Operácia cysty v dutinách

brmbo
6. jún 2013

Zdravim, operovali niekomu cisty v dutinach/v nose/?mám ísť má operáciu tak by má zaujímalo ako to prebieha a ako je to po operácii. 🙂 dakujem všetkým za odpovede 🙂

kristina0307
7. júl 2020

@varadiova123 Zdravym.Nieje to nejaka velka bolest,skor take neprijemne.ja som ostala aj 1 noc v nemocnici.a dobre som spravila,pretoze mi prevezovali aj nos.mala som pod nosom gazu prilepenu flajstrom.da sa to prezit,nebojte

varadiova123
11. júl 2020

@kristina0307 dakujem za odpoveď a malisťe na obidve dierki tamponi či ako kolko deñ treba ostáť v nemocnici

kristina0307
14. júl 2020

@varadiova123 v nemocnici staci byt 1 noc,ale nieje to povinne.ja som msla v oboch dierkach,pretoze v jednej dutine bola ta cysta a v druhej mi doktor nieco robil aby sa mi lepsie dychalo.pretoze ma bolievalo oko aj a vravel ze mi to moze sposobovat prave to zuzenie v dutine.a pomohlo.drzim palce

varadiova123
17. júl 2020

@kristina0307 na ja mam pravej stráne cistu a a max duťini mam ale ja bojim stoho že ne budem vedeť dyhsť ja cez usta neviem dyhať dufam že na druhej stráne ne dàju tamponi bolaso
Prijata 7.7a večer ten deň dostalasom menštuácia tak druhi deň ma pusťili domov zase počkam na dtuhi termin nekedi v agust keddostaněm zase no neviem kedi už konečne idem nato dufam çim skor dakujem za každu odpoveď 🙂

kristina0307
20. júl 2020

@varadiova123 aj mne to vtedy prekladali kvoli menst.Ako to dychanie je ttocha stazene,to je jasne.ale da sa to vydrzat nebojte.ani neviem kolko trvala cela operacia,ale pripadalo mi to par minut 😉 zavrela som oci a o chvilu ma aj budili.

kristina0307
20. júl 2020

@kristina0307 dotetaz mam problemy s nosom.viete ja pracujem vo vyrobe topanok,je tam hrozny prach z koze a celkovo spina a prach,a preto sa mi to aj horsie hojilo

varadiova123
20. júl 2020

@kristina0307 aha chapem na dufám v šetko bude dobre lebo piše jedna paňi že vrľmi zle toje strašne boli po operaciah takže preto bojim ale nato už musim ist teraz 27mam ist na CT a potom daju termin lebo pán primár ide na dovolenku tak dufam čim skor prejdem dakujem za info 🙂

kudlakovaaaa
24. júl 2020

@varadiova123 ahoj mna operovali 14'7 aj počas menzes...nevadilo im to. Operovali mi veľkú cystu v prínosovej dutine +vytrhli osmicku. Ešte mám štichy v ústach. Operoval ma pán docent v Ružinove.

kudlakovaaaa
24. júl 2020

@varadiova123 ozaj a tampony v nose vôbec asi záleží od operácie. 3týždne nemôžem smrkať berie ant a čo sa týka operácie tak z mojich všetkých ktoré mám za sebou asi najhoršia 🙈

beba1902
24. júl 2020

@kudlakovaaaa prosim ta nevies nahodou ci docent Zajko ordinuje ? Nik mi neberiem telefon uz druhy tyzden

kudlakovaaaa
24. júl 2020

@beba1902 dovolenku má ešte tento týždeň ale treba volať na ambulanciu 04

kudlakovaaaa
24. júl 2020

@beba1902 tam má aj sestričku

beba1902
24. júl 2020

@kudlakovaaaa super dakujem skusim v pondelok

kudlakovaaaa
24. júl 2020

@beba1902 oni sú teraz len na tejto ambulancii kvôli covidu...

petuska652
24. júl 2020

Ahojte. V novembri som bola na operácii cysty ktorá sa mi vytvorila na podnebí a časom zasiahla až do nosnych dutin. Vyberali mi to cez vrchne ďasná. Zahojilo sa mi to rychlo, kontrola bola ok, odvtedy som však na kontrole nebola lebo mam strach čo mi povedia... Na podnebi mi hrčka z cysty zostala, ale ked ju zatlačim necitim v nej tlak ako kedysi. No na pravej strane líca, kde som cystu mala, stale citim take mierne strpnutie (ako ked idete od zubara a daval vam injekciu), bolesti však nemám, myslite ze je to normalne? Po takom zakroku? Že to mozem pocitovat aj cely zivot? Nemate niekto podobne skusenosti? Dakujem 😊

kudlakovaaaa
24. júl 2020

@petuska652 najlepšie ísť na kontrolu si myslím 😊

beba1902
24. júl 2020

@petuska652 Ja idem riesit tiez treraz toto. Ale mne sa pri operacii rozpadla licna kost mam tam titanovu sietku . Zuby tri strpnute skoro vzdy ,pri zmene pocadia ma bolia. Zubarka mi navrhla konzultacii v BA u docenta co mi to robil ,lebo ona sa boji pustat do zakroku.

varadiova123
26. júl 2020

@kudlakovaaaa ja už nechapem bolasom prijata 7.7 utorok a večer dostalasom menštuacis a rano došjel primár pan Barak tieš ružinove a mné povedal že nemožu operovať že možem ist domov a objednať novu termin ale asi preto lebo ja mam s krvni problem ten trambofilni či čo toje tak asi preto no teraz idem na CT tak idem potom objednat uvidim. Čo stoho bude už nanervi už davno mohlasom dokončena najprv kvoli covid 19zrušili teraz menštuaci teraz 3krat idem nato už dufam podari ale dakujem vam za info

kudlakovaaaa
26. júl 2020

@varadiova123 na celustnom vás budú operovať?

kudlakovaaaa
26. júl 2020

@varadiova123 pozerám že na Orl... Áno asi preto že máte problém s krvou

varadiova123
26. júl 2020

@kudlakovaaaa tak povedali že cez nos budu operovať ale veľmi bojim ano orl ja pojdem nato Fess pravej nočne steni mam cysta a max diťini

kudlakovaaaa
29. júl 2020

@beba1902 dr má dovolenku až do 10.8.

beba1902
29. júl 2020

@kudlakovaaaa ano viem vcera som sa tam konecne dovolala dakujem

varadiova123
1. aug 2020

Ahojťe cem sa opytať či ide niekto na operaciu septebri 29.9na ORL naten FRESS v ružinove ??🙂dakujem

kudlakovaaaa
1. aug 2020

@beba1902 ja sa strašne zle hojim...už 3tie atb stále mi z rany tečie... v utorok mi vyberali stichy a preplach no hrôza ... a nezatvara sa mi to...v stredu ráno som zistila že v predu nehal asi 2stichy proste ich nevidel...Nemám slov

beba1902
2. aug 2020

@kudlakovaaaa Mozno je to aj tym ,ze je tak teplo. Mne to robili v zime . Zahojilo sa mi to dobre tri mesiace som nomohla fukat nos. Ja idem za docentom s tym ,ze mam v kuse strpnute zuby a pulzuje mi v nich .Proste vzdy citim tupu bolest. Asi si ich dam vytrhnut a dam si protezu v zime to je este horsie.

kudlakovaaaa
2. aug 2020

@beba1902 áno však to že je teplo , ani na slnko nemôžem .. ale proste teplo 😥 dúfam že sa čim skôr zahojim. 🙏 a kedy ideš máš už termin'?

beba1902
2. aug 2020

@kudlakovaaaa mam volat v piatok , ci 10 nahodou uz nebude hned operovat

varadiova123
2. aug 2020

@kudlakovaaaa vy ake operacia ste mali v krčnej orl či zubnej operovali vam nos či zubi ?

kudlakovaaaa
3. aug 2020

@varadiova123 mne na celustnom cysta v prinosovej dutine a operovali cez ústa nie cez nos