Neskutočné bolesti v oblasti krížov a obličiek

6. aug 2021

Poprosím vás poraďte čo by to mohlo byť, moja teta ma už asi 7 dní neskutočné bolesti dole ako sú kríže a obličky. Šla s tým k lekárovi vzali jej moč a vyšlo ze ma krv v moči. Nasadili jej ATB, hned na druhý deň jej robili usg, s tým že lekár povedal že su to obličkové kamene a hned ju posielali na CT kde tie kamene nebolo vôbec vidno, a všetko bolo OK. Keď šla naspať k tomu lekárovi ktorý videl tie kamene tak sa riadil podla CT a povedal že s nou skončil že všetko je OK. Ale teta ma neskutočné bolesti, nemože jesť chudne, ma pocit na zvracanie celý čas. Na další den šla na gastro kde jej pozreli žalúdok tak že vraj z toho nemôže mať také bolesti. Teta berie lieky od bolesti aj injekcie, lekári nevedia čo to môže byt. Sme zúfali poradte na koho sa obrátiť a čo to môže byt? Ona si myslí že sú to obličkové kamene ale CT to nepotvrdilo. Čo dalej robiť? Viete nám odporučiť dobrého urologa z Košíc? Ona je z Trebišova tam sú lekári oničom... Za každú radu dakujem.

zuzkaa1991
6. aug 2021

Možno ma len nejaky blok skusit este fyzioterapeutku fakt dobrú..... tiez mna zas bolela vkuse hlava na odpadnutie atd a nakoniec bloknutie.som mala kým som nesla k nej tak mohla.som všetko. Mozne skusat...teraz minulý mesiac som nevedela dychat na hrudnik som.mala.bloknuty a silné bolesti...a v tom case som chodila na rehabilitácie(co.vacsinou vieme ze zbytočná strata casu) tam som poprosila nech ma napravia a jasne ze nic.....ak to nepomôže tak.len hladat priciny alebo ist k druhemu lekarovi urologovi....

autor
6. aug 2021

@zuzkaa1991 keď ona si myslí či to nebudú obličky, myslíš že nemohla by jesť aj bolo by jej zle z chrbtice?

miskamicha
6. aug 2021

Na CT by kamene bolo vidno. Malokedy je oblickova kolika obojstranne. Ak radiolog na CT kamene nepopisal, tak tam nie su..pri kamenoch zvykne byt dilatacia duteho systemu. Moze sa jednat aj o bolesti z chrbtice. Chcelo by to neurologá doplnit MRI lumbosakralnej oblasti...

dijka123
7. aug 2021

ahoj mozes mat kamene ale nie kazde vydno na ct lebo ja mam kamene v obidvoch oblickach a moje su vyditelne len pri ct napr pri usg ich nevidno

zuzkaa1991
7. aug 2021

Ano moze byt aj z chrbtice také stavy napr ak je krcna bloknuta mate pocit na odpadnutie.....
Ale by som isla aj na fyzioterapiu najst najlepšiu podla skutočných recenzii a riesit nového urológa ;)

autor
7. aug 2021

@dijka123 no ale jej na CT vidno nebolo tak to nechápem...

autor
7. aug 2021

@zuzkaa1991 a neviete mi poradiť dobrého urologa z KE?

autor
7. aug 2021

@miskamicha a nemôže to byť tak že tie kamene sa posúvajú preto ich nebolo vidno na CT?

dijka123
7. aug 2021

lebo tie co nie su kontrastne tak na ct nevidno

miskamicha
7. aug 2021

Nie.... som urolog.. ak to zodpovedne popisal radiolog...konkrementy by na Ct boli..malokedy je kolika obojstranne..to som hadam.ani nevidela este

miskamicha
7. aug 2021

@dijka123 hlupost... nekontrastne nie su viditelne na nefrograme... CT ich odhali...to jejedina spolahliva metoda na diagnoatiku kamenov.

miskamicha
7. aug 2021

Hrivnak na tahanovciach..piovarci.. ale uberala by som sa smerom neurologickym..plus pri oblickovych kamenoch su na ct vacsinou aj ine znaky ako dilstacia duteho syystemu a mocovodov,...perirenalny stranding..atd...

miskamicha
7. aug 2021

A to ze ma krv v moci.... treba doplnit CT s kontrastom...ak mala len nativne... ale krv v moci je siroky pojem...male mnozstvo ery fo 15/uL je akceptocatelne.... ak by sajej krv v moci opakpvala doplnit cystoskopiu...a ako vyssie pisem CT s kontrastom.....resp IVU CT

dijka123
7. aug 2021

@miskamicha a ty si co lekarka ze to vies ci co

miskamicha
7. aug 2021

@dijka123 presne tak.

dijka123
7. aug 2021

@miskamicha tak fajn no ja tiez robim v nemocnici ale na chir nie urologia

autor
7. aug 2021

@miskamicha no ona mala robené CT s kontrastnou látkou a tie bolesti ma iba na jednej strane na pravo

autor
7. aug 2021

@miskamicha takže si myslíš že ak by tam tie kamene mala tak CT s tou kontrasnou látkou by ich odhalili alebo by tam ešte niečo bolo vidno?

autor
7. aug 2021

@miskamicha Problém je aj to, že lekári videli CT a povedali že je to OK, ale že teta nemôže jesť ani existovať to nikoho nezaujíma, nevieme čo dalej.

miskamicha
7. aug 2021

Pisali ate akoby boli na oboch stranach. NIE. Ak tam nie su popisane, tak tam.nie su. Bud kamen,kt.tam.pred CT bol vymocila, alebo je to nieco ine. Smer neurolog, nefrolog a ak jie ste spokojni s urologom zmente ho. Viac poradit neviem.

katka2602
7. aug 2021

Urológ Košice Sterbak, perfektný prístup. Len odporúčam

marca12
7. aug 2021

Nechcem strasit,ale poznam zenu,ktora chodila roky po lekaroch s bolestami,z

autor
7. aug 2021

@katka2602 a berie aj nových ludí ?viete mi daj telefonné čislo? dakujem

autor
7. aug 2021
marca12
7. aug 2021

Bola z toho rakovina. Roky ju liecili na zapal az neskoro zistili,ze ma nador na oblickach a mocovom mechure. Uz sa nevyliecila

miskamicha
7. aug 2021

@marca12 evidentne nik nespravil CT cko. Resp.aspon UGS brucha. Pani o ktorej sa to pise toto absolvovala. Ak by bol nador na oblicke ktory sa prejavi bolestou tak uz je neskoro...nadory obliciek su dlho velmi dlho asymptomaticke.

marca12
7. aug 2021

@miskamicha praveze robili usg viackrat. Ct podla mna tiez zanedbali,nechapem ako to tam nemohli vidiet.

miskamicha
7. aug 2021

@marca12 no na USG taky nador nemusi byt zrejmy, a musi to byt aj skuseny sonografista. CT by ho odhalilo 🙂 stava sa to, ale nemalo by.

katka2602
7. aug 2021

Objednáva sa cez internet, nakoľko ma veľa pacientov. Platí sa 12€ ale si objednaná na presný čas. Nájdi si cez Google Dr.sterbak Košice urológ.

autor
8. aug 2021

@marca12 nestraš ....