Operácia žlčníka

tinika
28. jan 2012

Dobrý deň, v minulých dňoch som mala prvý žlčníkový záchvat a zistili mi žlčníkové kamene, akú mam držať diétu, reps. čo môžem jest, čo ma čaká pri operáacii a čo po nej, kolko po operácii ešte musím držať diétu a kedy uz možem začať pridávať postupne riadnu stravu? Po operácii sa vraj priberá :( a ja uz teraz potrebujem schudnúť. vďaka

lulu_2323
20. okt 2016

@gaaaa ahoj prosim ta ako si prisla nato ze mas problem so zlcnikom? Preco ta operovali? Mozes mi to opisat prosim ta ja mam tlaky pod prsiami a bojim sa tiez ze je to zlcnik

gaaaa
20. okt 2016

@lulu_2323 Mala by si ísť čo najskôr.k dr.a na sono brucha.žlčníková kolika je pichanie až pod pravé rebro,na hrudníku nedá sa niekedy až dýchať.Môže to byť aj žaludok,alebo pankreatitída a to je nebezpečné.Držím palce.

lulu_2323
20. okt 2016

@gaaaa minule ma rovno pod prsiami v strede zacalo velmi pichat boliet bola to taka bolest ze som sa ledva nadychla a nevedela som sa ani vystriet potom to asi po hodine preslo bol pokoj asi dva tyzdne a teraz zas od vcera tlaky presne pod prsiami v strede len neni to tak bolestive ako prvy krat

gaaaa
20. okt 2016

@lulu_2323 Ahoj.Chytila ma prvá kolika,pichanie pod pravé rebro,na hrudníku ako som písala,Už som nevládala ani chodiť.Smer pohotovosť,spravili mi sono a tam mi zistili,že mám kamene.Zobrali mi krv,povedali,že ak je tam zápal,musím tam zostať,ak nie na druhý den sa objednať na operáciu.Za tri týždne som mala po opke.Kamarát mal tlaky pod hrudníkom,bol to zápal pankreasa a skončil 3 týždne v nemocnici,bez jedla,bez vody,lebo išiel neskoro.Tak chod čím skôr.

lolalita
20. okt 2016

@lulu_2323 Mňa bolieval žlčník tak ako píšeš, v strede pod prsiami. Mala som aj oiky a stále ma bolelo v tých miestach. Nikdy nevyzarovala bolest pod pravý rebrovy oblúk, ako je typický. Myslela som si, že je to žalúdok. Ja som brala lieky, držala diéty a j doktorovi som šla, keď už bolo strašne zle. Vďaka tomu mám chronickú gastritidu z refkuxu duodenslnej chlopne, ktorá už bude navždy a beriem lieky. Choď cim skôr.

gaaaa
20. okt 2016

@lulu_2323 No môže to byť žlčník.Ak náhodou máš doma algifen kvapky,skus si dať.Bratovi dali v januári ked bol na pohotovostiale musel ísť na operáciu,lebo mal už zápal.Ale od kvapiek mu to hned prešlo.

lulu_2323
20. okt 2016

@gaaaa je zaujimave ze vsade na pohotovosti tieto problemy riesia a ja ked som bola na pohotovosti tak uzastny pan doktor ma len pozrel dal lieky od hnacky a poslal ma domov a to som tam prisla z bolestami ziadne sono nic

gaaaa
20. okt 2016

@lulu_2323 Tak zasa u nás na pohotovosti čo viem dávaju injekciu Nospu.A je jedno či je to žlčník,chrípka,angína.Mne najskôr dali injekciu začala som zvracať samu penu a za pár hodín naspäť,ale už na urgent a tam mi spravili sono,dali infuzku trošku mi odtieklo a hned bolo po bolesti.

jazminatobias
20. okt 2016

lulu_2323 ked som bola tehotna tam ma zobrali na usg obliciek lebo mam zapal a tam mi povedali ze ci viem otom ze mam kamene ...
A po porode vo februari som dostala prvy zachvat mna bolelo na pravej strane tam je aj zlcnik pod prsom ...
Tie zachvaty su neznesitelne...
gaaa a lolalita dakujem pekne za vsetko...
Uz som doma
A dokedy mam jest tekutu stravu? Som strasne hladna

gaaaa
20. okt 2016

@jazminatobias ja som tekutu jedla 1-2 dni po operácii a potom doma postupne začala diétovať asi mesiac mi dr.kázal a potom som začala občas skušať viac.

lulu_2323
20. okt 2016

@gaaaa mozem sa ta opytat kolko trva to kym ma vobec zoberu na sono aj kebyze mi ho odporucil neni prijemne dva dni mat uz tlaky nemozem poriadne jest a to mam vahu 50 kg a teda chudnut by som nechcela neviem co mam s tym robit aby to prestalo nic mastne nejem nic dazke a akosi ma zacina pichat aj pod pravym rebrom

gaaaa
20. okt 2016

@lulu_2323 To je najhoršie že sa čaká.Mne robili sono hned na pohotovosti.Ale ked potrebujem sono tak čakávam asi tak týžden.

lulu_2323
20. okt 2016

@gaaaa lenze u nas je to na pohotovosti otras ☹

gaaaa
20. okt 2016

@lulu_2323 Ale ked máš bolesti,tak by ti tam mali spraviť sono brucha podľa mna.

lulu_2323
20. okt 2016

@gaaaa no ja som tam minule prisla z bolestami a pan doktor ma len odpisal ze lieky na hnacku mi stacia ziadne vysetrenie nic

jazminatobias
20. okt 2016

@lulu2323 chod na pohotovost ;)
A poziadaj si o usg
@gaaaa a co si jedla tekute ?

gaaaa
20. okt 2016

@jazminatobias Ja ti ani neviem,čo mi to tam dávali v šálkach.Bolo to neidentifikovateľné.A potom som začala so suchármi a potom aj s pečivom,ale nie s čerstvým ale zo dna na den.

gaaaa
20. okt 2016

@lulu_2323 Ja by som vyskušala ešte raz ked mám bolesti,nie je tam stále ten istý lekár.Nie je to sranda ked nevieš na čom si.

jazminatobias
20. okt 2016

@gaaaa mna vcera operovali a nic mi.nedali jest
Dnes mi dali zmixovanu polievku a ja som si dala jogurt
Ale som hladna
Kedy si mozem tldat suchar ?
A potom cez dietu si nejedla nic sladke ?

gaaaa
20. okt 2016

@jazminatobias To aká rýchlovka.Ja som išla domov na 3 den po operácii.Na druhý den len čaj som dostala,na ten další tekutu stravu.A den odchodu na ranajky na rohlíky s medom. Cez dietu som tlačila detské piškoty.

26lenka6
20. okt 2016

Ja som bola na operacii zlcnika a tekutu stravu som nedostavala ani v nemocnici. Ja som uz mala upchaty zlcovod,tak najprvi robili ERCP a potom vyoperovali zlcnik. Mala som tzv. C4 dietu, niekde na nete je aj zoznam potravin ktore sa mozu a ktore nie. Ja sa priznam, nedodrziavala som to a jem vsetko bez obmedzenia ako predtym. Nemam ziadne bolesti ale som si vedoma,ze sa mi zlcovod upchat moze zas. A pribrala som ale nie kvoli operacii ale kvoli tomu ze zerem jedno cez druhe a nedavam si pozor. Ale nakolko som bola na operacii po porode, probrala som naspat do vahy ktoru som mala pred tehu (ja som vela pocas tehu schudla)

lulu_2323
20. okt 2016

A este sa chcem opytat ked ste isli ku svojmu obvodnemu hned vedel ze je to zlcnik robil vam nejake vysetrenie ci hned vas poslal na sono co urobil s tymi bolestami dal vam nejake lieky? Je normalne ze zlcnik moze boliet tak dlho? Ako dlho trvalo kym vas zobrali na sono

jazminatobias
20. okt 2016

Pocujte mozem si dat teraz suchar ?

26lenka6
20. okt 2016

@jazminatobias mne dávali sucháre a ten malý marhulový džem

yollanda
20. okt 2016

Nepribera sa po operacii. Operacia je ok, ale potom je to desne, lebo ta napumpuju plynom a po operacii je to dost tazke vyprdit 😜

jazminatobias
20. okt 2016

@26lenka6 takze mozem si dat suchar ked ma vcera operovali ? A mam tu diabeticke lekvar lesna zmes

jazminatobias
20. okt 2016

Ja prave ze cely den prdim .. 😄 a kedy ste sa vysrali?

26lenka6
20. okt 2016

@jazminatobias ked si si už dala jogurt tak suchár ťa podla mna nezabije

jazminatobias
20. okt 2016

Dobre dakujem ..
A to preco je po operacii tekuta vyziva ?

26lenka6
20. okt 2016

@jazminatobias ja sa čudujem tej tekutej strave, mne to nedávali. ja som mala normálne polievku a druhé bolo podla tej C4 diety, napr. špenát a zemiaky. O hlade mi ani nehovor, a som bola v nemocnici 13dní a z tých 13dní mi dali jesť len 3dni, moja denná dávka "jedla" bola 3-4 infúzie denne. Nedokázala som tam myslieť ani na to mesačné dieťa čo ma doma čakalo, myslela som len na žranicu a ked bol deň kedy som dostala normálne jedlo, prvá som stála pri okienku na výdaj (inak nosili do izieb každému ale ja som bola tak hladná že som nebola ochotná čakať kým mi to prinesú, smiali sa tam na mne že ešte ani dovarené neni a už stojím s podnosom pri okienku). A čo sa týka tej bolesti z vyprchania toho plynu v tele, ja som umierala, nevedela som normálne žiť mesiac po operácii, mňa to veeelmi dlho bolelo