Operácia zlčníka. Kde by sa dalo objednať?

iffka2002
25. júl 2008

ahojte,
potrebujem surne vybrat kamienky na zlcniku, no najradsej by som sla do nejakej nestatnej nemocnice (najlepsie v okoli bratislavy). Neviete nahodou kde by sa dalo objednat?
a este jedna otazka- absolvovali ste to niekto- laparoskopicky?
dakujem..

bubi7
12. aug 2008

ahojte tak ja chodim od rana po vyšetreniach na ten žlčnik mam termin 10.9 bola som na sone mam tam 3kamene vrlkosti fazule ale že vraj to žlčnik nieje ale chrbtica robil mi aj gastro žaludok a pečen mam v poriadkupovedala som mu že už druhy tyžden nič dokopy nejem ale žlčnik dam von tak či tak su tam tie kamene a operacia ma neminie

nellye
13. aug 2008

Ahojky, dievčence...Neviete, aka je nemocnica v Puchove? musim si dat vybrat zlcnik, mam 3cm kamen:((( a kedze chceme babätko, zlcnik musi von...Rovnako sa bojim, ako aj vy ostatne, ale asi to prekonam, len aby to slo laparoskopicky...

bubi7
13. aug 2008

ja som sa tiež bala ale bude dobre .nellye ja som čakala malu a žlčnik ma vobec nebolel

sasenka
13. aug 2008

Nellye, ja by som šla radšej do Žiliny, ak to nemáš daleko, Puchovskú nepoznám, ale v ZA su super odborníci na laparo.

bubi7
29. aug 2008

ahojte tak už mam po tom som rada že je von

strasidlo31
30. sep 2008

ahoj vie mi niekto ra poradit ak mam v moci krv ci je to zo zlcnikoveho kamena?

maruschka
30. sep 2008

strasidlo,tak to bude skôr z obličkového kameňa.Alebo nejaký fakt silný zápal.Alebo čokoľvek s obličkami..A určite nemeškaj a utekaj čo najskôr k urológovi,inak sa ti urobia cysty na obličkách a máš problém!!! 😕 😕

marbella
2. okt 2008

bubi aj to bolelo? ja by som mala ist v utorok...fuj,nech je uz po tom

maruschka
2. okt 2008

marbella,pohoda..Prvý deň po opeárcii prespíš-po narkóze, a potom berieš lieky proti bolesti.Ja som ich ani nechcela,lebo mňa to až tak nebolelo..Marbella a bola som v Púchove pred skoro 2 rokmi na laparo a super,super,super nemocnica,personál,prístup k pacientovi..Takže sa fakt neboj..4 dni a si doma bez bolestí 😉 😉

marbella
2. okt 2008

no ja do Puchova nejdem 🙂 ale dik za povzbudenie..neviem,ci nakoniec teraz pojdem,lebo mi menzes meska..nevim keby to nedostanem este aj v utorok,tak mi to budu robit,alebo sa musi cakat kym to dostanem?
Ozaj a o mesiac mam ist plesat,budem moct tancovat celu noc?ci sa len kukat? 😀

sassi
2. okt 2008

marbella, držim palce, laparo take hrozne nie je
ja som mala 2x klasickú operáciu a to je stokrát horšie, po 1. som mala 4 vývody a po 2. "iba" 2 hadičky 😕 No nič moc...
ale ja som to mala už rozlezené do žlčových cies´t, radšej si to daj rýchlo urobiť, kym to maš v žlčníku...
Po laparo holky behali na 2-3 den ako srnky 😉

maruschka
2. okt 2008

marbella,už po týždni nebudeš ani vedieť,že si na nejakej operácii vôbec bola,takže v pohode. 🙂 😉

marbella
4. okt 2008

boze ,ked ja sa bojim...co ked sa nepreberem z narkozy?to tam budem na stole cela hola?

marbella
4. okt 2008

a ako dlho sa potom musi drzat dieta?

maruschka
4. okt 2008

marbella, oni ťa preberú až na JISke,to už budeš mať okolo seba plachtu a budeš spať.Oni ťa len troška preplesknú a spýtajú sa ťa,či vieš ako sa voláš/ty ani nebudeš vedieť, čo hovoríš.Sme sa smiali,keď baby priviezli z operačky,také nadávky a vety,čo z narkózy rozprávali-tak ani ony tomu neverili/.Ale to budeš vnímať iba akoby v hmle,vo sne..A keď uvidia,že mozog funguje, tak ťa nechajú celý deň spať.Budú ti každých 20 min monitorovať tlak a ty budeš len pekne spinkať a spinkať... 😀 😀 Neboj sa,celý deň ani nebudeš vedieť,že žiješ-všetko prespíš..A potom sa ráno umyješ a už pôjdeš po svojich na izbu.Drenáž budeš mať v žlčníkovej oblast-hadička s nádobkou-budeš ju nosiť v župane vo vrecku.druhú budeš mať zapichnutú v pupku-takú slamku-cez to pôjde von vzduch, s ktorým sa napumpuje pri operácii brucho, aby boli dobre viditeľné vnútorné orgány-tú ti dajú von až v deň odchodu..A minirezy budeš mať v pupku,dva na bruchu v žlčníkovej oblasti a jeden hore pod hrudnou kosťou... 😉 Takže nič strašné...

A diéta?No, ja som ju bohužiaľ nedodržiavala,ale viem, že dodnes mi nesadne mak,smotana,masť,orechy,veľa hrozna...skrátka, tie prvé týždne sa tak nejako ovládať a potom už normálka....Sama na to prídeš, čo ti nerobí dobre.. 😉 😉

andrea.m
4. okt 2008

marbela neboj ja som dva týždne po laparoskopickej operácii žlčníka a nebolo to nič strašné. v nemocke som bola 4 dni aj s cestou. a bolesti som nemala skoro žiadné akurát prvé hodiny po narkoze mi bolo zle od žalúdka a bolel ma chrbát ale potom to prešlo a odvtedy mi nič nieje. diétu dodržiavam poctivo a zatiaľ nemám chválabohu žiadné problémy. a diétu mi odporúčali držať 3 mesiace.

marbella
4. okt 2008

jeezis,no to bude...nech uz je po tom..A hned ma daju na izbu ci na nejakej pooperacke budem?Hadam,ked som prezila porod,prezijem aj toto 😀
a potom ked sa zobudim budem nieco vracat,nie?

andrea.m
4. okt 2008

mňa dali hned na izbu. to či budeš na jis alebo na izbe záleži od zvyklosti toho ktorého oddelenia.ale neboj sa nie každý pacient po narkóze zvracia. určite to prežiješ neni to také strašné. ja som si napríklad v tej nemocke prefektne oddýchla a konečne som sa po 5 rokoch poriadne vyspala 😀

marbella
4. okt 2008

inac mne budu asi aj slepak brat...Nemocnice su take deprimujuce,tam clovek len premysla nad kravinami...teda aspom ja 🙂
Dufam ze v piatok uz budem doma.
andrea.m ja si veru tiez pri drobcovi nepospim,ale chybat mi bude veru 😖

andrea.m
4. okt 2008

neboj budeš. držím palce. 😉

sassi
4. okt 2008

tie vývody davajú ak bol aj záopal, niektorí to ani nemali, ani tu slamku z pupku nemali, to som teda nevidela 😀
ja som mala, lebo po klasickej operácii ide všetka žlč z tela von minimálne 2 týždne 😒 a postupne sa to priškrcuje na 2-4-6-12 hodín, ako to telo znáša
no ale ja som to mala fakt katastrofálne, ved museli reoperovať, čo som mala kamienky už až pri pečeni, úplne upchaté žlčovody, dostala som žltačku ... zaujímavé je, že som predtým okrem pálenia záhy žiadne problemy nemala - koliku som dostala len raz, to už bolo tesne pred touu operáciou

Po laparo davali na JIS iba na 2 hodiny, a potom rovno na izbu a vracať možeš a nemusíš, ono je dobre po narkoze aj opatrne piť, po lyžičkách, lebo inak všetko ide von
ja som mala aj vývod zo žalúdka, takže som nevracala, išlo to tou rúrkou

čo sa týka diety, prirav sa, že nebudeš môcť mastné jedlá, vyprážané vobec nie
nesmie sa chlieb, listkove, odpalované a kysnuuté cesto
a po operácii ani nič čo nafukuje - strukoviny
z ovocia zo začiatku len ošúpané jablko, banán a broskyna (žiadne "červené" nejedz) -a najlepšie podusené,a lebo presnidávka
mne ta dieta velmi pripomínala to, čo sa varí babatkám, ked začínajú papať - teda zemiaky, ryža, mrkva, krupica, kuracie a chudé hovädzie mäsko, všetko varené a dusené ( minimalizovať treba všetky tuky)

ja mam po operácii presne rok a jem vlastne všetko, ale z chleba mi je zle, aj z mastných veci
po operácii som zhodila 9 kg - pozitívum toho celého, ale sa mi pomaly už vrátili ☹

sassi
4. okt 2008

ja ešte som zabudla, zbohom čokoláda, orechy, zrnková kava a alkohol (jeho znášanlivosť poklesla na nulovú toleranciiu, okamžite vraciam), ostré korenené jedlá

a jem len biele pečivo, rožky, sendvič, grahamové a celozrnné pečiva
tiež nevhodné sú rastlinne margaríny, to už skor klasické maslo

velakrat sa po operácii zvýši chlesterol, počula som to od vela ludí, aj mne sa zvýil aj ked som ho mala vždy v norme (aj v tehotenstvách)

sassi
4. okt 2008

http://www.gastroenterolog.com/cholelitiaza.htm

atu je to vysvetlené celé vééélmi odborne, ale oplatí sa prečítať 😉

andrea.m
4. okt 2008

sassi nestraš že sa kila vrátia.ja som dala dole 11 a cítim sa bez nich super. lekári aj mňa varovali že sa mi zmenia chute,no dúfam že kávu znesiem, lebo mam dosť nízky tlak. ja som hadičku z pupka nemala iba som tam mala taký tampon a vývod z brucha ale všetko mi dali preč 24 hod.po operácii čiže na druhý deň okolo obeda. ale je pravda že som šla hned ako mi tie kamene našli a nemala som žiadné zdravotné problémy akurát teraz ked sa najem veľa tak ma trošku bolí prava strana brucha ale diétu držím poctivo. dali mi zoznam čo smiem a čo nie a visí mi to na chladničke takže poctivo sledujem a dodržiavam.

sassi
4. okt 2008

andrea to som aj ja prvé týždne po operácii dodržiaval všetko na 100% , teda ja som bola 6 týždnov v nemocnici, takže tam mi varili čo ma jesť, aj doma som sa držala až do vianoc, 3 mesiace úplne ukážkovo, ale postupne som začala skúšať a teraz už viem, čo možem a čo nie, teda dietu vlastne držím stále, alebo ako zjem niečo nevhodné, tak to ide von

ono zvonku maš len male jazvičky, ale vnútro je rozrezané, takže jasne že ťa to ešte bolí... Radšej sa neprepínaj, lebo to može skončiť pruhom

sassi
4. okt 2008

aj ja som šla na operáciu hned ako mi to zistili, mne bývalo zle,a le som myslela, že od tehotenstva, potom sa to upravilo a potom mi bolo 2 týždne v kuse akosi ťažko, tak som šla, hned mi brali krv, strašne zle výsledky, tak na infekčné (že vraj zápal pečene), a tam mi spravili sono a bolo to jasné 😒
Mn eto už vlastne chytalo pankreas, mala som už zvýšené amilázy (hodnoty pre pankreas) a to teda nie je sranda ... takže 5 dní ma davali dokopy pred 1. operáciou, potom ma operovali - chceli laparo, ale nešlo to vybrať z ciest cez ERCP, takže museli klasicky
po 2 týždnoch na kontrolnom rentgene zistili ešte 3 kamienky, tak znova pod nôž, a to už bolo samoš celé horšie, zle sa hojila jazva (museli mi to otvoriť a denne čistiť + ATB - a to 3 mesiace!!!)

ale peržila som to, a teraz ako mam nejaký problem, valím k Dr. okamžite... ja som nechcela byť za hypochondra, čo tam ide s každym pischnutím a takto to dopadlo ... 😒

andrea.m
4. okt 2008

no mne sa to prejavilo tak že som mala príznaky ako na infarkt tak ma začali vyšetrovať od hlavy po päty ale všetky výsledky som mala dobre až na prítomnosť krvi v moči. poslali ma na usg obličiek a tam mi náhodne našli kamene.behom mesiaca som mala žlčník vonku.ved uvidím v decembri čo môžem a čo nemôžem jesť 😉 .našťastie som prišla včas a šlo to von laparoskopickyl len to vnútro ma ešte pobolieva ale je pravda že kolo mojej tami si veľmi neoddýchnem 😖

sassi
4. okt 2008

no ja som tiež mala malého 8-mesačného, ale zato poriadneho valibuka cez 10 kg už mal a nechodil ... no a sice manžel mi pomáhal, aj mama ale nemohla som ich volať stále, teda vždy ked ho bolo treba dvihnúť z postielky...
našťastie bol dobré babo, že ho netrebalo nosiť na rukách
no tak čo som mala... chytila som si brucho a robila vlastne všetko, okrem velkých robot, ako umývanie okien a prezliekanie perín

andrea.m
4. okt 2008

ved aj ja už robím všetko. minulý týždeň som na to kašľala a len som ležala a jedla prípadne sa hrala s malou nejaku hru v sede a chodila som s ňou aj spať. ale v špine sa žiť nedá tak tento týždeň som sa pomaly rozbehla a už mám teda aj periny prezlečené aj generálku v špajzi som dnes robila. cez deň pohoda, boliestky sa ukážu vždy k večeru. to je asi signál že už mám skončiť a zaľahnúť 😀 ale cez deň ked tami spí tak sa snažím aj ja aspoň na hodinku ľahnúť a oddýchnúť si. žijeme predsa iba raz.

sassi
4. okt 2008

no ved to, ja doteraz dorábam zameškané veci, nechci vedieť, čo všetko som nemala poupratované min. vianoce ...
manžel bol doma s deckami, ked ja som si vylihovala v nemocke, sice tie obriadil, mama navarila, oprala, ožehlila, ale ostatné ostalo tak, z črepníkových rastlín som mala herbár 😀
dcera vtedy začínala 1. triedu, tak bolo treba sa aj jej venovať, malý práve začínal sam sedieť a štvornožkovať... proste ma žlčník obral o 2 krásne mesiace života ... to ma najviac štve 😖