Nonrotácia čriev - spadnuté hrubé črevo

lenusqa332
11. okt 2023

Dobrý deň , pred rokom na CT tráviaceho traktu s kontrastnou látkov mi zistili že mám nonrotáciu čriev . Lekárka mi to vysvetlila tak že je to hrubé črevo spadnuté a nieak prepletené s tenkým asi ....
Chcela som absolvovať kolono, ale doktorka ma odradila keď mi povedala že je tam riziko že mi urobí do čreva dieru keďže sú v takom stave ...
Zaujíma ma , či sa s tým niekto stretol , alebo som jediná na svete .

taktotedanie
12. okt 2023

Dobre ti povedala, riziko perforacie

lenusqa332
autor
12. okt 2023

@taktotedanie áno viem lenže trápia má časté hnačky a preto mám strach ....

taktotedanie
12. okt 2023

@lenusqa332 ja by som sa bala tej perforacie to je urgentny stav na operaciu a docasny vyvod takze skor upravit stravu a skusit ine moznosti liecby hnacky

denisaaairdacova
6. jan 2024

Dobrý chcem sa spýtať mám stresujúce obdobie nerodili sa mi dvojičky a mám plus 2 ročného chlapca a začala som sledovať už druhý týždeň možno aj viac mám stolici hlien a troška krvi a strašne som aj schudla a stále ma bolia nohy aj ruky ako keby som tancovala do rána ako keby mám svalovku ale to už mám aj 3 mesiace bola som aj u dr svarvili mi aj krvné testy že som zdravá nič mi nezistili tak neviem čo to môže byť prosím vás ak mi vie niekto pomôcť napíšte mi kľudne ďakujem

lenusqa332
autor
6. jan 2024

@denisaaairdacova dobrý deň , boli ste iba u obvodného lekára ktorý vám bral krv či aj niekde inde ? Každopádne viem podľa svojho že stres dokáže narobiť veľa problémov čo sa týka tráviaceho traktu ja som to tak mala tiež chvála Bohu som sa s toho dostala.

denisaaairdacova
6. jan 2024

Dobrý nebola som nikde inde lebo som si všimla hlien a troška krvi stolu tak cca skoro dva týždne
A prosím vás aké príznaky ste mi mali vy ?