Operácia kŕčových žíl - skúsenosti?

zaanaa
23. dec 2018

Ahojte, je tu niekto kto bol na operácii krčovych žil a je spokojný? Veľa ľudí hovorí že operovať, veľa zas že je to zbytočne že sa žily vrátia... ja už mám jedno dieťa, žily v dosť hroznom stave už aj bolia a sú škaredé, planujem ešte jedno dieťa.. čo by ste mi poradili ? Počkať a risknúť ďalšie tehotenstvo s takýmto stavom ? Bojím sa keď už teraz tak bolia čo potom keď budem tehotná mám ich na oboch nohách veľké a škaredé pália, bolia, detralex užívam hlavne v lete mám aj pančuchy len neviem dokedy môžem s takýmto stavom fungovať ci počkať s operáciou a potom až po druhom pôrode ... dakujem vopre za rady❤️

zaanaa
autor
29. dec 2018

@ivik4 to vážne :( no pekne ;(

zaanaa
autor
29. dec 2018

@janka.tom a pomohlo Vám to? Nevrátili sa Vám?

janka.tom
29. dec 2018

@zaanaa co sa tyka tej casti co mi robili tou radiofrekvencnou metodou - stehno, tak je to zatial v pohode - 3 roky, predtym ma nohy neskutocne bolievali, hlavne v lete cez horucavy a cez menzes, takze to urcite pomohlo. A lytko - sklerotizacia, mam taky pocit,ze sa uz objavuju zase, ale na jesen som si dost udrela nohu, mozno to suvisi aj s tym. Vo februari idem na kontrolu, tak uvidim co povedia.

kubobubo
29. dec 2018

@zaanaa Robili mi to v lete laserom - asi tou ablaciou pred 2.5 rokom. Zila sa mi zacinala zapalovat, cele lytko ma palilo. Rano som prisla, doktor mi dal tabletkovy oblbovak, spravil maly rez, a laserom celu zilu vypalil. O pol jednej ma uz muz viezol domov, na druhy den som normalne fungovala, len som nosila kompresnu podkolienku. Asi tyzden som si pichala fraxiparine, po tyzdni mi vybral ten jeden steh na lytku. Mam 2 male deti a chodila som aj do prace. Za mna super, ziaden problem. Stalo ma to asi 340 eur v Blave. Kamaratkinej mame to robili klasickym sposobom, nieco zle poprisivali a necitila si cast nohy. A to nehovorim o obmedzeniach pri hojeni.

galapaga1
29. dec 2018

@samko1 mne robili sklerotizaciu pred cca 15 rokmi...teraz som si to kvoli hojeniu, strachu z narkozy a dojceniu planovala dat urobit opat, ale dvaja lekari mi vysvetlili, ze to nie je v mojom pripade vhodne a vlastne az pri tom druhom lekarovi, ktory si nasiel na mna viac casu som zistila, ze zila, ktora ma najviac trapi je ta po sklerotizacii...koncom zimy ma caka operacia, uz sa psychicky pripravujem 😨🙂

samko1
29. dec 2018

@kubobubo môžeš napísať prosím kde konkrétne ti to robili? Ja mám jednu nohu robenu klasicky operaciou a teraz mám naplánovanú sklerotizaciu. Len mám obavy či mi to na veľké žily zaberie.

elief
30. dec 2018

Ja mám klasicky odoperované obe nohy, jednu 14 rokov bude vo februári, druhá bolo 7 v novembri, zatiaľ mám stále nohy v poriadku, podotýkam, že stále nosím pančuchy kompresívne, každé ráno, do nejakej cca 14 hodiny... Keď letíme na dovolenku, plus nejaké dlhé cestovanie, pančuchy tiež... Sprchu končím studenou vodou na nohy, v lete večer natieram chladivým gélom, snažím sa chodiť pešo... Po tom, koľko ľudí stretám s týmto problémom, každý má svoje skúsenosti, by som sa zasa len klasicky dala operovať...

natalka2207
30. dec 2018

Ja mam taktiez zoperovane obe nohy,behom 2 mesiacov.Mna neboleli,ale neboli esteticke,skarede,hrudkovite.Bola som na jednodnovej chirurgii v Michalovciach.Ako spominali baby vyssie strach je silnejsi ako bolest.Bola som pri uplnom vedomi,lekar mi napichal iba zilu a to trosku stipalo.Max.bol neprijemny pocit ked tu zilu vytahovali von,ale dalo sa to vydrzat.Druha noha bola o nieco menej komplikovana to som isla hned domov, pri prvej som lezala este na lozku asi dve hodinky.Co sa tyka hojenia ja som nebola nicim obmedzovana a to som mala male dieta,prave naopak po operacii je dobre vela chodit.Byvali sme na 6.poschodi,chodila som peso 😊.Trosku obmedzujuce je nosenie pancuch,ale da sa to zvladnut.Operuju sa vacsinou v chladnom obdobi.Mna moj lekar neupozornil na to,ze po dalsom tehu mozu nastat zmeny.Co sa aj stalo,vybehli mi ine na inych miestach,nic hrozne skor esteticky problem.V mojom pripade by som isla na operaciu az po druhom tehu.Mozno sa odlodlam a pojdem opat 😉.Drzim palce 😊
@elief

natalka2207
30. dec 2018

*odhodlam

natalka2207
30. dec 2018
natalka2207
30. dec 2018

@elief omylom som oznacila Vas 😉

zaanaa
autor
31. dec 2018

@natalka2207 dakujem, dúfam že sa odhodlam🙂

dorotelka
31. dec 2018

Pred 2 rokmi v Handlovej obe nohy aj s mojou maminou a odporúčam každému. Nohy sú v perfektnom stave. Všetky štyri. 😁

lubina
31. dec 2018

@zaanaa mala som velku zilu na stehne a tiez dalsiu pod kolenom, uz boli ozaj velke, dali sa chytit ako take hrbceky. Po operacii som na dalsi den isla domov, normalne som chodila, ziadne barle. Injekcie proti zapalu som si pichala 10 dni, plus Lioton gelproti modrinam a to bolo cele. Potom som uz ani nemusela uzivat lieky na zily a ani nosit pancuchy
Teraz mam nove zilky, pri clenku, take metlickove, ale zatial som s nimi este nic nerobila

jocike
5. apr 2019

@lubina prosim vas a kde ste bola na operacii?

lubina
6. apr 2019

@jocike ja som bola v Ziari nad Hronom, ale ten lekar, co robil taketo operacie laserom potom odisiel do Hlohovca

katkatazka
29. máj 2019

@radka2010 ak sa sem dostaneš dáš info prosím Idem 6.6 na Slic na zili rada by som info

radka2010
29. máj 2019

@katkatazka fuuu ale ja som bola operovana 10/2012 neviem co chces vediet... na lacno, prodes, prezlecoes sa do operacnej kosele, zoberu ta, vyzlečie sa, pichnu ti uspavacku, zoperuju ta, do 16.00 polezis, a ides domov, odporucam doma byt co najdlhšie, budeš si pochat flexiparin a viazať elestickym obvazom, viac si nepamatam, ze čo

katkatazka
29. máj 2019

@radka2010 dakujemmmmmmmm

natalka2207
30. máj 2019

@katkatazka Ja som opat bola pred 2 tyzdnami v MI...nosim stahujucu pancuchu,vela pijem tekutin a vela chodze sa odporuca.Mala som to robene pod lokalnou anestezou,trosku som viac citila take tlaky,ale dalo sa to zvladnut.Operovali ma hodinku a hned po zakroku som isla domov 🙂.Drzim palce 🙂

katkatazka
2. jún 2019

@natalka2207 ďakujem za info mne to idú v celkovej a laserom tak veru neviem čo ma čaká no snáď bude dobre......

natalka2207
2. jún 2019

@katkatazka Aha,tak s takymto zakrokom ani ja nemam skusenosti,ale urcite sa bude rychlejsie hojit ked to bude laserom robene 🙂

xpistaciax
1. júl 2019

@katkatazka ja som bola v aprili na laserovej operacii zil, a vsetko v poriadku 🙂 pacil sa mi pristup lekara, atmosfera na ambulancii a kedze som na md tak mi doktor vysiel aj ustrety s cenou 🙂 bola som v petrzalke na zdravotnom stredisku zaporozska u dr.Lofaja

michaelafiladelfiova
8. sep 2019

@kubobubo
@kubobubo ahoj kde presne v ba ti robili zákrok?

zaanaa
autor
8. sep 2019

@natalka2207ahoj, môžem sa spýtať kde ti to robili a ako si spokojná? Pančuchy už musíš nosiť stále? Koľko sa to hojilo? Ja mám hrozne škaredé žily na oboch nohách a na jednej už opakovaný zápal takze operácia ma neminie preto by som chcela pozisťovať kde spravia dobre a pekne ;)

xpistaciax
8. sep 2019

@zaanaa ahoj, ja som bola na zaporozskej v petrzalke , robili mi laserom (nie radiofrekvencia -laser je ucinejsi) a som naozaj spokojna. Velmi som sa bala ale pristup doktora bol naozaj profesionalny a ludsky aj pocas zakroku .Naozaj nelutujem . 24h pozakroku mi dali taku silnu banzdaz a na druhy den som fungovala bez . Kazali mi vela chodit, plavat,bicyklovat.. aj som schudla co som necala :D a pri dvoch detoch som hned vlasne fungovala, ziadna pn . A to som odkladala moje nohy 8r !! Nelutujem naozaj .

ketere
9. sep 2019

@xpistaciax prosím Ťa a koľko to vyšlo? Robili Ti obe nohy naraz?

xpistaciax
9. sep 2019

@ketere ja som mala velky nalez na jednej nohe tak ta bola priorita a druha o 2 mesiace(nezvyknu sa robit obe naraz koli tej lokalnej anesteze ale zvdy je to od nazlezu),vysli ma 1200e ale poistovna mi preplatila polovicu zakroku lebo dr nieje zazmuovneny ale naozaj som spokojna. (Aj to si myslilm ze s cenou mi velmi vysiel v ustrety ,cena 1 nohy sa v ba pohybuje od 1500e v sukr centrach) Pristup a starostlivost velmi ludsky ,velmi som sa naozaj bala mam alergiu na latex este nevedela som ako to zvladnem.Ja by som naozaj nemenila hlavne to ze hned po zakroku fungujes a dost aktivne 🙂

zaanaa
autor
9. sep 2019

@xpistaciax kedy ti to robili nevracajú sa tie žily? Teraz už nemusíš nosiť pančuchy?

ketere
9. sep 2019

@xpistaciax a kde presne Ti to prosím robili?