Očkovanie proti rakovine kŕčka maternice a genitálne bradavice

potkanica
10. apr 2013

Ahojte, asi pred mesiacom som prijala poslednu injekciu na ockovanie proti HPV virusu....a tyzden na to sa mi objavilo par milickych bradaviciek okolo velkych pyskov :/...som z toho zmatena, lebo na interente som vycitalas, ze to sposobuje HPV virus...moze to byt reakcia organizmu na ockovanie, alebo to je nieco ine? prosim poradte mi, co robit :/ dakujem

sisaha
10. apr 2013

@potkanica zajdi k lekarovi, iba on ti povie co to naozaj je..

potkanica
autor
10. apr 2013

viem, ze by som mala, ale tak aspon 3tyzdne nebudem mat sancu ho navtivit, lebo som odcestovana....este rozmyslam, ci to nemoze byt z holenia...vobec to neboli, ani to necitim

potkanica
autor
10. apr 2013
sisaha
10. apr 2013

@potkanica moze to byt aj z holenia..len mi ti to nevidime ( a ani nechceme 😀 )

potkanica
autor
10. apr 2013

@sisaha :D :D...a nejako ja by som mohla vidiet medzi nimi rozdiel?

sisaha
10. apr 2013

@potkanica nikdy som ich nemala, takze v tomto neporadim..

saska.t
10. apr 2013

@potkanica no,nie ze by som ta chcela strasit,ale citala si pribalovy letak,nie je to jeden z vedlajsich ucinkov vakcinacie, dufam,ze si sa informovala,v UK je tato vakcina uz ztiahnuta z trhu pre zavazne vedlajsie ucinky... 😒

potkanica
autor
11. apr 2013

@saska.t predtym, ako som sa sla ockovat, som si toho dost precitala na internete...skoro kazdy jeden liek ma vedljasie ucinky, hlavne, ak ma byt taky silny.....som smutna z toho, ak mam vazne kondylomy, ale radsej prekonam tie, ako rakovinu krcka maternice, ktora je stale viac a viac rozsirenejsia...a v neposlednej rade, vazne verim svojmu gynekologovi, lebo je super 🙂

saska.t
11. apr 2013

@potkanica to je sice fajn,lenze tato vakcina je proti 15 virusom a dalsich 50 mozes chytit,proti ktorym ta neochrani,samozrejme ja respektujem tvoj nazor a rozhodnutie,ale netreba vzdy verit Dr. su plateni tymito farma-firmami,preto treba hladat vsetky dostupne a hlavne pravdive informacie 😉