Operácia krčných mandlí

adkapatrik123
1. jan 2024

Ahojte, prosim poraďte mi ako prekonať strach z výberu krčných mandlí, mám panický strach, viem ze ma uspia ale bojím sa tej bolesti po... Mám strach zo všetkého co sa týka hrdla, dokonca mi nedokážu ani len spraviť výter z hrdla 🤦‍♀️ ďakujem za vaše rady..

palculienka40
1. jan 2024

@adkapatrik123 a je nutny vyber? Nestaci len obrusit?

adkapatrik123
autor
1. jan 2024

@palculienka40 nie mam vysoké aslo v krvi a ide stále hore.... Nejaké rady 🙏 ako prekonať strach

palculienka40
1. jan 2024

@adkapatrik123 ja som to podstupila tiez som musela. Ak si veriaca modli sa. Nerozmyslaj ake to bude. Budes riesit potom.

mandzula
1. jan 2024

@adkapatrik123 tes sa, ze potom budes mat pokoj, kedze predpokladam, ze k vyberaniu si sa dostala pre nejaky zdravotny problem a ten sa ti vyriesi.

bubka23
1. jan 2024

Milá autorka mám vybraté obidve mandle už 14 r, kvôli častým angínam a vysokému aslu presne ako ty. vďaka nim neviem čo to je angína a 40ky teploty čo som mávala každý mesiac aj viac krát.. Bežne len prechladnutá bývam od vtedy, a bez teplôt.. v deň operácie som nastúpila ráno, poobede operovali a nasledujúci deň som išla domov. Všetko prebiehalo v poriadku a to bola aj prvá operácia s celkovou narkózou.. Nemala som problémy s ničím az po operácii má boleli uši také tlaky, (zápal stredného ucha pred mesiacom bola najhoršia bolesť v mojom živote) za pár týždňov to prešlo, čo som aj bola informovaná že môžem mať nejaké bolesti po operácii.

adkapatrik123
autor
1. jan 2024

@palculienka40 lenže ja koli tomu strachu nemôžem ani spávať, bojím sa ze mi to bude krvácať a ako budem prehltat. A celkovo mne nevedia spraviť ani výter koli napínaniu nikoho nepustím do krku musia mi to robiť pod rajskym plynom, to je druhý strach bojím sa ze ma bude aj tak napínat aj keď mi plyn dajú

adkapatrik123
autor
1. jan 2024

@bubka23 veľmi to bolelo po vybrati? Nekrvacalo vám to? Čo ak budem vracať?

adkapatrik123
autor
1. jan 2024

@bubka23 a kleslo vám to aslo do normálu?

palculienka40
1. jan 2024

@adkapatrik123 ale ved ides pod narkozou? Tak to bude ok.

adkapatrik123
autor
1. jan 2024

@palculienka40 ja som sa pýtala na bolesti potom a ci vám to krvacalo

bubka23
1. jan 2024

@adkapatrik123 nič mi nekrvacalo ani počas po operácie ani ďalšie dni, z ničím som nemala problémy, len uši a hlava normálna bolesť tlaky... Nikdy som s tým nemala problém, všetko vám povedia dostanete inštrukcie, a ste pod celkovej anestézii nemáte sa čoho báť.. Aslo mám odvtedy poriadku

bubka23
1. jan 2024

@adkapatrik123 neviem ako to je teraz, ale ak sa dá vo vašom prípade dajte si vybrať úplne.. brat má orezavane len a neskutočne chrape ( áno chápem je to chlap) ale pri orezavani som počula od ľudí že sa to po čase môže vrátiť naspäť teda že nárastu.. takže ak aj lekári odporúčajú podľa vášho stavu, dala by som ich von úplne, a budete mať už pokoj od všetkého 🙂.. aspoň moja skúsenosť

niki78281
2. jan 2024

@adkapatrik123 mne vyberali naraz aj nosné aj krčné mandle. Celú šou som prespala, keď som sa prebudila bolo mi zle tak som vyvrátila 2 misky krvy a bolo dobre. Potom už nič nekrvácalo. Bolesť nebola taká zlá. Menštruačné bolesti čo mávam sú horšie. Schudla som v nemocnici 3kg takže to beriem športovo. Mali sme na izbe takú herečku ktorá sa neriadila odporúčaniami lekárov. Snažila sa stále oddialiť zvracanie to doteraz nechápem ako sa jej to dalo, ja som sa len prebrala a už to zo mňa išlo ale že hneď parádna úľava. Tá čo nechcela spolupracovať prišla v ten deň čo ja, ale ju nepustili domov keď aj mňa. Pár dní po prepustení som ju videla ako čakala na kontrolu na krčnom. No vyzerala katastrofálne bolo vidieť že nie je v poriadku. Takže ti radím počúvaj a rob všetko čo ti po operácii lekári povedia a všetko bude ok. Nestresuj netráp sa ničím všetko aj tak prespíš.

adkapatrik123
autor
2. jan 2024

@niki78281 a čo s tým má zvracanie?

niki78281
2. jan 2024

@adkapatrik123 keď ležíš a vyberajú ti mandle, tak to krváca. A to čo nestihnú odsávať tak logický končí v žalúdku. Krv nie je stráviteľná, čiže pôjde jednoznačne von.

adkapatrik123
autor
2. jan 2024

@niki78281 ďakujem bojím sa este viac

palculienka40
2. jan 2024

@adkapatrik123 u kazdeho je to individualne. Bolesri ma asi kazdy. Davaju atb a alfifen. Nekrvaca to ak je to dobre spravene a mate dobru zrazanlivost krvi.

lienka.7
2. jan 2024

@adkapatrik123 mandle mi vyberali ako 12 ročnej, bez uspatia, len s umrtvenim. Nemám z toho žiadnu traumu, všetci boli milí. Nedávali mi.ani mostíky, drzala som ústa pekne otvorené. jedine co mi vadilo bola odsavacka krvi (bolo to neprijemne). Dali mi potom lieky na bolesť, bola som len veľmi unavená, nevedela som koľko je hodín, lebo som stále iba spala. nic ma nebolelo.
Neviem, koľko máš rokov, ale keď sa das uspat, tak vracať budeš z toho, že ti do brucha natecie krv.

minenkak
2. jan 2024

@adkapatrik123 čo sa bojíš nič nebude krvácať,vyberajú a hneď zastavujú krvácanie, bolesť potom je asi ako pri angine a neviem či vieš ale existujú analgetiká a dokonca aj čipky, ktoré zaberajú skoro okamžite ,takže bolesti sa vôbec nemusíš báť.Inak vieš že tie zapálené mandle ti ničia srdce,tak sú porozmýšľaj tri dni trochou bolesti po operácii alebo infarkt v priebehu pár rokov

adkapatrik123
autor
2. jan 2024

@minenkak áno viem ved už aj kĺby ma bolia

minenkak
2. jan 2024

@adkapatrik123 tak chytro vybavovať operáciu,ja som mala aj vyberanie mandlí a aj o moc ťažšiu operáciu v ústach a nikdy som po operácii nekrvacala a ani som nezvracala krv

adkapatrik123
autor
2. jan 2024

@minenkak ďakujem za podporu, môžem sa len modliť teda aby som nevracala 😢 pretože ja zvraciam tak ze dýchať nemôžem a ak ma to chytí zrovna ptm mám problém

minenkak
2. jan 2024

@adkapatrik123 absolútne nemáš prečo zvraciať a už vôbec nie krv

adkapatrik123
autor
2. jan 2024

@minenkak ved vidíš odpovede vyššie 😢

minenkak
2. jan 2024

@adkapatrik123 ale prosím ťa jedna

adkapatrik123
autor
2. jan 2024

@minenkak bodaj by si mala pravdu 🙏🙏 nech už to mám všetko za sebou 🙏🙏🙏

minenkak
2. jan 2024

@adkapatrik123 vyberanie mandlí není nič dlhé ani potom to není nič zlé,ja osobne som mala o moc menšie bolesti ako pri angine

adkapatrik123
autor
2. jan 2024

@minenkak jooj teba by som potrebovala ako podporu keď tam pôjdem lebo ju teraz mma hnačky od strachu v noci sa budím nato ze mi busi srdce

minenkak
2. jan 2024

@adkapatrik123 nik ťa nemôže podporiť viac ako ty sama
Ja som mala paničky strach zo zubára a už mám tri operácie čeľustí za sebou ,jednu hodinovú operáciu kosti len s umrtvenim a vytrhutie osmičky plus odrezanie kusu ďasná čo mi zavádzalo a dala som to len preto lebo som si povedala ,že proste to chcem a nik iný to za mňa nerozhodne.Inak zubára sa bojím ako čerta stále, ale k chirurgovi chodím celkom rada.Mimo operácie som si po každom zákroku ešte odsoferovala hodinovú cestu sama domov

minenkak
2. jan 2024

@minenkak panicky