Obrovská chuť na sladké. Čo s tým?

maka21
17. júl 2017

Ahojte. V poslednom case mam nenormalnu chut na sladke. Dovolim si povedat, ze je to uz neunosne.

Co si davate ked mate chut na sladke? Kamoska mi poradila susene figy, ale tie mi moc nechutia. Zo skusenosti viem, ze cokolady, keksy a cukriky takto vo velkom nemozem, byvala som po tom casto chora.

Vdaka za kazdy hint 🙂

deti95060810
17. júl 2017

skús :
umyť si zuby štipľavou zubnou pastou, a ešte pomáha aj žuvačka tiež štipľavá...

vilma7
17. júl 2017

Tvoj problém je aj mojim problémom, nie je deň kedy by som nič nezjedla...ale u mňa ani tak nie je v chuti, aj keď si to namýšlam, ale v hlave. Začnem rozmýšľať, čo by som si dala a už ma myšlienky posielajú lobzovať po skriniach...nie je u teba problém tiež v hlave?
Ja som zatiaľ alternatívu nenašla, ale každopádne nejaký druh ovocia 🙂

mirecka15
17. júl 2017

Ovvocie, je dokazane a aj to mam na sebe odskusane ze ak si dam ovocie akekolvek , tak to zazenie chut na sladke, som citala aj clanok , ze ak ma clovek chut ci uz na sladke slane atd, tak tam bolo rozpisane ze co cloveku chyba a vlastne napisana zdrava nahrada napr ak mate chut na cokoladu ze si mate dat jablko atd....

deti95060810
17. júl 2017

teraz pozerám že si tehu...no tak to máš tehotenské chute....ale aj v tehotnosti si treba dávať pozor na sladkosti, aby si moc nepribrala....

rajna
17. júl 2017

Mne pomohlo sa niecim sa zamestnat. A chut presla. Alebo si dat fakt len kusok sadnut si a vychutnat si napr kusok cokolady. Ako sa rozpliva na jazyku. Este ma napodlo si urobit nejaky fajny ovocny nanuk.

maka21
autor
18. júl 2017

dakujem vam krasne za napady. postupne asi budem skusat kym cosi nezaberie.

@vilma7 u mna je to asi kombinacia hlavy a pocitu unavy 🙂
@mirecka15 to znie zaujimavo. ak by sa nasiel odkaz na clanok, budem vdacna.

vilma7
18. júl 2017

@maka21 alebo si kup zdrave sladkosti, mne bola dg. tehotenska cukrovka a dusila som potom celozrnne keksiky 😀

juhseverzapad
18. júl 2017

S tým jablkom veru neviem 😕. Ja keď ho zjem, tak do polhodiny vyžerem ladničku. Radšej zjem tú čokoládu 😀

barruna
18. júl 2017

Vraj su na to velmi dobre zmesky orieskov a ovocia co predavaju v obchodoch. Ja si tiez takto kupuje, v lidli maju asi najlacnejsie a su velmi dobre. Ja si kupujem taku kde su kesu oriesky, mandle, vlasske orechy a brusnice a to si takto po veceroch hadzem ked mam chut na sladke 🙂

evka26714
18. júl 2017

Aj ja mam taky isty problem 😆 sladké, sladké a zase sladké. Tiez bojujem pravidelne s keksikami/cokoladou. Snazim si kupovat tie zdravšie varianty ale celkom na mna zabera aj pohar cistej vody

nikawero12
18. júl 2017

@maka21 bože, čo robíš z toho kóbojku, tak si sem-tam daj nejakú malú čokoládku alebo keksík 😉

katuska19
18. júl 2017

Pohár vody s citrónom , ovocie🙂 a tiež chrumem oriešky so sušeným ovocím alebo ešte kúsok horkej čokolády.
Teraz 3 týždeň táham bez sladkostí a výrazne mi splaslo brucho. Takže u mňa zaberá motivácia a veľa behavam. Keď si tehotná, dopraj si, potom to zhodis🙂

chemik111
18. júl 2017

Damy, na cukre je silnejsia zavislost ako na mnohych drogach. Nenahradzajte sladke akoze "zdravym sladkym". Treba do toho ist razantnejsie a odvyknut si. Skuste knihu Nesladim od slovenskych autoriek - je v nej kus pravdy aj prakticky navod, ako zdravsie zit. Ak si tehu, nieco male sladke z casu na cas netreba riesit - vysporiadas sa s tym potom. V kazdom pripade ovocie je lepsia volba - rano alebo dopoludnia. Nie po jedla ani vecer. Mozu byz aj horsie veci za tym - plesne, zakysleny organizmus a pod. Teraz to privelmi neries, daj ovocie namiesto keksika - je ho teraz dost v lete alebo orechy. Vyhybaj sa susenemu ovociu z obchodu - chemikalie, plesne. Po porode a ked prestanes kojit sa stym vysporiadas, ak to bude este pretrvavat 🙂. Vela zdaru.

chemik111
18. júl 2017

A samozrejme, prva volba je pohar vody namiesto sladkosti. Dobra alternativa je melon - teraz su dostupne a za dobru cenu...

maka21
autor
27. júl 2017

Taakze posledny tyzden dost experimentujem, lebo ako vravim, bez cukru som hotova 🙂 a zatial mi strasne zachutili cerstve datle od greenpalm. To je cosi uzasne! Dalej sa mi osvedcili susene slivky, melonovy salat (cerveny + zlty) a broskyne. No a samozrejme vela vody. Inak, ta horka cokolada je tiez super, len toho nesmiem zjest viac nez dve-tri kocky, lebo potom uz lahko zjem celu 🙂)

Snazim sa vyhybat potravinarskemu cukru, nerobi mi to vobec dobre a citim sa potom nachylnejsia na choroby. Uvidime teda, ako dlho mi vydrzi toto moje alternativne cukrovanie.

Vdaka za rady baby a som rada ze nie som sama komu chuti sladke =)

jahodka11
27. júl 2017

Mne pomáhajú nasucho opečené mandle v supke...fakt...