Onkomarker CA 19-9

danka_111
14. aug 2018

Nemali ste to niektora zvysene? :(

darci17
12. máj 2022

@danka_111 ahoj, viem stará diskusia.
Ja teraz. Čo to zistili prosím.

danka_111
autor
13. máj 2022

@darci17 Ahoj....Mne to vtedy brali náhodne. Mala som to zvýšené len veľmi mierne. A potom to samo kleslo. To je všetko.

darci17
15. máj 2022

@danka_111 tak to som rada, ďakujem. Ja som mala 64 hodnotu. Tiež mierne zvýšené, len ja som z toho dosť v strese.

danka_111
autor
15. máj 2022

@darci17 A čo vám k tomu povedali? Mne to brali na gastro, lebo ma bolievalo pod pravým rebrom. Náhodne....Doktor mi vtedy bral krv na viac vecí. Ale potom sa to upravilo. Môže to byť náhodne zvýšené, fakt len na prechodné obdobie.

darci17
16. máj 2022

@danka_111 mne to brali na gynekológii, poslali ma konzultovať s obvodnou. Nech rozhodne či to treba riešiť alebo nie.
Pôjdem aj na gastro, nech vylúčime postupne všetko.

marta91
7. okt 2022

Prosím,můžu se zeptat,jak vám to dopadlo? Z jaké příčiny to bylo zvýšené? Či či to kleslo? Děkuji moc. Mám teď to same

darci17
7. okt 2022

@marta91 dobrý deň,
Bola som na gastro, tam zobrali marker znovu a už bol iba mierne zvýšený, polovica pôvodnej hodnoty.
Ďalej som bola na ct brucha, našťastie negatívne
Zatiaľ takto

marta91
8. okt 2022

Moc děkuji za odpověď,trošku mě to uklidnilo..já mám hodnotu 34,8.. na gastru jsem byla,tam zánět žaludku.Sono slinivky a spol také ok,ještě čekám na CT břicha,jsem z toho nervózní..takže je možné,že se na příčinu nepřijde a samo se to upravi takto..
Můžu se ještě zeptat Danky111 pokud tu ještě je,jakou jste měla hodnotu vy? Moc děkuji.

stanulienkat
8. okt 2022

@marta91 onkomarkery su velmi orientacne. Vysoka hodnota nemusi znamenat, ze mate nador a naopak. Jeho normalne hodnota nemusi znamenat, ze ste zdrava.

marta91
8. okt 2022

@darci17 a jednalo se tedy o marker ca 19-9 ? Chápu to správně ?

danka_111
autor
8. okt 2022

@marta91
Zdravím...Rada sa k tomu vyjadrím. Ja som mala hodnotu 36,87. Vyslo to len raz, kontrolne odbery aj po roku boli v poriadku. Upravilo sa to same. Vtedy sa ma ohľadne toho markeru opýtal doktor, ci fajcim. Ci by to malo suvis, neviem...Ale nefajcim. Mna vtedy bolievalo pod pravym rebrom, ale nic sa nenaslo. A problem casom ustal. Skor to teraz z odstupom casu pripisujem chrbtici. No podstupila som aj ja vtedy vela vysetreni, ale nie skrz tohto markeru.