Odstránenie kŕčových žíl rádiofrekvenčnou abláciou

scorpionflower1
2. mar 2021

Ahojte, máte niektorá skúsenosti s RFA (rádiofrekvenčná ablácia)? Mám na oboch nohách varixy a aspoň jednu by som si chcela dať operovať budúci mesiac. Robí sa to v rámci jednodňovej chirurgie.
Ak ste to absolvovali, aké dlhá bola rekonvalscencia a bokestivosť po operácii? Ako dlho po zákroku ste normálne fungovali?
Vďaka

sisina24
17. feb 2022

@tinabr ak chceš ešte niečo vedieť, kľudne sa pýtaj😊

dannkaaa1
17. feb 2022

@sisina24 prosím ta tebe to robili vo zvolene co som si prečitala ja som tam objednaná ale ku Cserimu cievnemu na september ide mi robit obe nohy laserom plus niečo vyberie ... nevies aky je on nemala si k nemu daku recenziu? Vravel že to robí len v lokalkach je to bolest veľká či len dake poštipkávanie? Ďakujem

sisina24
17. feb 2022

@dannkaaa1 ahoj, ja som bola u toho Munku, o tom tvojom bohužiaľ neviem nič, mne robil každú nohu asi 1 a pol hodiny a veru to nebolo nič príjemné, ale dalo sa to vydržať, mne hlavne vadilo, že ležím dolu hlavou, mávam závrate, záleží aj v akom stave to máš, ja som už mala 4 stupeň, veľmi vážny stav, ale predomnou bola taká pani, a ju vraj nič nebolelo, asi sme každý iní, ale ľutujem, že som nešla skôr, mám to o 80 percent lepšie, ak môžeš choď čím skôr

vierocka666
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinabr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dannkaaa1
17. feb 2022

@sisina24 dakujem krasne no ja ani len netusim aky mam stupen e tym ze mam pančusky a detralex tak ma to nebolí. No mne dali termin čo mali najskorší tak som zvedava mam strach na kolko tu u nas mi to chcel doktor vyberat klasicky ale mne sa to nepacilo aky mal pristup tak som hladala nieco iné tak uvidim. Ale ďakujem aj tak za odpoveď

sisina24
18. feb 2022

@dannkaaa1 držím palce😊

sisina24
18. feb 2022

@tinabr ahoj, bola som takto presne pred rokom, doplácala som tesne pred zákrokom 80 euro, dali mi doklad a tam bolo napísané, že nadštandart, nepýtala som sa, bola som rada, lebo u nás v Bratislave za to isté chceli 1540 e, tak som si trošku pocestovala, manžel večer prišiel po mňa autom

drmelka
26. mar 2022

Ahojky,je to sice uz stara tema ale....dnes som bola v BA na Prochirurgii na RFA lavej nohy. Bolestive ro vibec nebolo....iba ked vykonavali vpich v oblasti clenka a achilovky,tam to trocha stipalo.Trvalo to asi hodku a potom som musela polhosinku chodit a isla som domov. Doma mi povedal,ze mozem robit vsetko ale s mierou a ak lezim,tak vzdy po hodinke aspon 15min chodit....uz mam skoro 12 hod.po operacii a lieky od bolesti aom zatial uzit nemusela....Sem tam citim stipanie v rane v okoli clenka....Na kontrolu idem o 3 dni....Zatial som spokojna.Co sa tyka ceny....ano,je to sukromne centrum,mam vseobecnu zdravot.poist. a musela som si to hradit cele....ale som rada,ze som isla takto.....prostredie,ciste a pristup lekarov a sestriciek super. Cena zalezi od rozsahu zakroku...ja som platila 1150.- a viem,ze inde v BA je to aj o 400 viac.

tinabr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drmelka
28. mar 2022

@tinabr ahojky....no,mala som taku ich kosielku,ale spodok si na stole musis dat aj tak dole....potru Ti celu nohu Betadine...daju plentu pred tvar a ide sa....ale stale sa tam niekto rozprava....kludne Ta zapoja do konverzacie.Dokonca p.doktor mi odpovedal pocas zakroku na moje otazky...som 2.den po zakroku....chodim pomalicky ale nejakevyrazne bolesti nemam....povedal mi,ze po 2 dnoch mozem ist do prace a aj kludne soferovat....ja sa ale na to velmi necitim,lebo som ucitelka a beham po skole cely den,v triede vkuse medzi detmi,tak som si povedala,ze este 2 dni pockam....poriesila dom to Pečkom od lekara...uvidim,co mi zajtra na kontrole povie....dam Ti vediet.

gabrielle023
15. júl 2023

@sisina24 môžem sa opýtať, kde ste zákrok absolvovali a aká ste poisťovňa? Teraz si tlieskam hlavu o stenu, lebo UNION prepláca rfa od 2019 a ja som bola iba na sklerotizácii v roku 2020. Dva mesiace na to som otehotnela, žily sa samozrejme vrátili aj tam, kde neboli.

nikol_marek
27. sep 2023

@scorpionflower1
Ahoj, uz sice starsia tema, ale kde na klinike si bola a kolko si nakoniec platila? Ako to hodnotis s odstupom casu? Zili sa ti nevratili? Ja mam od dr. ponuku do Agelu kde sa doplaca 900e za jednu nohu.