Ako prekonať chuť na cigaretu pri odvykaní si?

lucia851
25. júl 2019

Ahojte ako ste skoncovali s fajcenim?Mali ste neake abstaky?Ja som fajcila asi sedem mesiacov tak 8 cigaret denne.Teraz som sa rozhodla s tym prestat lebo planujeme babatko.Budem mat neake abstaky ako prekonat tu chut na cigaretu?

marcelatje
25. júl 2019

Musíš to chcieť, nič viac ti nepomôže. Išla som zo 40 na 0 zo dňa na deň.

lucia851
autor
25. júl 2019

To je super.Nemala si abstaky?

viera1107
25. júl 2019

Ahoj, mne sa podarilo prestať na dovolenke.. Jednoducho som si tam nezobrala zásoby.. Prvý deň mi to chýbalo, druhý deň lepšie a na tretí deň už som si ani moc nespomenula len mi voňalo keď niekto prešiel okolo s cigaretou.. Daj si pozor aby si si to nekompenzovala jedlom, aby si nepribrala.. Abstak som nejaký veľký nemala, len sa mi trochu točievala hlava.. Skús si predstaviť koľko € ti zostane keď nebudeš platiť za cigy.. Veľa šťastia 😉🍀

akecheta
25. júl 2019

@marcelatje presne tak...treba naozaj chcieť, ja som tiež prešla z pol krabičky denne na 0 zo dňa na deň.

adelakom12
25. júl 2019

sama uvidíš, každý to má inak 🙂 Ale držím ti prsty, nech ti to vydrží !

ladydzej
25. júl 2019

AHOJ . Ja som vyfajčilq tak balík denne . A prestala som z dňa na deň keď mi vyšiel pozitívny tehotenský test . A teraz ver či nie mi ten cigaretový dym hrozne prekáža . Treba iba chcieť a pevnú vôľu hlavne . Držím palce ❤

lucia851
autor
25. júl 2019

Dakujem hadam to zvladnem

arcticcode
25. júl 2019

Ja som kuril 20 denne, potom som prešiel na elektronicku dymku, hneď bol zrejmý finančý rozdiel (z 100€ mesačne som zrazu minul asi 13€), neskôr som prešiel na beznikotínky a pri tých som doteraz. To už sa len parí z huby zo zvyku a nič z toho.

Ale môžem sa podeliť ako som prestal s chlastaním, nebol som síce úplný alkač, ale veľa by už nechybalo...

candii
25. júl 2019

Sedem mesiacov je maaalo, podľa mňa ani abstak nebudeš mať .. ja som fajčila 9 rokov. To bolo niečo 😅

fialka1318
25. júl 2019

@lucia851 ahojky my sme prestali s manzelom obaja naraz a bolo to tazke lebi chut na cigaretu budes mat stale a najma ak mas ludi okolo seba ktori fajcia ☹ najtazsi bol prvy rok☹ uz nefajcime 7rokov 🙂 my sme sekli uplne s cigaretami a podporovali sme sa aby sme nezacali opat 🙂 neboli to ze absteeaky ale proste sa z cigarety stal zvyk ku kave a ked nebola ciga prestala mi chutit aj kava 🙂 potom je najlepsie si najst nejaku cinnost na tu dobu ked si fajcila 🙂 ja som zacala behat 🙂 a chodili sme viacej do prirody a na vylety 🙂 a pre teba to bude lahsie lebo nefajcis dlho 🙂 manzel fajcil 11rokov a ja 5rokov 🙂 drzim prsteky nech sa ti to podari 🙂

marcelatje
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcelatje
25. júl 2019

@lucia851 nie 🤷‍♀️

punka24
25. júl 2019

@lucia851 od 13 som fajčia a tak od tych 15 celkom veľa cigariet na deň a este tie najsilnejšie... neprestsla som ani keď som chcela... až raz 2 čiarky na teste a od toho momentu ani jedna cigareta... pre svojho anjelika všetko len nech bude zdravý... bábätko je silná motivácia to isto dáš... som v 8 mesiaci a vôbec mi to nechýba, dokonca mi to strašne smrdí keď nahodou niekto ide okolo až ma dusi... takmer 6 rokov fajčenia v jedinom okamihu... fajcis malo nebudeš mať problém prestať... 🙂

fiafia
25. júl 2019

@lucia851 ja som fajčila cca 10 rokov krabičku denne. Čo pomohlo? Kôli zdravotným problémom ma poslali na plucne a samozrejme RTG pluc. Nikdy som sa tak nebála ako keď som stála pred tými dverami. Sľúbila som si, že ak to dobre dopadne viac cigaretu nechcem ani vidieť. Strach ma vyliečil a uvedomila som si ako som hlúpo riskovala vlastné zdravie pre nič. Dnes keď ma prepadne chuť na cigu predstavím si, ako som sa stala pred tými dverami a hned ma chuť prejde 😂

savoya
25. júl 2019

@arcticcode Kde sa daju tie beznikotimky kupit???

zuzumajko
25. júl 2019

@lucia851 ja som fajcila od 19 rokov. Mam 36 a uz 6 mesiacov nefajcim 🙂 mesiac pred vkladanim babatka som prestala 🙂 a teraz pocas tehu mi to smrdi a vobec nechyba 🙂

anka712
25. júl 2019

@lucia851 Ja som fajčila asi tak cca 5 rokov aj vyše, denne pol krabičky niekedy celu, prestala som zo dňa na deň fajčiť úplne. Večer som si z cigarety potiahla dva krát a odvtedy som si už nezapalila a nieje to kvôli tehotenstvu, nebola som tehotná ani sme dieťa neplánovali. Nefajčim už dva roky, absolútne mi to nechýba, keď to cítim je mi z toho zle, keď som fajčila vtedy by som aj cigaretu zjedla veľmi mi chutili. Treba len chcieť prestať, mat pevnú vôľu to je na prvom mieste a keď sa to podarí po čase nato zabudneš a budeš si len počítať dni a tešiť sa že to prekonávaš. Naozaj to nieje take ťažké, veľa ľudí s tým prestalo keď chcelo 🙂 držím palce

0hena0
25. júl 2019

@lucia851 ale, ak by si to nezvladala, mam jednu dobru radu. Kup si caj, sypany Gun Powder. Ked mas chut na cigu, zalej si salku tohto caju. Obsahuje triesloviny a ma veris ci nie, jemne tabakovu chut. Tabakove vyrobky obsahuju triesloviny, preto ti ten caj pomoze zahnat chut na cigu. Caj mozes pit aj v stoji, napr.na balkone, aby ti to navodilo pocit, ze niekde stojis a tahas cigu. Viem o com pisem. Par ludi som uz touto trchnikou odnaucila vratane seba. 😊

arcticcode
26. júl 2019

@savoya hocikde, kde maju naplne do elektronickych cugariet. Uz to ma aj m&m tabak

arcticcode
26. júl 2019

@0hena0 vyborny sposob je zuvat koren puskvorca. A ked za nim zapalis, sa hned porigas

0hena0
26. júl 2019

@arcticcode 😂😂😂

lenka2710
26. júl 2019

@lucia851 muž tiez prestal zo dňa na deň,proste sa zobudil a sekol s tým 😁 akurát keď pri ňom niekto fajčil,tak ho zo začiatku trhalo,ale zvládol to 😉

jana_eyre_2
26. júl 2019

moj muz prestal po "biorezonancii".. ci to bolo len placebo alebo nie neviem, faktom vsak ostava ze uz 8rokov nefajci (po 15r fajcenia) anprestal zo dna na den.. predtym sa par krat pokusal, ale nezvladol to nikdy..

barboritta
26. júl 2019

@arcticcode Tak toto by ma zaujimalo,ako si prestal pit.mam v okoli dost ludi co tvrdia ze sa to bez liecenia neda.a vela co by mali prestat ale problem nemaju,iba my ostatni s ich pitim...

arcticcode
26. júl 2019

@0hena0 sa nesmej, ja som dedko bylinkar

arcticcode
26. júl 2019

@barboritta je to len v hlave. Ja som na silvestra 2010 vypil od 20:00-23:30 liter borovicky, marhulovicu poldeci a tri vajecne likery. Po polnoci este dva sampanske. Uz boli tri krale a stale mi bolo plano. Vtedy sa mi to zhnusilo a tak som prestal uplne. Nepijem ani na narodeniny, ani na vianoce, dokonca na vlastnej svadbe som nepil. Srkol som z pripitku, zbytok zena vypila. Zo zaciatku vsrtci vynukovali jak glupi a urazali sa atd, ake reraz uz mam pokoj. Ked dakde nalievaju, tak vedia, ze mne nie. Ked si spomeniem, ako som dakedy trubil rumy a borovicky, tak mi pride zle. Proste sa mi to uz uplne hnusi, uz len pach alkoholu. Pijem pol deci medoviny na stedry vecer, inak naozaj nic

dzina007
26. júl 2019

Ja som prestala.v den ked som otehotnela lebo najvacsia motivacia bola neublizit babatku. Po 9 mesiacoch som nezacala lebo som kojila. A potom som si povedala ked som uz takto dlho vydrzala nefajcit bola by som krava keby som znova zacala a toto ai hovorim uz 6.5 roka.

barboritta
26. júl 2019

@arcticcode fuuuuj,kokos,tak to chapem ze ti bolo zle.to by bolo aj konovi

gabika0825
27. júl 2019

Ja som prešla z obyčajných cigariet na iqos napríklad a dosť to pomohlo, síce na začiatku ak s tým začneš, budeš fajčiť viac, ale časom ti bude stačiť aj 2-3 za deň a potom pomaly môžeš úplne prestať.

lucia851
autor
29. júl 2019

Teraz davali v, novinach o tych iqos cigaretqch ze su este skodlivejsie nez normalne cigy