Operácia cysty v dutinách

brmbo
6. jún 2013

Zdravim, operovali niekomu cisty v dutinach/v nose/?mám ísť má operáciu tak by má zaujímalo ako to prebieha a ako je to po operácii. 🙂 dakujem všetkým za odpovede 🙂

mirkamas
23. sep 2017

denne73...mne to zistili na MGR....liečba na cysty nie je...treba to len vybrať.Aj tak sa bojím,aby sa mi nespravila znova,lebo pracujem s pájkou,ktorá dymí.Beriem lieky na imuninu,lebo od operácie som bola 2x chorá.Veľmi mi vadí cigaret.dym...a stále cítim,že sa v tej nosnej dierke niečo robilo.Neviem ten pocit opísať.Ale dá sa....prajem skoré uzdravenie.

denne73
27. sep 2017

@mirkamas Ja este nemam za sebou ani CT ani MGR.Vetim,ze tam nebude cysta ,ale ze je to akysi zabetonovany zapal.

mirkamas
27. sep 2017

denne73 prajem skoré vyliečenie.Daj vedieť ako to dopadlo.🖒🤗

dubek
4. dec 2017

@milluska ahoj môžeš mi opísať ako to dopadlo mam cystu v maxilarnej dutine

dubek
4. dec 2017

@robert258 dobrý deň vydim že vás príspevok bol písaný skôr ale aj ja mám podobný problém môžte mi napísať správu ako to dopadlo

beba1902
9. nov 2018

Dobry den, Ci tam tu prispevky podobme mojej situacii ,Chcela by som sa opytat ako dlho trva operacia cysty a dutin.Ja som vcera bola v BA na stomalogickej chirurgii poslal ma tam krcny ,lebo ma bolia casto zuby, hlava pali ma nos .Nieco mam nehane zo zuba a to mi este aj tlaci na trojklanny nerv . Bojim sa ako to bude prebiehat .Budu mi to robit v celkovej anesteze povedal lekar , ze tam budem asi tyzden a idu mi to robit cez usta po celej hornej celusti a oboch stranach.☹☹

kristina0307
10. nov 2018

@beba1902 Ahoj.ha mam vyse mesiaca po operacii a je to fajn.je to veru lepsie,celo m neboli...mne to robili v TO ,v celkovej anesteze.netusim kolko to trvalo.cca to mohlo byt 45min.mozno menej

slavka173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanika
24. mar 2019

@kristina0307 ahoj poprosím ťa kde si mala cystu ? Ja nám v ľavej maxi.dutine a je to nejaká zubná , odontogena cysta kde ti to operovali ? Orl či stomatochirurgua ? Dik za info ake ti to robilo problémy ?

beba1902
24. mar 2019

@tanika ahoj ja som mala na pravej strane operovali ma V BA Ruzinov na stomatochirurgii

tanika
24. mar 2019

@beba1902 ďakujem prosim daj info ako to prebiehalo ? Už som mala v minulosti operaciu dutin, a ozsj tebe robila problémy ? Dik moc za info

simonazh
16. nov 2019

Ahojte mam cystu na hlave oblasti pravého sfenoidu.. Mala som závraty trpnutie nohy zahmlené videnie a urobili MR mozgu a je nagativne a aze cysta není nič vážne ako ďalej postupovat

kubko
4. dec 2019

Ahojte, chcem sa opýtať, či Vám niekomu po operácii cysta opäť narástla...

beba1902
4. dec 2019

@kubko Ahoj a tebe narástla ?

kubko
13. dec 2019

@beba1902 Mojej 12 ročnej dcére 1,5 mesiaca po operácii a to ju mala vyrezávanú a má ju takú veľkú ako pred operáciou...

petuska652
1. jan 2020

Ahojte, prosim vás poraďte mi niekto🙈 zo zuba sa mi spravila cysta na hornom podnebí, no rozširila sa mi tak že mi siahala až do nosových dutín. 12.11.2019 mi ju vyberali, v celkovej anestéze, v nemocnici som bola 4 dni potom dva tyzdne doma na PN. Už je tomu skoro dva mesiace a stále citim zvláštny pocit v miestach kde cysta bola, aj ked sa idem vysmrkat tak ma zabolí dutina ked si ju stlačim, takisto jeden predny zub mám taky ako keby mrtvy že si ho necitim poriadne.. ( nervy som mala v minulosti vyberané z tohoto zuba a problemy neboli).
Vy ste po výbere cysty citili tlaky alebo také strpnuté miesto? Lebo ja to v tej dutine každy deň citim...

beba1902
2. jan 2020

@petuska652 ja som po operacii rok predne tri zuby mam strpnute pravidelne ,ked je zima bolia ma cele lica mala som operovane obe strany vobec to nieje prijemne

petuska652
7. jan 2020

@beba1902 a čo vam na to prosim vas povedali lekari? Prečo su tie zuby strpnute? A v chlade to citite viac? Ja to mam tak isto, ked som vonku na zime tak citim taku tupu bolesť, v teple je to celkom v poriadku ale ten zub je strpnuty stale

beba1902
8. jan 2020

@petuska652 Mne to robili v BA a docent mi povedal ,ze to bude trvat dlho. Cez leto je lepsie teraz v zime hroza chodim cela obalena salom. Zuby mam strasne citlive na zimu. Bolia ma rtg v poriadku zubarka bezmocna a ja tiez.

petuska652
8. jan 2020

@beba1902 aj mne to robili na heydukovej v BA. Povedali že všetko v poriadku. Sú to dva mesiace no odVtedy som s tym nebola, boli sviatky atď, ale chcem ist svojej zubárke na rengen pre istotu..Len som sa bála že či to nemože mat nejaký važnejši dovod že je to takto, ale predsa len sú to dutiny tak asi bude dlho trvať kým sa to celé zacelí.

beba1902
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petuska652
9. jan 2020

@beba1902 tak vam drzim palce aby sa vam to čo najskor zahojilo😊

barianka
16. feb 2020

Ahojte, mal niekto z vas v case vyskytu cysty aj nejaky viditelny opuch na nose? Ja mam totiz uz nejaky cas taky maly opuch na spicke nosa, a doteraz som to neriesila, kedze dcerka bola malicka, a taktiez som netusila, co to je. Avsak, vzhkadom na caste bolesti hlavy, neustaly pocit unavy, ako aj nedavne zhorsenie ostrosti zraku, som si co'to precitala, a zistila som, ze pravdepod. mam nejaku cystu v prinos. dutinach. Ak mozte, poradte. Dakujem, a vam prajem vela zdravicka.;}

popelka5000
11. mar 2020

@dadulaa ahoj prosím ťa kadiaľ ti to operovali? Cez dasno?

popelka5000
13. mar 2020

@kristina0307 ahoj prosím ťa mala.si veľké bolesti po operácii? Kadiaľ ti to robili? Dakujem

kristina0307
17. mar 2020

@popelka5000 Ahoj.po operacii ten den prvy to bolo horsie,preto som zostal na noc v nemocnici.rano ked ma pustili som dost opuchla sle nebolelo ma to.akurst take horsid dychsnie este dlhsiu dobu boli.marodila som pribliznd 2 mesiace.pretoze som mald este chrasty,pomalsie sa mi to hojilo.da sa to prezit,v pohode.neboj.teraz po roku a pol mavam este problemy take chronicke.suchy nos,chrasty niekedy,bolest v cele.a operovali mi to cez nos 😊 teda myslim si.v narkoze clovek nevie

kristina0307
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kristina0307
17. mar 2020

@popelka5000 Drzim ti palce a netreba sa bat.akurat ten den ked sa operuju je podla mna lepsie zostat v nemocnici.este mi to prevezovali ked mi to krvacalo a tak..

varadiova123
21. jún 2020

Dobrý večer chcela by som sa iformovat mám nosne dutiti a cistu a chcela by som sa spitať či už niekdo má v tom niake skúsenosťi že s čím to chodí a do kedy trva operácia a čo môžem ocakavať po operaci.Operovať ma budu v ružinove vy mate ake skusenosti s doktormi odtial ? Ďakujem za odpoveď

varadiova123
4. júl 2020

@kristina0307 dobry deň cem sa opytať viste preišli na ten nosnej dutini aj cistu može sa opytať po operacie je velka bolesťi ?