Nezhubný nádor v hlave

dettilv
12. apr 2023

Dobrý deň. Keď niekomu dr zistili nezhubný nádor v hlave tak to ten človek moze umrieť ako pri zhubnom?

tibor79
12. apr 2023

@viestta a v podstate,tu nejde o mňa,ani o teba.

zmrzlinka2021
12. apr 2023

@tibor79 ty máš typickú slovenskú zadubenu povahu a môžeš mať aj 10 titulov. Oceniť niekoho to nie, ale kopnúť si, že niekto sa nehanbí za svoj rozhľad, to áno.

tibor79
12. apr 2023

@zmrzlinka2021 mám totiž alergiu na ľudí typu :" všade som bol,všetko viem". Vystatovanie sa,nie je všeobecne pekná vlastnosť. Viem oceniť tých,ktorí si to zaslúžia,ctím skromnosť. Obdivujem múdrych,vzdelaných ľudí,ktorí stoja aj napriek tomu radšej v úzadí. Veľké veci nepotrebujú reklamu a prílišné zviditeľňovanie.

zmrzlinka2021
12. apr 2023

@tibor79 aké vystavovanie? Len nevytrcat z davu, len sa neozval, len skloniť hlavu a pravdaže osočovať, závidieť. Toto je slovenský štýl myslenia.
To že máš ty alergiu, je tvoj problém, nie jej.

tibor79
12. apr 2023

@zmrzlinka2021 nikdy som nikomu nezavidela🙂. Som spokojná so svojím životom. O čom to píšeš? Áno,je to môj problém,nie jej.

dharmasanata
12. apr 2023

@dettilv ja mám nezhubný nádor, sleduje sa každý rok na magnetickej rezonancii. Inak záleží asi aj od toho kde sa nachádza a tak či niečo spôsobuje. Takže nie, inak poznám chalana čo mal zhubný nádor a taktiež žije a je momentálne vyhlásený za zdravého, nádor mu vyoperovali, mal liečbu .. treba ísť na neurochirurgiu a dokotor všetko vysvetlí

zmrzlinka2021
12. apr 2023

@tibor79 ak si spokojná, tak ju tu nehejtuj

panelacikova
12. apr 2023

@dettilv vrátim sa k téme a súhlasím s prvým príspevkom od
@viestta pričom doplním, že ešte je vhodné aj vyšetrenie endokrinológa. samozrejme, nadväzuje to na jej príspevok o tom, kde konkrétne sa nádor vyskytuje. odporúčam obrátiť sa jednoznačne na OÚSA v Bratislave, kde sú naozaj dobrí odborníci, ktorí vedia, čo robia a mnohým ľuďom pomohli a dnes žijú plnohodnotný život. držím palce.

tibor79
12. apr 2023

@dettilv veľa záleží od toho,kde sa nález nachadza. Od toho závisí možnosť operácie. Známa ma v oblasti,kde si slovenskí lekári netrúfajú operovať. Preto z témy " nádor v hlave" je ťažko niečo konštatovať. Naozaj je podstatná lokalizácia. Ale kamarátka to má roky a nezväčšuje sa zatiaľ. Len je sledovana. Raz ročne MRI. Ani nemení stav. Takže všetko by mal objasniť lekár. Prognózy,možnosti,vývoj a pod. Hlavne kľud.

panelacikova
12. apr 2023

@tibor79 to, že máš VŠ vzdelanie, vôbec nezaručuje, že máš dostatočne vysoký IQ. jedným z parametrov/ukazovateľov IQ totiž je aj EQ. a mne osobne je jedno, či informácie @viestta googli alebo ich vie dať z hlavy. podstatou je, že sa vyjadruje priamo k veci a hlavne zrozumiteľne. a to je podstatné pre človeka, ktorý rieši tak vážny problém, ako je akýkoľvek nádor (alebo iný nález) v hlave....

tibor79
12. apr 2023

@zmrzlinka2021 preboha, čo hejtujem? Vysviet mi to!

panelacikova
12. apr 2023

@tibor79 a akože preboha..... ako sa líši jej príspevok o 19:25 od toho tvojho o 23:29? veď už v prvej vete ju prakticky kopíruješ. len inými slovami....

tibor79
12. apr 2023

@panelacikova a to kde píšem,že IQ a EQ súvisí so vzdelaním? Prosím ukáž mi,kde som to uviedla?

panelacikova
12. apr 2023

@tibor79 nikde. ja to uvádzam. ty sa prsíš tým, že máš VŠ vzdelanie. a ja reagujem, že VŠ neznamená, že vedomosti, pocity, skúsenosti vieš aj reálne uplatniť. neuveríš, ale tieto veci dokáže s vysokým IQ uplatniť aj niektorý SŠ vzdelaný človek a nebude sa tu chváliť VŠ. toť "vsjo". ale už sme odbočili...

katkami123
12. apr 2023

Fuha…. Kliknem na tému, pretože známa ma tiež podobný problém, až sa niečo nové k tomu dozviem, posuniem info a tu - už se perou.

oslo1
12. apr 2023

Ahoj,
Nepises o aky nezhubny nador mozgu sa jedna, tak najcastejsie su tieto varianry:

Meningioma, je to nador z mozgovych obalov. Velmi, ale naozaj velmi pomaly rastie, cele roky, kludne aj desatrocie, kym sa na neho pride. Liecba, pokial jevnador dobre pristupny, je operacia.

Acoustic neuroma - nador z acustic nervu, liecba je operacia. Printomto nadore, aj po operacii je vysoke riziko epileptickych zachvatov.

Pituitary adenoma- liecba je operacia,trans sfenoid adenectomy. Liecba je operacia. Vo velmi vynimocnych pripadoch moze byt an radiotherapy.

Pri mozgovych nadoroch sa davaju automatically antiepilepticka liecba a steroidy na zmensenie opuchu.

tibor79
12. apr 2023

@panelacikova neposudzujem ľudí podľa vzdelania. NIKDY! Hlúpy môže byť učňovkár rovnako ako človek s tromi titulmi. Aj naopak to platí. Prečo tu píšete to,čo človek nikdy nenapísal?

kristiii
12. apr 2023

@tibor79 za autora/autorku ťa prosím, nespamuj jej tému svojimi komplexami. Prečítaj si jej prvý príspevok v tejto diskusii a svoj a skús zhodnotiť, ktorý bol pre autorku asi prínosnejší...ak s ňou máš nejaký osobný problém, založ si diskusiu "Viesta mi ide na nervy, tým koľko toho vie" (alebo vie vygoogliť) a ja mám zas potrebu to napísať v snáď najnevhodnejšej diskusii..alebo jej len proste napíš IP. Ale tak by si ťa tu toľko ľudí nevšimlo, že?

rossalinda
12. apr 2023

@dettilv mala som neurinom nezhubny nastastie vybrali cely a som tu a bolo to o chlp

marca12
13. apr 2023

@tibor79 uz sa nestrapnuj,prosim ta. Stacilo