Ako predísť operácii žlčníka?

bubinko83
6. jún 2013

Mam zostenych par žlčnikovych kamienkov ,minuly tyžden som mala zachvat odvtedy držim prisnu dietu .Chcem sa spytat či sa niekto vyliečil aj nejak inak ako operaciou ktora je pre mna posledna možna možnost a prosim nepište mi že ine ako vyoperaovanie neexistuje.Skor ma zaujam alternativna medicina a nejake receptiky . 🙂

acer11
6. jún 2013

kašli na to,budeš sa len zbytočne trápiť,laparoskopia je fajn a bohužiaľ aj keď to nechceš počuť,asi jediné naozaj riešenie 😝

graceful9
6. jún 2013

@bubinko83 u mňa to vyliecilo tehotenstvo.šla som do nemocnice na operáciu ale zistili mi trhu.a tak ma neoperovali.pred pôrodom som bola na sono žlčníka či nebude treba cisársky a zistili, že kamienky sú fuč ;) aj keď toto je dosť “extrémna liečba “ si myslím. ale zas doktor mi povedal že žlčník sa skôr zhoršuje v tehu...tak neviem. existujú tabletky rowachol.sú na žlčník ale neviem či aj liečia al.sú iba od bolesti...neviem.popytaj sa v lekarni.a z alter.mediciny lanové semiacka s oliv.olejom vraj.ale iba na malé kamienky.pretože tieto kamieenky uvoľňujú a veľké by ti upchali zlc.cesty.. bola som na prečistenie zlc.ciest a nikdy viac :(

iwesska
6. jún 2013

Toto si precitaj http://www.magazinluna.sk/default.aspx?p=magazi... Videla som aj instruktazne video k tomu na youtube, ale neviem si spomenut na nazov. Skus si zistit v AJ ako sa povedia zlcnikove kamene a najdes to. Vyzera to celkom jednoducho a keby som ich mala, tak to urcite vyskusam.

gretka2
6. jún 2013

Ono zalezi od toho "ake" su tie kamienky. Niekto ma tvrde sutriky, a niekto nieco podobne ako hlina (ako ja).
Ja som bola siroko daleko unikat, lebo mi ich zistili v 14 rokoch. Mavala som paradne zlcnikove zachvat, ale nikto v mojom veku a hmotnosti nepredpokladal, ze to bude zlcnik. Az ked sa "kamienky" pohli a upchali zlcovod, a ja som ozltla a dostala som sa s podozrenim na zltacku do nemocnice. Tam mi konecne spravili sono, a v 15 som isla pod noz. Nikto nevie, z coho sa mi utvorili, lebo som sa stravovala vcelku zdravo, mastne som neznasala...Doktor mi ale povedal, ze pri tom mojom type makkych kamienkov sa mohlo stat, ze sa upcha dalej ten vyvod, kde sa uz spaja vyvod zo zlcnika s vyvodom z pankreasu, a to uz teda nebude sranda. Sesternicu (vtedy mala okolo 25-30 rokov) museli operovat ked bola tehotna. Rowachol nezabera.

bubinko83
autor
6. jún 2013

@acer11 ja za operaciu niesom ,lebo tam tiež hrozi vela koplikacii už pri samotnej operacii a bez žlčnika žit nieje tiež sranda .Ja som nikdy nemala traviace problemy a ani nemam a tieto kamienky sa mi vytvorili počas tehu ,lebo mi tam maly tlačil,žlč nepretekala ako mala a tak zhmotnela. ☹ tak mi to vysvetlil doktor.Ludia čo maju vyoperrovany žlčnik maju problemy s travenim,hrozi im rakovina hrubeho čreva a kamienky sa tovria dalej v obličkach a v mechuri 😒
@graceful9 to je čo prečistenie žlčovych ciest?no vidiš a mne sa prave v tehu vytvorili 😒

graceful9
6. jún 2013

@bubinko83 takú hrubú hadicku s kamerou ti zavedú do žalúdku ako palec al.aj hrubsia je a z tade niečím tie cesty prepchavaju.kefkou al.kablikom alebo ako to nazvať...

bubinko83
autor
6. jún 2013

@graceful9 a to ti prečo robili?mne robili gastroskopiu už davno tiež taku hadicu do krku a nič prijemne veru.

graceful9
6. jún 2013

@bubinko83 mala som piesok v cestách tak mi ho museli pred operáciou odstrániť. gastro bola brnkacka proti tomu ://

bubinko83
autor
6. jún 2013

@graceful9 a to ti museli robit? A ako dlho to trvalo? to si bola uspata?

graceful9
6. jún 2013

@bubinko83 no museli :( ale kdeže. pichli mi diazepam a postriekali hrdlo tym umrtvujucim sprejom ale aj tak to bolo hrozné.a doktor idiot...začala som sa dusiť zvratkami, lebo ma nutili dýchať ústami a tak po mne kričal aby som sa nehybala...a do správy mi napísal že som nespolupracovala :/

erickam
6. jún 2013

No moja skúsenosť je taká, že som sa tomu snažila od zistenia vyhýbať 8 mesiacov, počas toho niekolko ťažkých zachvatov, niekolko krát infuzie v nemocnici, a nakoniec som to aj tak prepiskla a zapálil sa mi z toho až pankreas a to bola už iná bolesť tak hneď po vyliečení a ukludnení žlčníka a pnkreasu čo trvalo 9 dní v nemocnici ma poslali domov vyliečiť herpes na pere a potom mi ho laparoskopicky operovali a už je mi super nič ma nebolí, tie koliky by som už nikdy nechcela zažiť bolo to hrozné a tým vyčkávaním som si ublížila na pankreas a doktor mi povedal že je omoc menšie zlo vybrať žlčník ako si pokašlať pankreas, tolko moja skúsenosť držím moc palce a prajem skoré uzdravenie

bubinko83
autor
6. jún 2013

@erickam a z čoho si mavala koliky? Kolko kamiekov ti našli?

maxiberuska
6. jún 2013

daj to von a čim skor, bolesti ta donutia, ja som 1,5r po operacii, 9r som mavala bolesti a teraz som rada, ze je to za mnou..laparka to vyriesila, aj ked ja som mala uz aj slinivku zlu , tak som musela byt 8 dni pred operaciou este na infuziach, ale inak na objednavku si na druhy den doma, po laparke a mas pokoj..moj nazor 😉

maxiberuska
6. jún 2013

@erickam moj pripad

kimo
6. jún 2013

noo, asi tu nebudem jedina, ktora napise ze inej cesty ako operacie niet. Ziadna alternativna medicina nepomoze. Ja som mala zachvaty pocas tehotenstva a ked mala dcera 2mesiace operovali ma. vsetko ok, odvtedy ziadny problem. Chirurg mi povedal, ze ked uz niekto raz dostane zachvat je len otazka casu kedy sa dostane pod noz. Ja som uz bola v situacii, kedy som mohla byt aj o chlebe a vode a zachvaty (fakt brutalne- musela po mna dojst zachranka) boli stale. takze operacia bola vykupenim...

erickam
6. jún 2013

dlho som nevedela z čoho hlavne , všetci ma upozorňovali na smažené ťažké jedlá, ktoré som skoro vôbec nejedávala a z nich som ani nemávala ja koliky ale samozrejme môžu byť, a zabudli mi povedať o mliečnych výrobkoch a ja hlúpa som na to prišla neskoro, ja som mala vela drobných kamienkov, fúha a ked sa mi niektorý zakotúlal do žlčovodu ešte teraz mám slzy v očiach ked si spomeniem na tú bolesť, ja som tú operáciu odkladala hlavne koli malej lebo som ju chcela kojiť, odkojila som ju síce 8 mesiacov ale doteraz to lutujem že som to nechala zájsť až tak daleko , nestálo to za to hrdinstvo

kimo
6. jún 2013

inak ja som kojila aj po operacii, doma som odstriekala mlieko (muz mal v mrazaku) a prvych 24hod po operacii som odsavala a vylievala a potom mi nosili malu na kojenie. a kojila som ju potom az do dvoch rokov 🙂

darinkazv
6. jún 2013

@bubinko83 tak, záchvaty aj mňa začali chytať. od minulého roku začiatkom októbra. dr ma nikam neposlala. záchvaty sa začali opakovať, ale také, že mi manžel volal záchranku. po následných vyšetreniach mi zistili 2 kamene. jeden 2cm a druhý 2,3cm. darmo som držala diétu. nevyhla som sa operácii a 24.1. 2012 som bola operovaná laparoskopicky. jediný problém bol v tom, že som mala ešte veľa menších kamienkov a jeden počas operácie nebadane unikol a dostal sa do žlčových ciest. po prepustení domov som mávala hrozné bolesti, krče ešte väčšie, ako pri žlčníkových záchvatoch. zase záchranka, zase nemocnica. upchaté žlčové cesty. bilirubín 100. našťastie mi pomocou ercp ten kameň zo žlčovodov vybrali. ak by sa im to nebolo podarilo, tak by ma čakala ďalšia operácia. no tento raz nie laparoskopicky a ooooveľa nepríjemnejšia. ale kamienok ti môže "ujsť" zo žlčníka do žlčových ciest hocikedy. a to je už potom fakt nebezpečné. život ohrozujúce. radšej ho dať von, ako si viac ublížiť. a neboj. aj do plaviek sa dáš. mne ostala len malinká jazvyčka v pupku, na boku spodného bruška, kde to zakrývajú gaťky a tesne pod prsiami 🙂

erickam
6. jún 2013

@kimo no presne aj toto som ja prepískla že som ju nemohla kojiť , lebo operáciu som mala naplánovanú 2 týždne po tom čo ma museli už akútne odviesť s tým pankreasom a na ten mi museli nastaviť takú liečbu, že to som nemala ani zásobi ani síl 9 dní odstriekavať, ai sa mi už mliko netvorilo lebo mi davali len infuzie a tú najprísnejšiu dietu v nemocnici, určite je rozumnejšie tomu predísť, lebo tiež si myslým, že ked to už raz začne tak to neskončí az po operácií

darinkazv
6. jún 2013

@bubinko83 juj, tak to máš teda fakt dobrého lekára 🙂 rakovina hrubého čreva vzniká z dosť iných príčin 🙂 to je totálna blbosť, že tí, čo nemajú žlčník majú väčšie riziko vzniku 🙂 a kamienky, čo sa tvoria v obličkách a mechúri sú úplne iné, ako žlčníkové 🙂 tam sa ti môžu vytvoriť aj keď žlčník máš. dobrý odborník tvoj lekár 😀

erickam
6. jún 2013

oličkový kamienok a záchvat s ním spojený , ktorý som velmo bolestivo našťastie vycikala ten som mala pri prvom tehotenstve v 28 týždni, pri druhom tehotenstve žlčníkový v 29 týždni a potom 8 mes. po pôrode a pri 3 tehotensve chvalabohu nič, ja som bola ako chodiaca štrkovňa 🙂

skuste1983
6. jún 2013

@bubinko83 mne vyoperovali žlčník pred pol rokom. Nebolo to med lízať, ale bolesti po operácii sa dali vydržať. Jazvy veľmi nevidno a po 3 dňoch si doma 🙂. Ja som bola v nemocnici týždeň, ale to kvôli upchatému žlčovodu ("iba" piesok), mala som silný zápal - museli ho najskôr preliečiť. Kým ma prijali do nemocnice, odtrpela som si 10 dní doma v bolestiach, posledné 4 dni pred prijatím do nemocnice už som ani nejedla, nepila! pretože mi bolo zo všetkého ťažko.
Ak chceš alternatívu, tak olivový olej zohriaty na teplotu tela - vypiť ráno, na obed, večer cca po 1 dl (neskúšala som, iba počula ako babský recept). Ak tam máš veľké "šutre" neodporúčam, mohli by sa zastaviť v polovici a spôsobiť ešte väčšiu šarapatu ☹.

kimo
6. jún 2013

@erickam ja som bola kusok od toho ze by to chytilo pankreas, tiez som dosla v hodine 12. nastastie ma mama a muz dotlacili hned na operaciu (ked videli, ake brutal bolesti mam) tak som stihla spravit zasoby...ale keby som nestihla spravit, tak by som prosto aj ja prestala kojit, nedalo by sa nic robit...aj ked viem, ze aj po operacii mozem mat este zdrav.problemy (uz spomenuta rakovina hrubeho creva, traviace tazkosti..nie su vylucene este ani problemy so zlcovymi cestami..ale pre mna bola aj tak operacia vykupenim ...takze dievcata, ak tu niektore mate zachvaty a lekar povie, ze operacia je potrebna neodkladala by som to..moze to byt len horsie..treba vyuzit, kym sa to da spravit laparoskpicky (jazvicky minimalne, bolestivost sa da zniest) ...celkovy rez je teda fakt brutal..

bubinko83
autor
7. jún 2013

@darinkazv to mi nepovedal lekar o tej rakovine hrubeho čreva ,to by si nedovolil lebo ten najradšej všetko vyoperuje.

Ako vidim tu je jednotny nazor. ☹ No podla mna je každy chory organ liečitelny a každy jeden je v tele potrebny.Načo liečime potom ruky a nohy ved nech nam ich odrežu ved sa bez nich žit.Ja kamene nemam 100 rokov a prečo by som nemala snimi bojovat ved som mlada žena preboha a to sa mam nechat vykuchat ? 😖 Nechapem čo je na tom zle ked sa chcem posnažit ,vyvyrovat sa zlej strave a prirodnymi doplkami par kamienkov zničit.Niekto ma koliku raz v živote a viac sa neobjavi a existuju ludia ktorym boli zistene kamene a na dašlom ultrazvuku už boli fuč.Tak podla mna niesu tam na cely život a hlavne zaleži ako sa samotny človek k tomu postavi a čomu veri .

aknaj
7. jún 2013

@bubinko83
žlčníkové kamene rozpúšťa šťava z ČIERNEJ REĎKOVKY

reďkovku normálne odšťavíš v odšťavovači a každé ráno na lačno vypiješ tak 1-2 cm .... vraj podľa pôvodného receptu by sa mala dávka každý deň zvyšovať až po 2 dcl, ale tá šťava je strašne hnusná, tak stačí aspoň pravidelne to malinké množstvo
mojej mamine to pomohlo

🙂

ematko29
7. jún 2013

@bubinko83 Viem,že si písala aby som Ti nepísala ,že iné ako operáciea neexistuje.Moja mama sa dlho trápila so žlčníkovými kamenmi.Strašne sa bála ísť na operáciu .Viem,že v tehotenstve nemala anoi jeden záchvat ahned po pôrode ho schytala aj za tých 9mesiacov.Strašne schudla .Aked už nevládala teda išla na tú operáciu.Lekár povedal,že došla v hodine 12tej a,že takú chudučku ešte neoperoval.Po zákroku pekne pribrala aje v pohode.

gretka2
7. jún 2013

Zlcnik je len "zasobaren" zlce. Pri operacii sa odstrani a zosiju sa zlcovody. Po case sa zlcovod rozsiri a vznikne z toho ako keby zlcnik.
Ja som voci prirodnym :rozpustaniam" kamenov velmi skepticka. Ja mam od operacie 20 (!) rokov ( v 15, a teraz mam 35) a nemam ziadne problemy s travenim. Jem normalne zdravo, ale ziadna prisna dieta.
Je mozne, ako hovori @bubinko83 , ze kazdy organ je liecitelny, ale v tomto pripade sa uz nelieci organ, ale musia sa riesit dosledky. Kamene sa tvoria z roznych pricin, a su to rozne druhy, rozne zlozenie, tvar. A urcite nesuvisia s oblickovymi a mocovymi.
Zlcnikove kamene sa asi tazko daju "vyplavit" ako oblickove, ci mocove. Ak sa nejaky kamienok dostane zo zlcnika pri vyvod do zlcovodu, tak sposobi paradnu koliku. Ak vojde do zlcovodu, upcha ho, to uz je vaznejsi stav, a ak ho upcha dalej, a zapali sa aj pankreas, tak uz sranda konci, a moze to ohrozit zivot.
Su ludia, ktori kamene maju, a ani o tom nevedia, nesposobuju im ziadne problemy. A niekto ma malicky, a zaziva krute bolesti.
Ak ich uz mas, tak uz je neskoro riesit inac, ako operaciou. Vselijake oleje a kury a caje... 😖 ... citala som diskusiu k clanku na tom linku vyssie.......no znie to divne. Ja by som tomu neverila.

bubinko83
autor
7. jún 2013

@gretka2 a vysvetli mi potom pripad napr.mojej svokre sposoboval kamen problemy a asi rok na to išla na sono a už tam žiadny kamen nemala ? 😕 Ničim sa dokonca neliečila a kamen bol preč,nechapali sme to ale je to tak.

gretka2
7. jún 2013

@bubinko83 a boli si lekari na 100% isti, ze tam bol kamen, a ze zachvaty boli zlcnikove?
Ja netvrdim, ze sa nemoze stat, ze ten kamen odide sam, urcite je to mozne, ale velmi malo pravdepodobne.

bubinko83
autor
7. jún 2013

@gretka2 ano bol to kamen,