieto stavy raz lepšie raz horšie mi trvajú 6rokov a keď som veľmi ale veľmi schudla tak to zhodili na anorexiu, že nechcem jesť, no hrôza :(

bayuska
30. sep 2019

@tinuska11111 presne viem ako sa cítiš, mne to isté povedali (okrem cholesterolu, ten mi asi ani nemerali), ja som pre zmenu obézna, tak všetko hádžu na to... tiež môžem povedať, že minimálne 70-90% stravy do mesiaca mám vegetariánsku (mení sa to, niekedy nejem mäso vôbec a niekedy len raz za čas), takisto sa snažím robiť zdravšie veci, vyprážané robím možno raz za 3 mesiace, ale to nikto nevidí, všetci vidia len to, že som tučná a určite si vymýšľam a môžem si za to sama...

tinuska11111
30. sep 2019

@bayuska Je to veľmi obťažujúce ja som mala aj podráždenú slinivku ale nikto to nerieši len helikobaktera aj lamblie mi preliečili a keď už výsledky negatívne boli viac neriešili a pohadzujú si ma ako horúci zemiak :(

lili16r
21. máj 2020

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, už som zúfala. Je možné aby ma bolel žlčník a na sone nič nevideli? Začalo sa to pred dvoma týždňami takým nepríjemným a silným zovretím pod rebrami. Opakovalo sa to každých pár hodín, odvtedy to trvá každý deň. Niekedy je to taká vystreľujúca bolesť, že sa až musím niečoho pridržať, zabolí párkrát a prejde, niekedy mám také slabšie, ale pravidelné kŕče v tej oblasti aj niekoľko hodín. Bola som aj na pohotovosti, tam mi dali infúziu, ktorá nepomohla a poslali ma domov. Taktiež som bola na gastre na hadici a tam všetko v poriadku...

zabka888
21. máj 2020

@lili16r ano je to mozne,, moze to byt funkcna porucha zlcnika😔

tinuska11111
21. máj 2020

@lili16r
@lili16r Ja som na tom rovnako sono žlčníka čisté výsledky z gastrofibroskopie helikobakter úspešne preliečený a kŕče ďalej nonstop strava ľahká vegetariánska jedine kŕče prestávajú keď pol dňa nejem ani nepijem ale to sa nedá stále potom váha dole a kolotoč dookola ale snažím sa dať cholesterol dole prírodnou cestou fungujem na rastlinnej strave minimum živočíšne a bylinky inak neviem zmierniť kŕče :( tiež by som uvitala každú dobrú radu a hlavne či vôbec niečo niekomu s podobnými problémami pomohlo mne zatiaľ aby som si aspoň váhu udržala a nešala dole s váhou najviac zabralo aloe vera :(

denisaaairdacova
17. nov 2023

@zabka132 dobrý čo vam NATO pomohlo
, bolelo vás od zlatníka aj chrptica ?

denisaaairdacova
17. nov 2023

Ahojte chcem sa spýtať či od žlčníka schudnete keď ma to začal bolieť ďakujem