Operácia cysty v dutinách

brmbo
6. jún 2013

Zdravim, operovali niekomu cisty v dutinach/v nose/?mám ísť má operáciu tak by má zaujímalo ako to prebieha a ako je to po operácii. 🙂 dakujem všetkým za odpovede 🙂

beba1902
3. aug 2020

@kudlakovaaaa ved ono to je vsetko na jednej chodbe aj orl a celustne len personal iny

kudlakovaaaa
3. aug 2020

@beba1902 hej hej viem len pani písala nejaký názov som myslela či nemyslí niečo iné

varadiova123
3. aug 2020

@kudlakovaaaa jaj takže tak ja mam bočnej stene cysta a max duťini tak asi ine mňe povedal pan primar že cez nos budu operovať ale už bojim kovoli preto lebo uz septebri bude zima a pomali bude zahojiť no uvidim dobre teda dakujem za info 🙂

kudlakovaaaa
4. aug 2020

@varadiova123 lepšie sa budeš hojit neboj sa... toto teplo neni dobré na hojenie

varadiova123
4. aug 2020

@kudlakovaaaa No dufám uvidim dakujem za každu odpoveď🙂ahojte

varadiova123
27. aug 2020

Dobry večer je tu niekto kto ide na operaciu v FRESS na 29.9.2020 ???v ružinove vopred dakujem

varadiova123
21. sep 2020

@kristina0307 dobry cem sa ešte nečo opytať ked vam spravili operacia FRES potom ked ma pusita domov vyberaju tamponi či zostave v nose ??

beba1902
22. sep 2020

@kudlakovaaaa Ahoj ako ti je ja som po operacii tyzden . Robili mi antrotomiu . No nejako si necitim hornu peru vzdy ju mam strpnutu aj pol nosa.

kudlakovaaaa
24. sep 2020

@beba1902 mne vyberali cystu cez ústa... Rez od očného zubu až po posledný plus trhali osmičku. Po operácii ukrutne bolesti vôbec som sa nehojila vytekalo mi z rany a nechcelo vzadu uzavrieť. Dr mi zapchal nos a keď som doňho fukla z rany vytekalo. Neustále preplachy aj 3x na ambulancii plus ATB 10x... Ale môžem povedať ze už je lepšie rana sa uzatvorila hurá však aj bolo na čase. Stále cítim mierny opuch a zuby na tej strane akoby strpnute. Zajtra mam poslednú kontrolu aj kontrolné CT tak dúfam že bude všetko na poriadku.

kudlakovaaaa
24. sep 2020

@beba1902 och a čo sa stalo že znova museli operovať? Dr Zajko operoval?

beba1902
24. sep 2020

@kudlakovaaaa Nie neoperoval ma on ,lebo musel niekde ist. Operovala ma nejaka mlada lekarka. Tiez som mala strpnute zuby a citila som v nich pulozovanie . Teraz je je horsie ,tiez som dobeala antibiotika vo stvrtok idem vyberat stehy. Zle sa mi to zrasta a plastiku mam zle urobenu otrhlo sa mi z toho. Z nosa vzdy vyteka aj mne.

kristina0307
24. sep 2020

@varadiova123 Ahoj.jeden den ma operovali a kedze som tam ostala na noc,hned rano dosiel doktor a vyberal mi to z nosa.a potom domkov .drzim palce

kudlakovaaaa
25. sep 2020

@beba1902 mne nie že z nosa ale z rany tieklo... To ma mrzí že musíme prežívať takéto veci. Želám ti len a len zdravie 🙏

varadiova123
26. sep 2020

@kristina0307 no dakujem pekne za odpoved .ale 3krat mi zrušili aj teraz malasom ist 29.9a včera bolasom sa opytat vysledki od CT vyšetrenie tak primar mi zrušil teda nemusim ist na operaciu lebo neni take urgetne je tam max dutini a cista .ake že vraj nemam až tak že maju operovat už ssma neviem pisali sprej do nosa nejaka kortikojit či čo a potom uvidime ze bude rezerve operacie ked bude treba tak budu spravit ja uz vobec nepohopim čo onia robia nemocnici 🙂tak ze zatial nebudem operovane ake dakujem vam

natalkaa2011
9. okt 2020

Prosim radu, 7.10. mi vybrali cystu z celustnej dutiny, 8.10. Ma prepustili po vybrati tamponady. Beriem antibiotika. Dlhodobo na bolela lava strana hlavy. Pred zakrokom som mala vyberane nervy zo zuba, dolnej sestky, zatial este nevyplnene, len lieciva vlozka. Teraz ma zub dost boli, kedy by som mohla riesit zubne osetrenie? Inak na rtg zubov, su zuby v poriadku, sestka umrtvovana len z dovodu bolesti.

michaelakovalova
10. jún 2021

@varadiova123 ako ste to nakoniec zvládli? Ja mam práve 3 deň po operácii a je mi otrasne.

kudlakovaaaa
28. aug 2021

@michaelakovalova ja som rok po operácii a stale bolesti... Stav po operácii bolo peklo a potom zápal rana sa nehojila...

lajka65
6. feb 2022

@robert258 ahoj starý príspevok ale aké si mal príznaky pri tej cyste?mňa bolí hlava čelo,temeno.sem tam závrat až mi je na zvracanie

danielala
13. okt 2022

Ahojte dievčatá, tiež mi objavili 2 cm cystu v maxilárnom sínuse, trápim sa už 10 rokov kvôli bolesti, čo mi spôsobuje, ale až teraz sa našla príčina bolesti, nechala som si vytrhnúť príčinný zub, nasadili atb a tvrdia, že cysta sama od seba zmizne. Bolesti sa od vytrhnutia stoličky len zhoršili resp. zmenili z tupých na ostré a pribudol tlak v hlave a nevoľnosť. Moja otázka je, či sa niekomu z vás cysta naozaj sama od seba stratila, keď zub, ktorý cystu spôsobil, je už vonku. Všade čítam, že cysta sama od seba nezmizne, no stomatológovia na Heydukovej ma presviedčajú, že áno...

miselyn
31. okt 2022

@danielala skús ísť inému lekárovi, ja som bola na stomatochirurgii v Ružinove, chceli ma operovať, tiež mám veľkú cystu v maxilárnom sínuse, príčina je na 95% zub, to mi hneď povedali. Ja som bola s diagnostikou tam spokojná, aj trpezlivo povysvetlovali, len som sa ešte neodhodlala to riešiť chirurgicky, keďže mi tá cysta zatiaľ nespôsobuje žiadne problémy, ani neviem, že ju mám.