Čo po skončení 2 týždňovej karantény?

24. mar 2020

Ahojte, chcem sa spýtať na jednu vec. Keď niekto príde zo zahraničia, dodrží 2 týždňovú karanténu, tak čo potom? Môže behať kade tade? Podotýkam, že sa nejedná o mňa, ale o niekoho o kom viem, že po karanténe už normálne behá po SR po návštevách. Ďakujem 🙂

veronikaszabova
24. mar 2020

Moze ist do obchodu, k lekarovi,... vybavit nutne veci. Inak ma potom sediet doma tak isto, ako my vsetci.

petkaaa
24. mar 2020

Nie, nemôže behať kade-tade, pretože karanténa platí plošne, aj na ľudí bez pozitívnej cestovateľskej anamnézy. Ak sa ti za 2 týždne povinnej karantény neprejavia príznaky, mala by si sa nahlásiť na RÚVZ a oni to dajú ďalšie info, Inak môžeš ísť akurát do roboty, do obchodu a prejsť sa. Ako my všetci ostatní.

autor
24. mar 2020

@veronikaszabova pýtam sa preto, lebo švagrinina mama prišla z Rakúska, bola ževraj 2 týždne doma a teraz prišla k nim na návštevu na niekoľko dní, tak či to je v poriadku? 🤷‍♀️

victoria210
24. mar 2020

A my ostatni co sedime doma na zadku?povine 2 tyzdne,co sa stane potom.Sak nakazit sa moze ktokolvek a aj o par tyzdnov.To sa teraz vsetci pozatvarame dokedy☹️takto sa neda fungovať v neustalom strachu.Ruška nas neochrania 100 percentne,aj toto sa uz vela krat v telke spominalo.Akurat ako mozeme predisť nakaze je umyvať si viackrat denne ruky a nestykať sa s chorym (nadcha,kašeľ,kychanie) ale tak pozrite ake vykyvy počasia su.Jeden deň 20 stupňov a na druhy minus 1.Tak to s človekom narobí,normalka ze kašle,kychne.....no teraz sme všetci podozrievaví.Neviem si predstaviť teraz kašľať,hneď by ma testovali😁

veronikaszabova
24. mar 2020

Ked sa svagrina neboji, tak nech ju tam ma.
Ak pred tym dodrzala 2t karantenu. Ja osobne by som sa s takou osobou nestretavala (ani so svagrinou, nevies ci nie je prenasac).

veronikaszabova
24. mar 2020

@victoria210 nechapes, preco je karantena?? Aby sa zdravotnictvo pripravilo na narast infikovanych. Momentalne je zdravotnictvo nepripravene. A aby sa obmedzil prenos kontaktom s dalsimi ludmi.

autor
24. mar 2020

@veronikaszabova však to, že bývame v jednom dvore 🤦‍♀️ domy, máme ale samostatné.. a obidve máme malé deti. Tak neviem, no... podľa mňa je to nezodpovedné...

veronikaszabova
24. mar 2020

Ano, je to nezodpovedne. Urcite by som s nimi obmedzila styk.

autor
24. mar 2020

@veronikaszabova moja mamina je iba vnútri zatvorená, nikam nechodí a nedovolí si nás momentálne návštíviť, keďže je situácia taká aká je a vie, že máme ešte aj malého synčeka 🙁 jej mama prišla ako opatrovateľka z Rakúska, bola ŽEVRAJ doma 2 týždne v karanténe a teraz prišla na návštevu k nim, ktovie dokedy 🤷‍♀️😮

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
victoria210
24. mar 2020

victoria210

Dnes o 16:46

A my ostatni co sedime doma na zadku?povine 2 tyzdne,co sa stane potom.Sak nakazit sa moze ktokolvek a aj o par tyzdnov.To sa teraz vsetci pozatvarame dokedy☹️takto sa neda fungovať v neustalom strachu.Ruška nas neochrania 100 percentne,aj toto sa uz vela krat v telke spominalo.Akurat ako mozeme predisť nakaze je umyvať si viackrat denne ruky a nestykať sa s chorym (nadcha,kašeľ,kychanie) ale tak pozrite ake vykyvy počasia su.Jeden deň 20 stupňov a na druhy minus 1.Tak to s človekom narobí,normalka ze kašle,kychne.....no teraz sme všetci podozrievaví.Neviem si predstaviť teraz kašľať,hneď by ma testovali

autor
24. mar 2020

@lubka261 však práve, či je to už 2 týždne, alebo to ešte len budú..... 🤦‍♀️ to presne neviem, to tvrdia iba oni...

tslobik
24. mar 2020

2 týždne karantény splnila, teraz platí pre nu to, čo pre ostatných. Ľudia chvalabohu ešte stále môžu vyjsť z domu.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
queen_mary
24. mar 2020

Tak ja tiez pendlujem medzi muzovou a mojou rodinou. Nechodim nikam inam a je to najblizsia rodina a viem, ze sa chovaju vsetci zodpovedne. Ci uz zakazali presuvat sa autom? 🤔 ci chces svagrinej zakazat, aby ju prisla pozriet jedna z najblizsich pribuznych? Ona jej zrejme doveruje, ked ty nie, tak budte doma a vyhybaj sa svagrinej. Proste chapem ta, keby si napriklad moj oco zavola domov.niekoho cudzieho na navstevu, tak uz tam nepachnem. Ale vsetci maju ruska, rukavice, dezinfekcie. A aktualna rodinna situacia vyzaduje moje presuvacky, aj ked najradsej by som bola sama doma.

autor
24. mar 2020

@queen_mary nie nikomu by som nič nezakázala, ale keby som v jej situácii ja a viem, že by som pracovala v zahraničí, určite by som sa hneď po 2 týždňovej karanténe nevybrala po návštevách... ale to som asi ja 🙁 verím tomu, že je xy ľudí, čo to takto striktne nedodržiavajú...

evittam
24. mar 2020

@lubka261 To ci nemas v sebe virus nevies ani ty ani nikto iny. Nielen ten co sa vrátil zo zahraničia. 14dni je doba do kedy by sa mali prejaviť priznaky....

tslobik
24. mar 2020

Že vás baví stále riešiť druhých ľudí....a že vraj a možno a čo keď. Keby sa radšej staral každý o seba tak ako to najlepšie vie v tejto situácií.

nikca101
24. mar 2020

ja som z manželom tiež v povinnej karanténe po návrate zo Rakúska a chvalabohu nám končí už v piatok a prvé čo urobím je že hneď na ďalší deň pôjdem do obchodu a kúpime si konečne nejaké jedlo! lebo to nám už skoro došlo keďže my sme nemali možnosť si urobiť zásoby tak ako ostatný. už sa toho neviem dočkať ale inak budeme sedieť doma zasa až kým nám jedlo nedôjde a určite nepôjdeme nikam na návštevu ani za žiadnych okolností nepustíme nikoho ani rodinu k nám a je nám jedno či sa niekto na nás nehnevá alebo nie. šak žijeme v dobe telefónov a internetu dokážeme byť s rodinou v kontakte aj keď sa osobne nestretneme. tak nech sa toto strašné obdobie už konečne skončí a môžeme zasa žiť normálny život 😍

kriscuhova
24. mar 2020

@nikca101 a váš manžel už nebude pracovať? Zaujíma ma to, pretože manžel, dieťa a ja sme tiež zatvorení, pretože manžel pracoval v Rakúsku ,je to dobrovoľné. Po určitej dobe on bude musieť znova pracovať, pretože jeho firma nie je uzavreta. podľa zákona on môže pracovať, pretože je to len pár kilometrov od Bratislavy, ale stále sa obávam, že kedy mi pôrod začne, spôsobia mi problém v nemocnici. My naozaj nikam nechodíme, ale budem musieť ísť do nemocnice.

nikca101
24. mar 2020

@kriscuhova fúha tak to ja vám toto neviem povedať. my sme tam pracovali spolu sezónne a keďže sa tam všetky reštiky zo dňa na deň pozatvárali dostali sme v podstate všetci výpoveď a išli sme domov. dotoho som zistila že som tehotná takže my teraz končíme s prácou v rakúsku a zostávame už doma na slovensku.

maciatkolulu
24. mar 2020

Teba fakt baví toto riešiť a co chceš nahlasovať, či čo? Je to mama tvojej svagrinej, je u nej doma a dodržala co mala, keď sa tebe nepáči, nevychádza z domu, nechoď k nim, apropo, ty nikam nejdeš? Deti majú ruská non stop, keď ste vonku? Véd už trochu súdneho rozumu. Ja absolútne neriešim, kto ide k susedom, či mama, tetka a podobne a nehysacim z vchodu, ktorý máme samozrejme spoločný, ty máš iba dvor, trosku rozumu do hrste a život bude krajší, alebo vieš čo, po hádajte sa do krvi, pobite sa, aspoň bude niečo iné v spravach😂😂😂😂

henriettak
24. mar 2020

Nemôže behať kade tade ale môže ísť normálne do obchodu, do lekárne a vybaviť si nutné veci tak ako ostatní

autor
24. mar 2020

@maciatkolulu neriešim ✌

autor
24. mar 2020

@nikca101 super prístup, tak by to malo byť ❣ však večne tu tá pliaga nebude, niečo musíme aj vydržať 😊 držte sa..

tosomja
25. mar 2020

Nemal by. A tá rodina, ku komu chodí, asi tiež pribrzdena. 🙄

nika3136
25. mar 2020

Nechapem, preco ma niekto potrebu behat kade tade?!
Ja nie som v povinnej karantene a s rodinou som este nebola, aj ked mam o par dni narodeniny, tak sa nechystam.
Popravde som na sebe este nemala ani rusko, lebo som odvtedy nevytiahla paty z domu, na nakup chodi chlap a rychlo domov.
Ked je v zahranici, vydrzi bez rodiny a teraz nie? 😃 pripada mi to vtipne a aj trapne, ale kazdeho vec, len ked pocujem, "ako su na seba naviazani" a pritom chodia do zahranicia 😃😃

autor
25. mar 2020

@tosomja už začínam aj ja pochybovať o ich normálnosti 🤦‍♀️

mirkava
25. mar 2020

Ved vsetci mame karantenu.... mame sediet doma a len v nevyhnutnych pripadoch ist von....

kriscuhova
26. mar 2020

@nikca101 áno, jasne. Ďakujem, ja som si myslela že budete ešte pracovať 🙂