Nikdy nemávam zvýšenú teplotu - je to v poriadku?

maruniakovaeva
21. feb 2020

Ahojte, chcem sa opýtať nemáte niekto skúsenosť s tým, že nemávate zvýšenú teplotu. Pri žiadnych infekciách ani chorobach, ju nemávam zvýšenú. Od vybratia krčných mandlí som nemala horúčku a môjmu telu celkovo robí problém ohriať sa alebo si udržať teplotu. Neviem sa o tom nikde dočítať, tak či ste o tom nepočuli. Ďakujem

h2
21. feb 2020

@maruniakovaeva Áno, aj ja som "bezteplotový" typ. Môžem byť chorá na umretie, CRP vysoké, bolesti, slabosť, proste všetky príznaky choroby, ale teplota sa mi nezvýši. Raz som sa na to pýtala aj lekára, keď som mala zapálené dutiny, dal mi antibiotiká a pritom teplota ako u zdravého jedinca, že čím to je, lebo teda podľa toho, čo som ja vedela, tak teplota je príznakom toho, že telo bojuje s chorobou. Tak som sa pýtala, či to teda znamená, že moje telo "má na háku" a nebojuje, či nemám nejaký imunitný problém. Ale povedal, že nie, že proste u niektorých ľudí tá teplota nemusí byť.
Už v detstve, keď sme so sestrou mali tie isté detské choroby, tak ona ležala v 40-tkach horúčkach a ja som síce vtedy mala teplotu, ale max. len tak okolo 38.

lentilkaxxx
21. feb 2020

@maruniakovaeva
ahoj, ja tiež skôr v Lotte trafím jackpot ako budem mať teplotu. Pod 24 oC vonku mrznem (mikina, dlhé nohavice, ponožky), v posteli doslova flísový bunker, ktorým sa ku mne manžel musí predrať. 😂 A vonkajšie teploty na 35 oC? Huraaaaaa, konečne je leto. 🙂 Ešte nikdy mi nebolo tak teplo, že by som povedala, že je príliš. Ani v Turecku počas najhorúcejšieho obdobia na Pamukkale.
Spokojná, že v tom nie si sama? 🙂

lucyluv
21. feb 2020

Nizka imunita, malo bielych krviniek. Ja som napriklad mala naraz aj hemofila a streptokoka a nic, ziadna teplota, dosli mi na nich nahodne na predoperacnych testoch a takto to bolo stale ked som isla na nejaku operaciu, stale nejake vazne bacile a prejavy ziadne. Ja som asi clovek bacilonosic 🙂

renab
21. feb 2020

Ja ked mam 37,1, tak umieram....😊. Podobne je na tom aj moja dcera.

amelie2017
22. feb 2020

Ja som mala od vybrati mandli co je 13 rokov teplotu 2krat. Mne pri chorobe naopak klesne teplota, bezne mam vtedy 35. Aj zapal priedusiek ci chripka bez teploty.

katka253111
27. dec 2022

@renab presne aj ja... Dokonca uz pri 36,9 citim ako zacina zimnica... A to som človek, co chodi celorocne po dlazbe naboso, v kuse krátky rukav... Ale teplotu od 36,9 nedavam a trasiem sa ako osika pod 5vrstvami diek, oblecka a paplonom