Odstránenie keloidnej jazvy

denisa2526
10. feb 2018

Ahojte. 🙂
Nemáte, prosím, niektorá skúsenosti s odstránením keloidnej jazvy v nejakej klinike (či už dobré, alebo zlé)? Ostala mi na ruke veľká vypuklá jazva, ktorá nie je dvakrát pekná na pohľad. Skúšala som rôzne mastičky na silikónovej báze ako napr. Dermatix, no nemôžem tvrdiť, že by mi to pomohlo (jazva je stará vyše 6 rokov). Najlepšie by bolo okolie Bratislavy, no ak by bola dobrá klinika aj niekde inde pouvažovala by som radšej nad cestovaním. Chápem, že takýchto tém je na internete viac, no veľa z nich je spred niekoľkých rokov a majú pomenej reakcií na príspevky.
Vopred by som chcela poďakovať za akúkoľvek odpoveď. 🙂

nesiris
12. feb 2018

@denisa2526 ja sin sa asi tiez nevyjadrila presne.ide o jednorazove opichanie jazvy, jedna davka kortikoidov nizkej koncentracie. Je to jedina ucinna metoda s minimom rizika a so 100 perc ucinkom pri cerstvych jazvach.moje telo je ucebnica terapie keloidov 😊 krasne vidiet,co skutocne zabera. Opakujem ziadna ina terapia nezabera a keby si mala znamym kozneho ako ja,povedal by ti,ze zbytok je tahanie penazi ...

denisa2526
autor
12. feb 2018

@nesiris Pozri každá na to budeme mať vlastný názor. 🙂 To, či to je jednorázová záležitosť je dosť diskutabilné, keďže tam zohráva úlohu vek jazvy. Takže u mňa je za prvé dosť pravdepodobné, že jedna dávka nezaberie a zázrakom nebudem mať ani náznak, že tam niekedy jazva bola. Takže tam bude určite viac než len jedno a počula som prípady kedy chodila pani vyše roka každý mesiac na toto... Za druhé ako som povedala, som proti niečomu takému. Môj problém je estetického pôvodu a dokážem sa s ním naučiť žiť radšej ako si nechať mesačne pichať do seba toto... 🙂 O 100% účinku by som horlivo netvrdila keďže sme každá iná. Ale nikde som nepísala, že o účinku kortikoidov pochybujem. 🙂
Mne nejde veľmi o to aby som tam odrazu nemala nič. Ide mi len o to aby sa tá jazva dostala na úroveň kože (lepšie sa dala maskovať napr. make-upom) a preto som sa rozhodla pre laser. Áno, som si vedomá toho, že tie kortikoidy by mohli aj na toto zabrať. Ale po svojich skúsenostiach toto vylučujem a muselo by sa jednať naozaj o niečo horšie ako len estetický problém aby som sa do toho pustila. 🙂 To čo chcem ja podstúpiť je zbrúsenie jazvy laserom. Ak by sa aj náhodou stalo, že sa mi tam vytvorí nová jazva bola by to pre mňa možno aj výhra, pretože čuduj sa svete ale ono tie maste na silikónovej báze skutočne fungujú pri čerstvých jazvách! 🙂 A nie, nie sú to vyhodené peniaze (nanajvýš centy) ak ľudia využíjú možnosť a nechajú si to predpísať (1x sa to da na osobu) ako som to urobila ja... 🙂 Ono. Každý ide do niečoho iného. Niekto berie radšej homeopatiká, iný antibiotiká.. Je to rozdiel. Ale porovnávanie je aspoň približné. 🙂
Nehnevajte sa na mňa, no v tomto máme každá svoj názor a je ťažké presviedčať o tom svojom keď vidíme, že každá máme pádne argumenty. 🙂

rachel2194
1. máj 2021

@denisa2526 Ahoj, chcem sa opýtať, že či si našla vhodnú kliniku a jazvu zdarne odstránila. Riešim teraz podobný problém a zaujímala by ma tvoja skúsenosť. Ďakujem 🙂

didi2102
1. máj 2021

@denisa2526 takto ja som mala sekciu,a jeden dr mi povedal že je to takáto jazva,pri druhej sekcii som si ju dala prerobiť a veru hojisa mi to takmer rovnako vraj je to normálne

janadominika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keloid
6. nov 2022

@denisa2526 ahoj, prosím boli ste si dať odstrániť jazvu?

stejo
5. jan 2024

@karush to kde ste citali za bravcova mast??