Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

jankas87
8. júl 2011

ahojte baby aj ja mam ist na operaciu len teraz cakam kedy mi zavolaju z poistovne ze mi schvalili operaciu. Takze to vyberaju kazdemu cely zlcnik?

benne
12. júl 2011

@jankas87 pokial ja viem, tak môžu vybrať aj len kamene, ale to záleží na veľkosti a množstve, ale je jednoduchšie vybrať celý žlčník, lebo kamene sa môžu vytvoriť znovu..

cherry1981
13. júl 2011

@jankas87 To musia schvalit operaciu zlcnika? 😕 Ja ked som bola pred 10 rokmi na zlcnik tak som chcela aby mi kamene rozbili ako to robia aj pri oblickovych sa mi zda ze( pri nich sa rozbija) a vtedy mi povedali, ze pri zlcnikovych kamenoch musi ist von cely zlcnik. Ale je to uz par rokov dozadu teraz je to uz asi ine. Ale to som nepocula ze to musi schvalit poistovna 😕 Alebo ma iba o tom neinformovali?hm.

jankas87
13. júl 2011

@cherry1981 asi zalezi na tom aku poistovnu mate, ja mam doveru ale uz mi volali v pondelok ze schvaluju tak dnes sa idem objednat. Chcem to uz mat za sebou.

jankas87
17. júl 2011

ahojte tak dnes ma pustili z nemocnici, nie je to nic strasne da sa to zvladnut, cakala som ze to bude horsie.

lin123
17. júl 2011

Vybera sa len cely zlcnik.

frenky402
19. júl 2011

tak ja uz mam potom len sa to velmy tazko hoji este stale to mam bolestive davajte pozor na stravu

jankas87
20. júl 2011

@frenky402 ja zase v pohode sice naozaj si davam pozor na stravu ale stehy uz nebolia len kusok sem tam a to som necely tyzden po operacii.

mattos
25. júl 2011

Ahojte, v mojom pripade mal zlcnik rychly priebeh, prvy aprilovy tyzden zlcnikovy zachvat a vylet na pohotovost potom nasledovali 3 mesiace kedy zlcnik bolel neustale - tlak a pichanie pod pravym rebrom, po jedle nevolnost caste navstevy toalety atd. no velice neprijemne, dovtedy som problemy maval len obcas a nikto to nepripisoval zlcniku asi tym ze mam 23 rokov tak nikto na zlcnik nepomyslel .Po XY vysetreniach, gastroskopii RTG atd. mi USG potvrdilo neurcity nalez na zlcniku o velkosti 32mm !! aj doktor povedal ze ked to ma 3,2centimetra sa ani necuduje ze to stale pobolieva a pod.
Aktualne som stvrty den po operacii - zlcnik odstraneny laparo, 2 dierky na bruchu a tretia bola cez pupok kade toho diabla vybrali von a som spokojny, ziadne bolesti pod pravym rebrom, ziadne pichanie atd., rana v pupku je velka a bolestiva ale je to znesitelne a omnoho lepsie ako zlcnikovy zachvat takze odporucam kto uz mal zlcnikovy zachvat tak nieje na co cakat a utekat sa objednat do nemocnice lebo este budete ajtak cakat mesiac na termin operacie .
Na kramaroch som bol presne 2,5 dna pricom ma prepustili presne 24 hodin od ukoncenia operacie - nastup bol 8:30 rano den pred operaciou ,
Bola to moja prva operacia a aj som sa toho bal ale naozaj sa nieje coho, po zobudeni ziadne bolesti nakolko od operacie tecie infuzka proti bolesti, potom bolesti postupne prichadzaju a bud si najdete polohu v ktorej sa to da vydrzat alebo poviete sestricke ze vas to boli a ona aplikuje lieky a je to v klude a bez jedineho slova takze spokojnost 100% .Boli ma to sice stale ale je to znesitelne a premôze to ten pocit blazenosti ze po troch mesiacoch necitim bolesti od zlcnika .
Operacia trvala dve hodky a kazdopadne to bol aj zaujimavy zazitok ved kedy inak uvidim operacku na vlastne oci - sice len par minut kym clovek nezaspi ale aj to je nieco .

Kramare mozem kazdopadne odporucit (siedme poschodie CHIR), sestriciek a doktorov je tam kopa ze som to ani nestihol spoznat kto sa ako vola a co robi a vsetci sa chovali priatelsky a prijemne - nestretol som tam jedineho neprijemneho pracovnika takze sam som bol prekvapeny a cakal som nieco horsie .
Poistovnu mam uz Dôveru - pôvodne som bol v apole, a s nimi som nic neriesil, pri objednani som len povedal ze poistovna Dôvera, pri prijme som odovzdal karticku poistenca a nikde som nic neplatil ani nikto nic nenamietal .

mattos
25. júl 2011

Jaj a mimochodom ten neurcity nalez boli drobne kamienky, blato a piesok takze ta najhorsia kombinacia aka vôbec v zlcniku sa môze vytvorit a navyse uz tam zacinal aj zapal takze to malo naozaj velmi rychly priebeh a jedna casovana bomba je z tela vonku 😀

bemimi
25. aug 2011

Ahojte,
som tyzden po operacii, doteraz bolo vsetko OK, ale dnes zase som mala taky slabsi zachvat....
moze byt dovod to ze som si dala na obed kysnute cesto, aj ked viem ze je to zakazane jedlo?
obcas ked dlho sedim alebo po jedle aj ked drzim dietu, tak citim tlak a bolest. 🙄 je to este normalne?

maxiberuska
25. aug 2011

pripajam sa k teme, som tyzden po operacii, robili laparkou,mala som asi 50 malinkych kamienkov, na druhy den som bola doma, mavala som zachvaty este v prvom tehotenstve, potom bol 8 rokov klud a teraz zasa po porode zacali, malinka ma 2 mesiace, zastavili mi aj mlieko, lebo som mala silny zapal aj slinivky, 5 dni na antibiotikach potom operacia, hrozne som sa bala, ale vsetko dobre dopadlo, asi 4 dni ma to bolelo, teraz už ok, mam dietu, len take suche, nie mastne, ale už som vcera skusila zmrzlinu, pol kopceka 😉 a nic mi nebolo, prajem vsetkym vela zdravia a vela sil

tatiana77
8. sep 2011

ahojte, ja som 3 mesiace po operacii..zatial vsetko ok, az vcera som mala kyselinu, palila zaha a bolelo ma pod lavym rebrom....jedla som od nedele svieckovu....medzitym som mala aj ine jedlo...mate niekto take skusenosti? neprehana ma, ani som nevracala, iba ta kyselina.....asi som to prehnala s tou svieckovou, lebo v nedelu v pohode.....ked to neprestane, pojdem k doktorke....drzim vsetkym palce, asi treba brat dietu stale...mam pocit......

jankas87
14. okt 2011

@tatiana77 tu kyselinu mavam aj ja obcas, uz som si kupila pre istotu aj zuvacie tabletky na to, lebo ked ma to chyti to palenie zahy tak to trva dlho a nic nepomaha tak skusim tie tabletky ci zaberu. a tiez sa mi to zacalo robit asi po 2 mesiacoch po operacii. Ale nejako extra som tu dietu nedrzala, vzdy som skusala z kazdeho kusok zjest a nebolo mi nic len teraz v poslednom case sa mi robi ta kyselina.

tibinka22
14. okt 2011

Ahojte, môžem sa k Vám pridať? Ja sa ale veľmi ale veľmi bojím ísť na operáciu žlčníka, mám tam veľa malinkých kamienkov, nejaké veľké problémy nemám, bolieva ma to iba po ťažkom jedle ale vydržať sa to dá... cítim, že tam je... no a pri cvičení.....
Tak vravíte že operácia je v pohode???
Nechce sa mi čítať celú tému, prepáčte mi...ale za Vaše názory a skúsenosti ďakujem.

inki
23. okt 2011

Ahojte,ja mam termin 18,11,2011 idem klasickym rezom,neviete mi poradit kolko budem v nemocnici a ake su komplikacie,nechcem tam byt moc dlho mam doma 1rocne dievcatko

tatiana77
16. nov 2011

@jankas87 ahoj, dakujem pekne za reakciu, a ake su to tie zuvacie tablety? uz si ich brala a v pohode?

jankas87
16. nov 2011

@tatiana77 no beriem ich volaju sa TALCID mne pomahaju. Ale su viac takych liekov na tento problem. V lekarni vam urcite poradia. Ja mam teraz kusok pokoj lebo momentalne ma nepali zaha ale mam kupene tie tabletky keby sa to zas vratilo a myslim si ze pocas vianoc ich iste budem potrebovat 😉

tatiana77
21. nov 2011

@jankas87 dakujem pekne, mne sa to trosku ukludnilo.....teraz ma boli pod pravym a trocha aj pod lavym rebrom, tak ako ked som mala kamene, neviem co to je....drzte sa

iffka2002
autor
5. dec 2011

@tibinka22
ja som kedysi zalozila tuto temu a teraz len pozeram ako sa ujala🙂) ja som si dala vybrat zlcnik a odvtedy zijem novy zivot! uz ziadne starosti, bolesti, koliky, pohotovost, infuzky.. po operacii to bolelo ale stalo to za to. treba ist co najskor!

tibinka22
6. dec 2011

@iffka2002 ďakujem.... Tebe vzali celý žlčník?

iffka2002
autor
10. dec 2011

hej hej, myslim ze ho vyberaju kazdemu. Tiez som zistovala ci nemozu kamene rozbit ultrazvukom, ale vraj sa po case vytvoria nove a nic sa tym nevyriesi..

alexbarilic
16. dec 2011

Dobry den. Lezala som na zapal zlcnika 4 dni v nemocnici, uz 6 dni som z nemocnice neberiem ziadne tabletky
viac,ale mam stale mierne pychanie najviac ked chodim pri lezani alebo sedeni to az tak neboli. ☹
Myslite ,ze je to normalne ?Prosim napiste poradte co mam robit .....

miki060707
17. jan 2012

🙂 ahojte, ja idem zajtra do nemocky na žlčník, som zvedavá ako to dopadne, ja som už mala zápal pankreasu, takže tie kamene musia von......dufam, že viac ako 4 dni tam nebudem, lebo už teraz mi je smutno za deťmi 🙂 šak ako každej mamine....

miki060707
22. jan 2012

už som aj doma...
🙂

tinika
27. jan 2012

@mattos uf ja mam za sebou dve sekcie takze operačky mam okukane a netuzim po nich :( ale mam smolu :( som 3 mesiace po druhom porode a o mesiac idem na operaciu zlčnika, tak som zvedava ako to zvladnem potom doma s detmi :( a aj tu operaciu, este ma čaka gastro vysetrenie, "neskutočne" sa tesim, ze si znova "uzije" hadičku v ustach tiez som myslela ze len raz a nikdy viac .(

aidilka
26. feb 2012

Aj mna to caka zaciatkom aprila, mam zlcnik plny drobnych kamienkov a zapal pankreasu z toho za sebou. Objednana som na Kramare, @mattos som velmi rada, ze si tam mal pozitivne skusenosti, lebo teda strach mam asi ako kazdy, koho caka prva operacia v zivote...
Prosim, mozete mi niekto povedat, co ma vsetko caka pred tym, ako zaspim? Kam mi vsade napichaju hadicky a hrozi mi nieco ako klistir alebo ine "prijemnosti"? Davaju na Kramaroch nejaku "naladovku" este na izbe? Alebo odkracam na salu v plnom vedomi? Nech sa viem psychicky pripravit. Dakujem.

bridgetjonesova
28. jan 2013

@miki060707 ahoj ako sa u teba prejavoval zapal pankreasu? ja mam tiez problem so zlcnikom ale bolieva ma aj na lavej strane brucha. Dakujem za odpoved.

miki060707
29. jan 2013

@bridgetjonesova ahoj, juuuj, to som dostala taký silný záchvat..nevedela som sedieť, ani ležať na boku, mdloby na mna išli, boleesť strašna, ani dýchať poriadne, len preddýchavanie, aby som chytila vzduch...a silné krče a do toho mdloby..ale po infuzke sa mi ulavilo a atb pankreas zachránil...a už mam vyše roka od zobratia žlčnika a citim sa dobre...Pa

vzduch
29. apr 2013

😨 Ahojte-chcela by som sa s Vami podeliť o mojej operácii žlčových kameňov v B.Bystrici-laparoskopicky rok 2013 april.Bola som prijatá v nedeľu poobede a v pondelok ma brali o pol 12 tej na operačku viezli ma na posteli a o pol druhej som bola na izbe.Tieklo mi poobede 5 fliaš, hneď po operácii ma prišiel MUDr. skontrolovať, mala som vybratý kameň vo veľkosti orecha.Starostlivosť veľmi dobrá, len sestričky bez úsmevu, všetko robia profesionálne,majú tam ozaj zhon.Na druhý deň v utorok ma prepustili domov,keď som vyšla z nemocnice oblial ma studený pot-slabosť, pila som doma len minerálku a v stredu už čaj, piškoty, vývar a dieta.Na sone mi zistili náhodne v januári kameň, aby som predišla žlčníkovým záchvatom.Preto operáciu neodkladajte a teraz mi je OK.Pijem veľa minerálnych vod a repíkový čaj a po 7 dňoch jem pomaly všetko, ale dietne.