Zvýšená teplota bez iných príznakov u 4 ročného chlapca

anait
17. sep 2012

Ahojte...prosím vás máte niekto takú skúsenosť ako my? Malý bude mať 4 roky, má už asi týždeň teploty od 37 do 37,4 popoludni a večer...nič mu nie je, ani soplíky, ani kašel, ani unavený nevyzerá, na nič sa nesťažuje, pekne papá, hrá sa, chodí do škôlky, proste žiadny zjavný problém nie je... po infektoch máva takto zvýšenú teplotu ešte aj týždeň, ale teraz žiadny nemal... pred mesiacom mu vyberali nosnú mandlu, vtedy mal tiež týždeň teploty, ale nemyslím, že by to mohlo byť z toho... jediné, čo na ńom vidím, že sa mu navečer lesknú oči, ako keď je človek chorý... zažili ste toto niektorá? neviem, či ho mám trepať k doktorke a panikáriť alebo počkať...nachodili sme sa doktorom ako na klavír pred a po výbere tej mandle, tak ho nechcem zbytočne zase stresovať...

ďakujem za každú skúsenosť, príspevok.

janinah
17. sep 2012

dajte vyšetriť moč

anait
autor
17. sep 2012

@janinah aha, dobrý nápad, to ma nenapadlo...ale nesťažuje sa, že by ho pri cikaní pálilo...on vždy povie, keď niečo ...

arizona
17. sep 2012

nejde o cikanie ale o zápal v moči 😉 radšej by som to riešila, lebo tieto zvýšené teploty sú znamením, že niečo nie je OK. môže mať zápal, rozbory (krv a moč) povedia viac...

kristina011
17. sep 2012

@anait no ja mám syna 4,5 ročného, ktorý trpí tiež bezvýznamnými teplotami. Tiež mu nič nie je, len trápia nás zvýšené teploty. Doktorka nám vravela, že to nič nie je. No teraz sme sa do toho obuli, chodíme po vyšetreniach.
Na moje naliehanie nám zobrali krv, kde sme mali zlý krvný obraz, brali nám aj moč, aby vylúčili bielkovinu.
Môže to byť spôsobené aj alergiou. Ste alergickí?

anait
autor
18. sep 2012

@kristina011 na alergológiu sme objednaní až v novembri...on nemá tú teplotu zvýšenú stále, iba cez infekty, týždeň po nich a teraz...ale ráno v škôlke začal sopliť a večer pokašliavať...ja mám teraz tiež virózu, tak zrejme aj u neho to bude ono...uvidíme, v akom stave ho nájdem poobede

kristina011
20. sep 2012

@anait skús počkať, čo ti povie alergológ, možno to bude spôsobovať to, že má oslabenú imunitu. Nasadí lieky a bude dobre. Len sa neboj. Môj drobček tiež pri nástupe do škôlky soplí, no nasadím mu Aerius a je to celkom v pohode. Tak držím palce, nech sa vyrieši váš problém s teplotami. 😵

evitaka
20. sep 2012

a netlačia sa mu nejaké ďalšie zuby? Stoličky? Aj z toho býva teplota bez príznakov...

dadulienka
16. okt 2012

@kristina011 ahoj ako ste pokročili s vyšetreniami?...my mame takto tu teplotu už 2 roky...tiež sme už všeličo absolvovali...ale aj ked sa niečo najde...tak nam nevedia pomoct....
Ako dlho mate tu teplotu VY? a ako sa to prejavuje..? U nas je to tak, že ked sa vyspi ju nema...potom po zobudeni a ked sa hybe ako normalne fungujeme tak k obedu ju ma zvýšenú potom po poobednom spánku sa vyspí a je dobre a zase k večeru ju má....máva aj stuedene ruky a nohy a pritom sa potí na hlave....kedysi mavala prepotene všetko aj na hlave sa tak potila že velky mokry kruh na posteli kde ležala....
vacsina lekárov mam pocit že to berie ako nič.....hoci ja nemam nikoho v okoli s obdobnymi ťažkostami...už ma upodozrievali že si to vymyšlam, a ked sa potom merala pod kontrolou sestričky....tak to len zapíšu a nič k tomu..žiadne vyjadrenie.....je to ťažke...ja som dosť rezignovala...ale bojím sa miestami..že niečo zanedbam a sa z toho vyvinie niečo zavažnejšie...ked ma niekde zapal v tele a dlhdobo sa s tym nič nerobí...

lentuska
17. okt 2012

Ak vam mozem poradit jednu doktorku, vola sa Tomova Zuzka, ona robi cinsku medicinu a NLS diagnostiku, tam vam zisti presne co je s vasimi detmi, co sa s nimi deje a preco tie teploty. Nam pomohla celej rodine, kazdy sme mali iny problem a dala nas do kludu. Cena u nej za konzultaciu a vysetrenie je iba 15€, co nie je vela, ked si zoberies kolko sa nabehas od dveri k dveram po doktoroch. Ona chodi za pacientami po celom SR, treba si s nou iba dohodnut termin. Zisti, co malemu je, vypracuje vam cielenu liecbu prirodnymi preparatmi, teda ziadne ATB a testovanie, ci tento liek zaberie alebo nie a ked nie, dame iny, ako to robia klasicky lekari....a potom uz ziadne lieky ani nezaberaju.... je to vysetrenie bezbolestne a zdraviu neskodne..... Ak by ste sa rozhodli,ze to s nou skusite, dajte mi vediet a ja vam mozem poslat kontakt,kde sa objednate na termin (kde a kedy bude najblizsie k vasmu bydlisku)....mozno budete prekvapene ,co vsetko sa dozviete....

kristina011
25. okt 2012

@dadulienka nás trápi teplota už skoro 2 roky. Aj teraz sme mali z ničoho nič. Vrátili sme sa z obchodu a už sa sťažoval, že mu je zima. Mal len zvýšenú : 38°C. Nám to vysvetľujú, že je to z alergie. Je alergik len na roztoče. Takže alergia 😒

atya73
24. jan 2013

Ahojte.
pokročili ste ďalej? ? poprosím info 🙂

sisiska
18. feb 2013

mamicky, moze byt zvysena teplota 38C bez zjavnej priciny? prisla som pred chvilou domov z prace a mala mala teplotu 37,7 a teraz uz 38C...ale nema ani sopliky, ani nekasle...nechapem...na nic sa nestazuje, ze by ju bolelo....

matozazzo
18. feb 2013

@sisiska Ahoj, je to priznak niecoho, co estelen prepukne... :( Po teplote do dvoch - troch dni nastupuje kasel alebo nadcha, niekedy napr. pri chripke moze za dva dni prejst len s miernymi priznakmi. Proste telo s niecim bojuje...

sisiska
18. feb 2013

@matozazzo a to je normalne, ze najprv teplota a potom priznaky? my sme to mali doteraz vzdy naopak...najprv sopliky, kasel, atd a az potom teplota...nevedela som, ze aj naopak moze byt...

matozazzo
19. feb 2013

@sisiska Ahoj, ano, u starsej dcery to tak mavam asi od 3r, teplota z nicoho nic, dva dni OK, nevedela som, co sa deje a potom nadcha, kasel :( Asi to zavisi od typu choroby a odolnosti dietatka...

kasami
19. feb 2013

Ahojte 🙂
toto ma naozaj zaujima ... moja mala ma teploty 37 - 37,4 bez priznakov a sem tam aj vysie ...38,8 ...37,9 a podobne ...ale nikdy jej nic nie je ...krvny obraz ma super, anemicka nie je, pecenove testy v poriadku, moc taktiez ....
riesim to uz dlhodobo ... mala ma hypermobilitu a hypotoniu .... tak neviem, ci nieco z toho moze nejak ovplyvnovat jej tepltou ... ale zatial sme na nic neprisli ... a teda zaujala ma ta alergia ... naozaj moze mat dieta teploty z alergie ?

dadulienka
2. mar 2013

@kasami
@kristina011
Tak nám brali komplet testy aj na alergie, ale nemá na nič... Inak ona tak od tych 2 rokov to nemá každý deň...,ala som aj mesiac už sme za tým a potom 3 mesiace v kuse.... napokon jej nejake aj iné ťažksoti ustúpili....tak teraz nemeriavam teplotu, lebo inak sa na nič nestažuje....ale aj sa bojím už aby som nebola nervná...ked dlhšie nemerám a potom sa mi zdá teplá...tak ked nesoplí a nekašle...tak radšej nepremerám...lebo viem že by tých 37,2-3 mala...a tiež neviem čo s tým...vyhodili sa jej teraz na zapastiach a aj trochu vyššie take šupive červené flaky...ale ked to mastím tak to mizne a znova sa objavuje....tak uvidíme...mám pocit, že sa môže pri tejto teplote dlhodobej niečo vyvinúť....ale som bezmocná...aj lekári nevedia že čo...dokonca moja pediatrička... to berie už lážo plážo stále opakuje ked ju stretneme, že kedy ju zaočkujeme...ešte nemá MMR a ani jej ho nechcem zatial dať ...kym nebudem vedieť, že je ok....

eva423
3. mar 2013

@anait Ahoj,tak ja týmto trpím už zhruba 18 rokov,spočiatku som bývala k večeru vyčerpaná ale z odstupom času som si na to zvykla. Telo predsa len cíti že tá teplota nie je taká ,aká má byť a mna často bolievala aj hlava. Tiež mi nič vážne nezistili okrem zníženej imunity , a po pôrodoch chudokrvnosť.

eva423
5. mar 2013

@kristina011 Ahoj, aj môj malý mal teraz teplotu bez dalších príznakov a krvný obraz zlý. ked smiem vedieť,čo ste mali v krvnom obraze zle vy?

kristina011
5. mar 2013

@eva423 No tak my sme mali mááááálo železa ☹ Nepamätám si presnejšie, ale nejaké hodnoty mal tiež poznižované 😝
@dadulienka skús mydlo alebo mastička Sebamed, to nám odporúčila kožná lekárka, na takéto stavy. Je možnosť ju dostať v každej drogérii, aj v Tescu som videla. A tie stavy s pediatričkou poznám, stále nám opakuje, TO NIČ NIE JE ☹ ale zatiaľ sme, klop-klop, dlhší čas teploty nemali. Asi minulý rok v októbri to bolo iba na 24 hodín. A niiiič mu nebolo, len tie teploty 😠

nena13
7. jún 2013

Ahojte...Môj malý ma už vyše týždňa zvýšené teploty, ale iba večer-celý deň je to ok a na večer mu vybehnú aj červené fliačky, ktoré do rána tiež zmiznú-v noci 1x sucho pokašle a to je všetko- neviete mi poradiť čo by to mohlo byť- môže to byť alergia na roztoče? Pred týždnom po roku začal totiž až štvornožkovať, tak sa aj viac chytá za nmoštek, či to nemôže by z toho....

a2303
7. jan 2014

@lentuska Dobrý deň, môžem poprosiť kontakt na pani Tomovú? dakujem

dietenka
21. feb 2014

@lentuska Dobrý den,máme tiež dlhodobý problém zo zvýšenou teplotou,a poprosila by som vás o číslo alebo kontakt pani zuzky Tomovej,dakujem

liieeeenka
26. feb 2014

veriť takýmto "odborníkom" je vaša vec, ale dávať im do rúk deti by malo byť tresné

pina2
6. okt 2014
pina2
6. okt 2014

@lentuska dobrý deň mohla by som poprosiť o kontakt na tú pani doktorku moja adresa je iborgulova2@gmail.com

monika184
11. jan 2015

Ahojte, no my riešime podobný problém s 12 mesačným synčekom. V novembri mu prvý krát vystúpila teplota až do 39.Boli sme v nemocnici. Všetky vyšetrenia mal v poriadku, akurát sa u zistii hraničnú herpetickú infekciu. Mal opuchnuté ďasná a aj nejaké afty na jazyku a perách. Po prepustení domov mal stále zvýšenú teplotu do 37,7 . Opäť všetky vyšetrenia v poriadku. Medzi tým chytil priedušky - bral rôzne sirupy, aj antibiotiká, no nič nepomáhalo. Teploty mu zase vyskočili nad 39 a zase sme sa dostali do nemocnice.Tu sa opakovali všetky vyšetrenia -- RtG pľuc, usg brucha, Orl a všetko bolo O.K. Akurát anémia a vraj angína.Nasadili mu ďalšie antibiotiká, z ktorých sa vysypal, ale podľa nich prekonal 6 - tu chorobu. Po prepustení mal stále zvýšenu teplotu a aj antibiotiká sme museli vysadiť, lebo sa komplet celý vysypal.Tak mu asi na štyri dni teplota nevystúpila nad 37 tak už som sa potešila, no zbytočne,lebo opäť začala stúpať do 37,5 no a tak na tri dni zase nič a teraz už druhý deň 38. Bojím sa čo bude ďalej.naša pediatrička tvrdí, že ona na ňom okrem toho, že mu idú zuby nič nevidí. Ale už tretí mesiac sa to ťahá a furt nič nerieši.Až teraz nám dala lístok na hemaológiu a alergologiu, kde treba asi cca mesiac čakať.Ja už som úplne zúfala a neviem na koho by som sa mohla obrátiť.

blue99
10. feb 2015
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
virtuozka
14. mar 2015

Ahojte maminy. Chcela by som Vas poprosit o nejake rady kym cakame na vysledky...Ide o to,ze moj 5-rocny syncek ma uz mesiac zvysene teploty. Zacalo sa to bez priznakov, t okolo 37,3-37,4..Rychlo klesa,po par dnoch opat vzstupila a tak to trvalo cca tyzden.Potom pridal sa silny kasel,vysoke horucky,sople...Nasa dr nas stale posielala domov s tym,ze nejaka viroza. Na moju ziadost mu urobili rtg, vysledok-zapal priedusek. Horucky boli okolo 39...Nasadili nam atb liecbu a v tej sme pokracovali 12 dni...Teploty klesli,kasel trochu este stale pretrvava...No na druhy den po dobrati ATB opat zvysene teploty do 37,6,skace to,niekedy 37,1,vzapati opat 37,6-37,8. Krvny obraz pocas bronchitidy(ak to bola vobec ona) ukazala znizene leukocity,zvysene monocyty,dr nas poslala na interne do nemocnice,kde este stale cakame na vysledky do utorka.A teplota pretrvava..Uz chytam hrozne stavy co to vsetko moze byt a velmi sa bojim! Prosim Vas,ak niekto ma podobne skusenosti-podielte sa a mozno ma trochu ukludnite,lebo toto je uz MESIAC!!!

virtuozka
14. mar 2015

@eva423 my mame znížené leukocyty, lymfocyty a zvýšené monocyty...ale naša dr upozornila len na tie leukocyty.Teraz chcdm vypátrať co moze davat kombináciu toho...