Nevychované deti - pustia počas karantény švagrinu s deťmi na SR ?

gloglo77
21. mar 2020

Ahojte, minulý rok som tu pridala príspevok ohľadom sestrinej švagrinej, ktorá sa jej 5 dni po pôrode chcela nasáčkovať aj so svojimi deťmi do domu (rozumej - zle, nevychované, ukričané, drzé deti....) a aj sa nasáčkovala.

Dnes sme volali so sestrou, býva dosť ďaleko od nás a dosť rozhorčená mi oznámila, že jej švagrinka sa chce z Čiech - Karlove Vary dostať na SR, pretože už to so svojimi deckami (zavreli školy) nezvláda.... Tak asi o 2 týždne by chceli prísť.... Chcela som ju (moju sestru) upokojiť, že ju nepustia ale niečo som na nete dnes zachytila, že vraj je to možne....

Vysvetlím: Ona ma SR občianstvo, deti ČR... Viem, že je povinna karanténa ale ona vždy ked s nimi príde do dediny tak ich posiela kade tade, len aby mala chvilu klud... URČITE neobsedia doma na riti... Oni vlastne nikde neobsedia... 😲 Ich otec je tiež Čech, ale jemu to tak vyhovuje - aspon oddychne od nich ako sa raz vyjadril... 🙄
Nie su to žiadne soc. pripady obaja pracujuci vysokoškolsky vzdelani ludia... ale ja sama som zhrozena, že takou dlhou cestou chcu v tomto smutnom čase ohroziť svoje male deti a mozno aj celu dedinu, kedže v ČR je už 904 nakazených na covid-19 😢

GABRIELA V. ďakujem za všetky odpovede

zalka
21. mar 2020

Pustia švagrinu aj s deťmi na slovensko, ale platí na nu karanténa a aj na tých ku komu príde. Ak niekam na dedinu tak deti po dvore lietať môžu, po obci nie .. A ak má dostatok finančných prostriedkov, tak môže porušovať karanténu, nemusí sa platiť len raz pokuta ale môže viac násobne, až kým nedôjde k trestnému stíhaniu.

tinapa
21. mar 2020

@gloglo77 A to ju tvoja sestra nemôže jednoducho odmietnuť? Že si neželá, aby prišla?

benit
21. mar 2020

Budu musiet byt v karantene aj sestra ked budu u nej

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veronikaszabova
21. mar 2020

Baby a nemali by mat decka zakaz? Ked nemaju sl.obcianstvo?

lenuliatko84
21. mar 2020

@veronikaszabova nie lebo je to rodina

gloglo77
autor
21. mar 2020

Lenže sestra býva so svokrovcami na spoločnom pozemku len s oddelenými domami - 5 mestrov od seba... A druha vec - decka sa u starkych nudia, ich mama (švagrina) ich neustale posiela ku nej, nech ma aspon na chvilu pokoj... a sestrin muž sa hneva, ked segra zamyka dom počas bieleho dňa... že su to ich krstne deti a deti JEHO sestry, že sa to nepatri 🙄
Starí rodičia chcu svojej dcere pomoct, kedze byva tak daleko ale vidim ako ich to vyčerpáva... ja sa im nečudujem, su už dosť starí a tie deti su velmi zle... zanedbala sa vychova a teraz im skaču po hlave.... :(

veronikaszabova
21. mar 2020

@lenuliatko84
Na zaklade tohto si myslim, ze decka by nepustili, aj ked su rodina.

evittam
21. mar 2020

@gloglo77 No proste co si nechá ma. To je cele. Nechcem, nepustím, neželám si to. Hotovo, bodka. Ked nepomôže slusne vysvetlit tak ju poslem do.... nech sa aj naserie aspon bude mat kľud uz nafurt

nikpa
21. mar 2020

@gloglo77 tvoja sestra by mala mat rozum a jasne im vysvetliť, ze v danej situácii ich u seba doma nechce. Treba si chrániť svoje zdravie, to je prvoradé.

syslik81
21. mar 2020

sestra je snd dospela a ma rozumneho muza- razne zakazat akukolvek navstevu ak sa aj dotrepe napriek upozorneniu nevpustit ... hotovo ... poslat jej list ze si nezelate akukolvek navstevu kedze samy ste v kartantene a nebudete ohrozovat vasu rodinu ..

zalka
21. mar 2020

@gloglo77 no a to jej svokrovcom nebude vadiť? že príde dcéra, s malými deťmi, možno nakazeným koronavírusom, a svokrovci sú iste starší a majú aj nejaké choroby? Chceli by takto svokrovci riskovať?

deti95060810
21. mar 2020

ja by som sa zamykala...nech sa hnevá koľko chce švagor...😈

deti95060810
21. mar 2020

@zalka všetko zlé je na niečo dobré...Dcéra im donesie coronu, starkí zomrú a dcéra s rodinou nebude mať kde chodiť....😉
čo ti poviem kto chce kam - pomôžme mu tam....keď nemá dcéra troška rozumu, ani svokrovci tak čo s nimi...🙄

evalin88
21. mar 2020

Hlavne by jej nal tvoj muz povedat, nech sa netrepe ani k rodicom. Lebo ti su predsa ohrozena skupina a ochorenie by znasali horsie... sama si pisala, ze su starsi ludia..SU TO AJ JEHO RODIČIA a v tejto situacii, by na nich malo najviac zaležať.. ovela viac ako na sestre, ktora moze byt aj v Čechach.. skus mu to takto vysvetlit a uvidis ako sa k tomu postavi.Ci budu behat po dedine alebi nie, starych rodicov pravdepodobne nakazia ak budu u nich!

zalka
21. mar 2020

@deti95060810 no zamykať sa aj tak musí, aby nebola v karanténe ...

lenuliatko84
21. mar 2020

@veronikaszabova neviem teda,pred par dnami na turo temu hovorila sakova ze v ramci rodiny pustaju

kitycat
21. mar 2020

Toto je z Ministerstva zahranicnych veci CR... Asi ich pustia... Otazka je ci sa aj vae dvere ci dvere pribuznych otvoria

eliska13
21. mar 2020

@gloglo77 to je choré ľudia nemajú súdnosť a trocha rozumu.Ma deti nech sa stará ako chce.Nepustila by som ju k nám domov a stari rodičia sú ohrozeni.Ona to s deťmi nevydrží a ohrozí ďalšie 2 rodiny.

zalka
21. mar 2020

@kitycat no podla toho to vyzerá, že ak by núdzový stav trval tri mesiace tak by dotyčná ostala tri mesiace na slovensku ...
@gloglo77

kitycat
21. mar 2020

@zalka presne... Takze zamknut tie slovenske dvere :D

martinals
21. mar 2020

Rázne by som povedala nie švagrinej aj mužovi. Nech si najprv vychova decká a potom nech príde, nemôžeš za to že ich ako rodič nezvláda, to je jej výchova a teraz ich chce zavesiť na nos vám aby si oddýchla.

jajka71
21. mar 2020

Povedz manzelovi, ze ak pridu budete minimalne vy cela rodina povinne v karantene a v dedine sa isto najde dobra dusa, co nahlasi porusenie karanteny, lebo nik nechce skoncit v nemocnici....

majkeel
22. mar 2020

1. Ohrozi starych rodicov
2. Obcania CR nesmu opustit CR, ju ako Slovenku pustia, deti s ceskym obcianstvom nie. Tak jej povedzte, ze na hraniciach ich pekne krasne otocia naspat. Ale ved nech to skusi ...
Na odlahcenie: Ak zostanu deti zo skoly doma kvoli karantene este mesiac, matky vynajdu lieky proti Covid-19 same. 🙂

miadi
23. mar 2020

Neviem načo toto riešiš za sestru? Ked dovolila aby 5 dni po porode dosla svagrina s detmi k nej.. tak sa dà ratat stym že je makka a uplne posledna v rodine že jej svagrina jej muz a svokrovci su rozhodujuci, Zas nič nezmože ked jej muž berie vacsi ohlad na svoju sestru a jej deti ako na vsetkych ostatnych ., co tam po tom ze mozu nakazit jeho deti ženu a rodičov. Zbytocne si nervy robiš toto by si mala vybojovat sestra tvoja.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz