Vie lekár podľa USG určiť, či sa jedná o nezhubný nádor?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

viete mi vysvetliť, prosím vás, čo sa píše v lekárskej správe?

Neviem z toho čítať. Dnes som bola na Biopsii. Lekár povedal, že vraj by to nemalo byť zhubné.

Vie lekár podľa USG aspoň približne určiť, či to je nezhubný nádor?

Vopred ďakujem.

Dobrý deň,

jednoznačný záver prinesie iba histologické vyšetrenie po odbere vzorky.

Ultrazvukové vyšetrenie je veľkým pomocníkom, ktoré má svoje pravidlá a kritériá pri hodnotení nálezu. Na základe nich vie vyšetrujúci lekár vyjadriť podozrenie. Následne doporučí ďalší postup.

Vyšetrujúcemu lekárovi prišiel Váš nález podozrivý, preto sa pre istotu v ďalšom postupe rozhodol pre jeho bioptizáciu.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník