Operácia žlčníka

tinika
28. jan 2012

Dobrý deň, v minulých dňoch som mala prvý žlčníkový záchvat a zistili mi žlčníkové kamene, akú mam držať diétu, reps. čo môžem jest, čo ma čaká pri operáacii a čo po nej, kolko po operácii ešte musím držať diétu a kedy uz možem začať pridávať postupne riadnu stravu? Po operácii sa vraj priberá :( a ja uz teraz potrebujem schudnúť. vďaka

malinka028
16. júl 2013

baby ako tu tak citam, tak mala by som aj ja zajst na tu operaciu. kamene mam uz viac ako rok, zachvat som mala asi 3x , za cely cas
Vacsinou mavam len bolesti , ked nieco zjem.ale davam si dost pozor. Ja sa ani nebojim operacie, kedze som laparoskopiu mala uz 2x. len moja lenivost zajst za lekarkou, akosi sa nemozem vobec vybrat.

vierusia
6. aug 2013

@aidilka s tym pankreasom uz nemas ziadny problem? Ja som momentalne liecena na pankreas neskor ma caka operacia zlcnika...

aidilka
6. aug 2013

@vierusia nie, od vtedy som uz nemala ziadny problem s pankreasom, mne ta operacia zlcnika velmi pomohla, konecne mozem normalne bez strachu jest 🙂 Ak mas v zlcniku kamienky, treba ho urcite von, tu bolest zo zapalu pankreasu by som uz nechcela zazit... Drzim palce, nech ti to pomoze tak ako mne 🙂

majka47
7. aug 2013

Ahojte, ja idem na operáciu kameňov na druhý týždeň v stredu. Nie, že sa bojím, ale mám panický strach. Operovať ma budú laparoskopicky, je to moja prvá operácia. Na operáciu idem do Gynporu na Sliači, je to jednodňová chirurgia. Dosť ma posmelili mnohé Vaše rady, ale aj tak sa veľmi bojím.

vierusia
7. aug 2013

@aidilka dakujem velmi pekne...teda ak si mala zapal pankreasa-pankreatitidu tak ktory stupen? Podla coho si sa potom ale aj teraz stravujes?

vierusia
17. aug 2013

@majka47 bola si na operaciu? ja uz mam po..

majka47
18. aug 2013

Ahoj uz mam po operacii.Operovali ma v stredu.Ako sa citis po operacii?Ja od dnes uz celkom fajn.

cecil36
26. aug 2013

Baby, mate niekto po operacii zlcnika problemy s travenim? Ja mavam obcas akoby kyselinu a palenie v oblasti zaludka, ale uz som po operacii nejakych 7 mesiacov.

silvia2013
16. okt 2013

@tinika Ja som po laparoskopii rok, po porvom zachvate si ma nechali na chirurgii a operovali, žiadna bolest nebola , chodila som dve hodiny po operacii a dva dni po som behala, po týždni som si dala bocik aaaaa nic...pribrala som 10kil 🙂)ale mavam teraz bolesti ako pri zacinajucom zachvate...pritom nejem už nic tazke...

tinika
autor
16. okt 2013

@silvia2013 ja 1,5r :D a keby bolo na mojej lekarke hned na druhy den ma operuju ale na pohotovosti mali v pazi a v nemocke ma objednali o dva mesaice potom zatopilo operačky tak este mesiac som čakala uf ako si chodila po operacii dve hodky? ja tiez čakala ze budem a az na druhy den nam dovolili vstat, ale v zivote mi tak zle nebolo a to vraveli ze je to slabsie ako SC porod :D:D sme nejedli 40 hodin a nepili 36 ta ja len sadla a mi prislo blivno :D a ja som začala postupne a tiez mozem jest čo chcem nepribrala som potom som drzala dietu dala dole 8kg za 1,5m a po roku sa mi zhorsila intolerancia a kila idu rychlo hore :((

tinika
autor
16. okt 2013

@malinka028 uf ja som mala velky zachvat len jeden ale myslela som ze je to moj koniec, dovtedy som mala bolesti ale nevedela som z čoho

malinka028
17. okt 2013

@tinika ja som mala take slabsie zachvaty , len jeden bol taky poriadny a to som skoncila v nemocnici , mala som kamene v zlcovode , musela som ist na ercepecko, gastro a vytaholai mi ich tam. uz mam mesaic po operacii a je to super pocit, vsetko mozem jest, nic mi nerobi problemy, ked vypijem silnu kavu takma par krat pichne tam kde bol zlcnik ale to je vsetko

silvia2013
17. okt 2013

@tinika Ja som po sekccii po spinale behala po oddelení , hned ako mi odtrpli nohy...ja mám nizky prah bolesti, necitim bolest, a ten žlcnik...dva roky som citila take jemen krce medzi rebrami a pupkom, po silnejsej bolesti hned USG a kamen, takže preto si ma hned nechali, mali asi malo roboty 🙂) bolesti mám aj ked nejem nič celý den, može to byt zaludok, pankreas, ale na dačo umriet musím 🙂) 😉 😖 😀

tinika
autor
17. okt 2013

@malinka028 ja tiez v pohode jem vsetko a bola som pred operaciou na endoskopiu či čo je to cez usta ale doteraz neviem aky to malo vyznamhttps://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/operacia-zlcnika/

@silvia2013 ha ty spinal :D ja celkova ale kmosky po spinali 24h lezali a ja po celkovej po 9h vstala u nas treba vselijake vysetrenia robit kym operuju a ja som mala divne priznaky lebo som mala krče na zaludku nie medzi rebrami a nie pod lopatkou ale na celom chrtbe to aj lekarka sama vravela ze to len tipla ze asi zlčnik ja som mala viac kmienkov

malinka028
17. okt 2013

@tinika no tak to ani ja neviem co to je 😉 hlavne ze uz dobre

lenkanemcekova
24. nov 2015

Tak uz aj ja mam po operacii. Dietu som drzala mozno 2 tyzdne a potom som uz pomaly pridavala skoro vsetko a to je od operacie asi mesiac. Chcela by som sa vas spytat, ci konzumujete aj napriklad paradajky, jahody, mak, granatove jablcko - veci s malymi zrnkami a zrnieckami - neskor po operacii. Ci to nerobi nejake zavazne problemy? Napriklad tak pol roka po operacii.

jazminatobias
18. okt 2016

Ahojte zajtra mam ist tiez na operaciu zlcnika...
Mam z toho obavy ako sa budem citit po prebudeni z narkozy..
A vystrasili ma ze po operacii sa maju este horsie....dodrzujem dietu a stale ma. Zachvaty aj teraz sa citim ze zachvilu budem mat zachvat
Dakujem za odpovede

tridi
18. okt 2016

@jazminatobias neboj sa operacie,.... dnes do polnoci vela pi, aby si rychlesjie po operacii mocila.... tym odchadza aj cast liekov z tela po narkoze... a ze maju zachvaty po operacii samozrejme ked pojedia piate cez deviate tak sa necudujem. dieta sa dodrziava preto lebo zlcnik uskladnuje zlc ktora sa tvori v peceni, ked prides o zlcnik tak zlc sa vylucuje priamo do creva a telo si len musi zvyknut na novy stav preto nejes tazko stravitelne jedla hned ale postupne ich pridavas, casom sama uvidis co mozes a co nie, drzim palce

lolalita
18. okt 2016

Zajtra bude mesiac, čo som po operácii a mám sa super a už jem vlastne všetko, okrem nafukujucich veci, sladkosti a sýtených nápojov. Snažím sa jesť zdravo, v malých dávkach a cítim sa výborne. Bola som zavyslak na sladených nápojoch ktoré už nepijem. Dole mám 4 kg, jazvy sa krasne hoja a som hlúpa, že som nešla už dávno na operáciu a trápila sa v bolestiach.

jazminatobias
18. okt 2016

Aj teraz mam bolesti ....
A hnacky
Kolko musim drzar podla papiera tu dietu ?

tridi
18. okt 2016

u nas na oddeleni standard je tri mesiace,... ale nik to nedodrziava, vidim v okoli u znamych po mesiaci skusaju co mozu a co nie, od bolesti nospa alebo novalgin ulavuju od krcov

lolalita
18. okt 2016

@jazminatobias Mne chirurg povedal, že tri týždne držať diétu a potom začať pomaly skúšať. Snažím sa držať setriacu diétu a zatiaľ žiadne bolesti. Sem- tam má preženie, ale to je normálne. Od bolesti som už na druhý deň nič nebrala, chcela som kojit a nebolo to nič strašné. Ja som bola operovana o 17.00 a druhý deň ráno o 8 som už bola doma. Prvé tri dni boli ťažšie, ale potom to bolo stále lepšie a lepšie

jazminatobias
18. okt 2016

Ja som uz v nemocnici
A doktor mi povedal ze mam ostat na lacno ze zajtra ma mozno bude operovat a ked ne az v piatok a to mam doma male babo
A mam tu byt este 5dni

lolalita
18. okt 2016

@jazminatobias Tak to ti nezávidim, že si v nemocnici. Ja som šla na jednodňovú chirurgiu práve preto, aby som nebola dlho v nemocnici a mohla byť s malým. Ani o mlieko som neprišla, čoho som sa bala. Budem držať prsty aby ťa operovali zajtra a mala si to čím skôr za sebou a aby všetko dobre dopadlo.

jazminatobias
19. okt 2016

Takze dnes ma budu operovať
Dakujem pekne 😍

lolalita
19. okt 2016

@jazminatobias Super. Dnes to bude ťažké, ale zajtra už budeš behať a na pozajtra už budeš možno doma. Držím prsty

jazminatobias
20. okt 2016

Dakujem
Uz to mam za sebou
Kaslem asi z tej narkozy a boli ma este brucho a ramena...
Som hladna 😄

lolalita
20. okt 2016

@jazminatobias Ramená budú bolieť pár dní a ja som normálne cítila, keď som sa otacala na boky, ako sa mi ten plyn "prelieva". Na tretí den som už varila a vysavala. Sice jednu izbu na 3x, čo som musela oddychovať, ale dalo sa. Akurat malého som poctivo nedvyhala tri týždne. Chudák sa musel naučiť chodiť za jednu ruku. Prajem rýchle zotavenie.

lulu_2323
20. okt 2016

@jazminatobias ahoj prosim ta ako si prisla nato ze mas problem so zlcnikom? Preco ta operovali? Mozes mi to opisat prosim ta ja mam tlaky pod prsiami a bojim sa tiez ze je to zlcnik

gaaaa
20. okt 2016

@jazminatobias Ramená boleli aj mna.Povedali mi,že z laparoskopie ked som bola nafuknutá.Trvalo to asi 2-3 dni a prešlo to.Prajem rýchle zotavenie a čo najskôr domov 🙂