Neustále chorá po operácií

24. mar 2023

Ahojte,
Som 7 mesiacov od operácie žlčníka, všetko prebehlo v poriadku bez komplikácií, avšak už som za ten čas 4krát riadne chorá, tým myslím dutiny a hrdlo, predtým som nebývala tak často chorá fakt minimálne možno raz za 5 rokov aj to bez antibiotík, a teraz aby mi to prešlo tak musím vybrať vždy 2 balenia antibiotík, malé deti doma nemáme, čiže od nich nemám čo chytiť, keďže mám doma už len dvoch vysokoškolákov a manžela a všetci sú zdravý, keďže celoročne berieme aj vitamín C a B, podľa obdobia aj D, lieky neužívam žiadne, kolegovia v práci sú tiež zdravý, nerobím v chladnom prostredí, ale mám klasickú kancelársku robotu
Myslíte, že to môže mať súvis s tým, že v lete mi zobrali žlčník, že mi to mohlo tak výrazne oslabiť imunitu?

babulkomale
24. mar 2023

Chod na vytery ci nemas nemocnicnu bakteriu.

autor
24. mar 2023

@babulkomale tie boli negatívne, doktorka mi brala, keďže sama nevie z čoho, keďže všetko je v poriadku a ako zas sa jej to nezdá, že keď bola operácia v lete a bola som tam 3 dni aby som niečo chytila, keďže do konca septembra som bola Ok až od októbra začali tieto moje problémy

siimonella
24. mar 2023

Môj kolega presne ako ty, po operácii žlčníka je chorý každe 3 týždeň

bluka2
24. mar 2023

Aj ja som toto mala po operácii, s tým, že by som si antibiotiká nedala, takže sa to ešte aj ťahalo dlho. Ja si to vysvetľujem tak, že tou stratou krvi a nižším hemoglobínom bolo telo slabšie, aj imunita

autor
24. mar 2023

@siimonella mne sa už deti smejú, že oni chodia kade tade, škola, intrak, kamaráti, partneri a nič im nie je, manžel sa stretáva o všelijakými ľuďmi tiež nič a ja stále, pritom 30 rokov robím súkromne popri práci účtovníctvo, stretávam sa so svojimi stálymi klientami rovnako ako celá rodina a nikto nič len ja, koľko je tvoj kolega po operácií?

juliet86
24. mar 2023

mozno nasadit imunologicku liecbu? napr imunoglukany imunovaxom

autor
24. mar 2023

@juliet86 budem sa musieť poradiť s doktorkou, keď pôjdem na kontrolu, že čo odporúča, keďže na imunológiu som objednaná až na 6. júla, keďže máme len jednu v meste vlastne aj v celom okrese a inde ma nechcú zobrať

pinkgirl
24. mar 2023

Možno sa telo operáciou "vyčerpalo" a teraz veľmi citlivo reaguje na každú virózu či bacil. Musíš sa dať dokopy. Operácia je pre organizmus stres. Odporúčam skúsiť Allimax, mne veľmi pomohol aj viaceré kolegyne z práce ho užívali a s účinkom boli spokojné. Pomôže ti dať sa dokopy. Skús to.

juliet86
25. mar 2023

wobenzym! a imunoglukany to mas volnopredajne s tym vies zacat aj sama. pripadne nejake caje na podporu pecene/zlcnika po vybrati. vela stastia.

pertulik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katenka2
26. mar 2023

Prepáč, otázočka - nemala si v poslednom roku covid? Hoci ten slabší omikron....

autor
28. mar 2023

@katenka2 nie covid som mala v januári 2021 bez príznakový rovnako ako zbytok rodiny, zakaždým ma doktorka pre istotu posiela na PCR ale vždy je negatívny

lalia33
28. mar 2023

Ja som na tom asi tak isto🙈 ale som zatiaľ len 3 týždne po operácii žlčníka. Minulý týždeň som mala alergicku reakciu a tento víkend sa mi najskôr zapálili ďasná a opuchol jeden zub ktorý mi na pohotovosti vytrhli. A samozrejme na druhý deň hneď hnisava angína. Už mám aj antibiotika ale zle sa mi aj je keď mam opuchnuté tie mandle. A začína ma bolieť miesto kde bol žlčník,ale tak na dotyk od rany co je rez medzi prsiami(laparoskopicky)neviem ci je to normálne ci je to kvôli tým antibiotikam.

autor
28. mar 2023

@lalia33 to ťažko posúdiť, ja som komplikácie nemala a diéta po žlčníku? U mňa max 2 týždne potom všetko a nemám s tým problém lekár sa len čuduje, že ako dokážem takto žiť, že iný im tam končia po takýchto chybách hneď a ja ukážkové výsledky, že väčšina pacientov začína pridávať po 2 mesiacoch a nie to po 2 týždňoch ako ja ale ja som nepridávala ani postupne ale všetko naraz
ja väčšinou tiež tak zapálené mandle a už sa to vlečie, teraz aj syn 24 ročný mal taký silný zápal priedušiek, že 5 týždňov doma čo bral lieky čo stále tam mal zápal až konečne minulý týždeň na kontrole mu povedala, že aj hrdlo je v poriadku a v piatok zasa ja som ochorela už sa mi syn smial, že kým bol on tak ja nič a zrazu teraz ja keď on už je v poriadku

lalia33
28. mar 2023

No ja som skúsila zatiaľ len maslo hneď na druhý deň a potom som mala horkú chuť v ústach xely deň.. tak som si povedala ze asi musím chvíľu počkať. A nie jest hneď všetko. A po týždni sa mi spravila ta alergická reakcia na naplaste co mi kázali nechať na ranach. To som si ešte aj každý večer po sprche nalepila nové sterilné z lekarne🙈 a potom som sa nevedela doskriabat co ma svrbelo q páčilo telo. No uvidíme. Snáď antibiotika pomôžu len ta bolesť ma trochu znepokojuje preco to boli keď tam ten žlčník nieje. Alebo sa to tak hojí? Fakt neviem. Je to moja prvá operácia tak neviem ako to ma byt.

autor
28. mar 2023

@lalia33 ja v pohode práveže a to som 3 týždne od svadby najstaršieho syna ženila a teda starosti kopec a najlepšie keď som prišla v piatok si po výsledky a doktor sa ma opýtal ako sa mám a ja som mu povedala na to, že neviem kde mi hlava stojí, že ďalší deň žením syna a sestričky hneď že či sa to dá zvládať tak skoro a ja, že samozrejme, že do 3 ráno som ešte uhorky zavárala pri pouličnom osvetlení to už doktor nechápal vôbec nič, čiže všetko sa dalo keď človek musel a zázrakom som im tam neskončila po svadbe ako pacient

lalia33
28. mar 2023

Tak to veru závidím 😉ale v dobrom.. ja akosi stale neviem normálne fungovať .

autor
29. mar 2023

@lalia33 no ja som bola akosi aj nútená keď som chcela aby synova svadba dobre dopadla, mladšie deti brigádovali čiže tiež moc pomoci nebolo, do toho ešte do roboty som chodila a ako všetko dobré skončilo si hovorím, že neverím manžel už zničený po svadbe a ja ešte stále dosť síl som mala aby som fungovala ďalej