Nepríjemný zápach z úst. Čo robiť?

13. nov 2019

Chcem sa opýtať, či niekto mal problém so zapachom z úst
trvá to už roky, absolvovala som gastro pred rokmi a nič vážne sa nezistilo. zuby to niesu, dentálnu absolvujem aspoň 2x do roka, používam medzizubné kefky, škrabku na jazyk
ovplyvňuje má to v bežnom živote
mal niekto takýto problém a podarilo sa mu ho vyriešiť?
dakujem 😒

xeonela
13. nov 2019

Vraj sa to da nejako aj stravou upravit. Co viem, tak aj dumbier moze pomoct 😉

zdenusa4
13. nov 2019

@xeonela súhlasím, stravou sa to dá vyriešiť, niečo čo máš v jedálničku to spôsobuje a ja by som možno navštívila nejakého poriadneho stomatochirurga alebo stomatológa, mandle to nemôžu byť? Mne smrdelo z úst než mi vytiahli mandle...

xeonela
13. nov 2019

@zdenusa4 Niekomu problemy robi napriklad aj mlieko. Vela aj od zaludka zalezi. Ale ten zazvor je fajn, rovnako aj klinceky alebo skorica, tieto koreniny neurobia zlobu, prave naopak, podla mna treba skusit

zdenusa4
13. nov 2019

@xeonela no ja som akože nemala s týmto problém, potom som bývala vela chorá a stále som mala zapálené mandle, no už mi tak pachlo z úst že sa so mnou ani rozprávať nedalo... fajn je aj žuvaľ mätu, ale aj tak nedá sa to do smrti, vybrali mi mandle a prešlo to, mala som ich už nahnité fuj..

autor
13. nov 2019

@zdenusa4 mandle už nemám 3 roky. dala som si ich vybrať práve preto, že som mala pocit že to je kvôli tomu , ale nieje 😒

zdenusa4
13. nov 2019

Tak to potom asi fakt ide iba zo žalúdka.. No skús ešte toho stomatológa. Aj viacerých nech ti viac ľudí povie názor na to.

xeonela
13. nov 2019

@zdenusa4 Tak toto som zrovna vediet asi nepotrebovala 😖 Tak u kazdeho to moze byt nieco ine, ale ja by som zacala upravou stravy v prvom rade 😉

pindovci
13. nov 2019

Skúsila by som riešiť problém s trávením, mam veľmi dobre skúsenosti s patentovanými symbiotikami, ak vás zaujíma viac, rada napíšem 😊

deti95060810
13. nov 2019

tak aspoň žuvačku skús pre lepší pocit...

asia83
13. nov 2019

Mala som. Pred 12 rokmi. Pomohol výber krčných mandlí. Mala som ich obrovské a množili sa v nich baktérie, mala som aj Aslo zvýšené. Ešte skúste Helicobaktera vyšetriť, či nemáte. Aj to môže byť príčina.

malebiele
13. nov 2019

Skus ustnu vodu lacalut flora

lilke
13. nov 2019

Zápach môže spôsobovať aj reflux. Manžel si urobil dlhšietrvajuci detox, pomohlo.

jankapepe
13. nov 2019

Nos máš ok? Cukrovka?