Opuch

juliavolna
30. apr 2023

Prosím stretli ste sa niekto s tým, že v oblasti, ktorú som zakruzkovala červenou dte mali akoby opuch ?
Nič má neboli , nič nie je červene atd ale citim tam akoby gulicku vo vnútri “pod kozou” , keď si čupnem ( kvoknem) tak tá gulička akoby vystúpi.

Nemam pocit zeby tam bol hnis, skôr mi to príde ako keď máte niekde na tele tukové gulicku.

Prosím o radu.
Gyneko pôjdem počas tyzdna

greta2017
30. apr 2023

Nemam skusenost nastastie ale nemoze ist o Bartholiniho zlazu? Skus vygooglit. Ak mas na to podozrenie treba riesit s gynekologom

juliavolna
autor
30. apr 2023

@greta2017 vďaka , práve neviem , čo to môže byt

greta2017
30. apr 2023

@juliavolna mne to na tom mieste vychadza jedine na tu zlazu. Ale ved uvidis co ti gyn.povie

zuzanaokasova
30. apr 2023

@juliavolna ako píšu baby vyššie. Alebo keď sa holíš, zarastený chĺpok. Keď máš doma ichtyolovú masť (ICTOXYL)daj si ju na noc na gázu do nohavičiek. Ja som to mala pred pôrodom. Bolo to veľmi bolestivé. Dr mi povedala, ze sa to režie a čistí. Ale nie v 39tt... ta masť mi pomohla...

juliavolna
autor
30. apr 2023

@zuzanaokasova ja som tiež tehotna - tak neviem , či je to ono lebo mna nič neboli - všimla som si to pri sprchovaní

zuzanaokasova
30. apr 2023

@juliavolna koľký tt si? Hlavne si to netlač! Tu masť kúpiš v lekárni bez receptu. Vyskúšaj a keď nebudeš vidieť zlepšenie, tak ku gynekológovi. Ja som to mala ako menšiu čerešnu bolelo to ani chodiť som nemohla...

juliavolna
autor
30. apr 2023
zuzanaokasova
30. apr 2023

@juliavolna to si na začiatku...môže to byť spôsobené hormónami...skús tú masť kúpiť. Mala by pomôcť. Keď neuvidíš zlepšenie do 2-3 dní (zmenšenie) zájdi ku gynekológovi

juliavolna
autor
30. apr 2023

@zuzanaokasova myslíš že to môže ohroziť plod ? Tebe gyneko vravela čo

juliavolna
autor
30. apr 2023

@zuzanaokasova mna vôbec neboli - prosím tá a mala si to ako čerešnu a videla si to akoby pod kozou alebo z vnutra na sliznici ?

zuzanaokasova
30. apr 2023

@juliavolna plodu to neublíži. Cítila som to ako guľôčku vo vnútri pysku. Riadne mi to opuchlo

juliavolna
autor
30. apr 2023

@zuzanaokasova a pre plod je to neškodne hej ? Môžem pokojne do utorka spat ?

nikpa
30. apr 2023

@juliavolna podľa opisu aj polohy na obrázku, je to bartolinka. Zrejme sa ti upchala, ja som ju mala celé tehotenstvo ako orech veľkú ale chvalabohu sa zapálila až po pôrode.

juliavolna
autor
30. apr 2023

@nikpa a kde si ten opuch hmatala ? Robili ti nejaké vyšetrenia na baktérie atd ? Ako si vedela že sa už zapálila ?

nikpa
30. apr 2023

@juliavolna tam kde ty som to mala. Žiadne vyšetrenia na baktérie sa nerobia, dr. to zistí pohmatom. Keď sa zapáli, začne to dosť nepríjemne bolieť, zistíš...

juliavolna
autor
30. apr 2023

@nikpa čiže nemala si to akoby zvnútra posvy ? Normálne akoby “tukova “gulička ako orech ? Aha , ja som čítala že to vzniká z baktérií - ani atb ti nedali nič ? Sledovali to či aky si mala v tehu postup ?

nikpa
30. apr 2023

@juliavolna áno, bolo to vo vnútri, z vonku som to cítila proste ako zdurenu uzliny, niečo ako podkožný mäkký pupak. Tá žľaza sa upcha, začnú sa tam množiť baktérie, to áno ale ATB som dostala až potom, čo sa mi to zapalilo, rozrezali mi to a vyčistili. Až vtedy dávajú ATB. Počas tehotenstva sa s tým nič nerobí, bábätko to nijako neohrozuje. Jedine že sa to zapáli, tak to narezu a vyčistia. Nič viac. Ona sa dá operačne pod narkozou úplne vybrať ale to v tehotenstve nerobia. Nestresuj sa, nič to nie je, kým to nebolí, nikto to ani nebude riešiť. Mne sa prvýkrát zapália asi po 3 rokoch čo sa mi objavila.

juliavolna
autor
30. apr 2023

@nikpa vďaka, bojím sa. 3 roky si to mala opuchnuté ? Aha čiže atb dávajú až keď je zápal a ten si cítila ako veľkú bolest hej ? No dúfam , že to bude Ok. Dostala si aj nejakú masť ?

nikpa
30. apr 2023

@juliavolna áno, cca 3 roky opuch kým sa to zapalilo a začalo bolieť. Masť nijakú, rovno to narezal a vyčistil keď som prišla, že ma to boli a to bola okamžitá úľava

juliavolna
autor
2. máj 2023

@nikpa bola to Bartoliniho cysta - mala - pozrel pod sonom , že neni absces ani nič - len cysta a kým neboli - nerieši sa