Operácia očí

21. sep 2023

Ahojte, bola ste niektorá na operácii alebo poznáte niekoho kto bol na operácii očí? Veľmi nad tým poslednú dobu rozmýšľam mám 4ky dioptrie do diaľky, ale dosť sa bojim nejakých komplikácií počas alebo po operácii, aj keď take obavy asi nie su na mieste, ale predsa váham :D ďakujem

natalia1619
21. sep 2023

Ja mam laserovú operáciu oči za sebou. Mala som vysoké dioptrie, a strašne som sa bála. Presne ako ty že sa niečo pokazí, pripadne ze oslepnem. Keby to nešlo tak rýchlo tak asi uteciem. Ráno som prišla na vstupnú prehliadku a poobede som mala oči zoperovane. Ja som spokojná. Akurát by som šla na operáciu až po pôrodoch, mne sa zhoršil zrak po nich. Zvládneš to.

nekonecna_katastrofa
21. sep 2023

Bola som začiatkom roka, dioptrie -4 a -5. Ľutujem, že som nešla už skôr. Dôkladné vyšetrenia, o 2 týždne operácia. O 9 ráno bola operácia, podvečer už som pozerala do mobilu a telku.

taktotedanie
22. sep 2023

Ja nosim okuliare a pracujemna ocnej ambulancii a ani len neuvazujem o operacii
Obavy su na mieste vzdy
Tu ti napisu, ze je to super bla bla bla ja som videla xy pripadov kedy to dobre teda rozhodne nedopadlo

nikkya
22. sep 2023

Ja som 8r po operácii ,komplikácie žiadne 🙂

kristie571
22. sep 2023

Ja som sla na operaciu pred rokom a pol, s dioptriami -5 a -5,5, neľutujem absolutne nič, stale hovorim, že to boli najlepšie investovane peniaze do mojho zdravia, najdi kvalitnu kliniku, kde ti vopred urobia poriadne vyšetrenia a ak budeš vhodný adept, lebo nie každý môže byť, preto je doležite si vybrať kvalitnú kliniku, kde neoperujú hocikoho ako na páse.. a smelo do toho 🙂
V piatok doobedu som bola operovaná, cca 2h po operacii ma len silnejšie rezali oči a trocha bolela hlava, no ja som celkovo citlivejšia na bolest hlavy, prišla som domov, ľahla a spala. Večer som už videla nadherne ostro bez bolestí, normalne mi bolo do plaču z toho, že ja konečne vidím, ostro vidím.. okuliare som nosila od dieťaťa, videla som krasne ostro jedine so šošovkami, no tie som už po čase nosiť nemohla, citila som take mierne nepohodlie ale žiadnu silnu bolesť. Potom cez víkend som ešte cítila že oči su citlivé na svetlo hlavne z telky a mobilu ale fajn 🙂
Bez komplikácií, v pondelok som bola na kontrolu a všetko ok. Vidím parádne a som moc moc moc spokojná že som tam šla, mala som obavy aj strach, predsa je to zrak a ten mame len jeden, ale ja som s tak silnou dioptriou už važne nič bez okuliarov nevidela a bola som z toho už cela neštastna a frustrovana, operacia mi neskutočne zlepšila kvalitu života, to pochopí len ten, kto mal silnú dioptriu a zrazu vidí krásne jasno, aký to je pocit neskutočný 🙂
Len si vyber poriadnu kliniku kde ťa poriadne vyšetria a ak ti operáciu lekári po vyšetreniach odobria, tak smelo do toho. Držim prsty 🙂

autor
22. sep 2023

Ďakujem za skúsenosti 🙂. Nad konkrétnou klinikou som ešte nerozmýšľala všetci mi radia určite ísť do Bratislavy a nie do menších miest. Skôr sa obavám toho že by sa mi zrak zas nezhoršil po pôrode, alebo to že lekári v očných ambulanciách nosia zväčša okuliare a na operáciu nejdú

nekonecna_katastrofa
22. sep 2023

U mňa to prebiehalo podobne ako u @kristie571 . Odporúčam vyhnúť sa klinike, ktorá ťa v jeden deň vyšetrí a hneď aj operuje. Neviem ako inde, ale na tej, kde som bola ja, len samotné vyšetrenia trvali 4h. Neviem si predstaviť ešte také citlivé rozkvapkané oči potom laserovať. Nosila som dlhé roky šošovky, lenže začala som mávať zápaly očí. Mne operáciu odporučila dokonca sama očná lekárka v ambulancii, napriek tomu, že ňou vlastne prišla o pacientku a € (je to súkromná ambulancia, takže za vyšetrenia som si platila). Ale bála som sa hrozne. Kamoška bola pred rokom a je spokojná tiež. Sesternica pred skoro 20 rokmi a tiež spokojná.

candii
22. sep 2023

Ja konkrétne nie ale dosť mojich známych má túto operáciu za sebou, každý si len chváli. Zle to ešte nepočula

poisonblu
22. sep 2023

ja som bola v roku 2000, mala som dioptrie -5...tento rok som objednana na dokorigovanie, kedze sa mi zrak trosku zhorsil, na prave oko uz vidim dost rozmazane, tak si ho idem dat vysetrit a zoperovat ak sa bude dat...ale teda nelutujem, 23 rokov bez okuliarov, to je nieco uzasne..neznasala som okuliare (nosila som ich od 8 rokov)