Ostáva mi málo času - čo ďalej a ako to oznámiť?

31. júl 2021

Ahojte ,,,,Moj zivot sa uplne zmenil....Zacalo to raz jedneho dna bola som v praci na nocnej citila som sa zle tocila sa mi hlava ,,,potom to preslo a pracivala som dalej ...Neskor to uz zacalo byt kazdy den to iste ten isty scenar ,,,Jedneho dna som manzelovi povedala ze uz nevladzem robit ta praca ma nici tak reku ze som vycerpana ale omyl manzel chodil do prace bola som v tom ze som.mozno tehotna a menstruacia ani nebola , podotykam mam uz deti,,,Isla som na gyndu pred dvoma dnami mam rakovinu krcka maternice je to velmi zle lekar mi povedal ze skusime aj chemoterapie ale chce sa porozpravat s manzelom co mam robit ...

janka_23
31. júl 2021

Musíš asi podstúpiť viac vyšetrení, aby si zistila ako na tom skutočne si. Neviem ci rovno gynekológ dokáže posúdiť ako velmi zle to skutočne je. Je mi to naozaj veľmi ľúto ale skus sa trosku pozbierať a zabojovať. Máš kvôli čomu žiť, máš manžela a deti. Ak si to ešte manželovi nepovedala tak to urob. Nájdeš v ňom oporu, ktorú budeš potrebovať. Veľmi ti držím palce, zvládneš to.

annamalaga
31. júl 2021

Normálne mu to povedať. Ste manželia. Život prináša aj takéto skúšky. A s podporou sa ti bude choroba ľahšie liečiť.

pribinak
31. júl 2021

To ti gynekológ len tak povedal? Už máš výsledky z histológie? Máš návštevu onkogynekologa za sebou?

Ja ti držím palce, aby si to čo najlepšie zvladla, veď zabojuj, ja viem ľahko sa to píše, ale nevzdaj to len tak

Mužovi povedz ako sa veci majú, aby vedel čo je s tebou

andreatytler
31. júl 2021

Je mi to velmi luto... urcite si v soku a ma zivot hore nohami. Neviem si to ani predstavit...
Nerozumiem celkom tvojej otazke? Nevies ako tuto spravu povedat manzelovi? Obavas sa jeho reakcie ze bude zroneny? Urcite bude ale spolu sa vam bude lepsie bojovat.

miskahrncarikova
31. júl 2021

Gynekolok ti povedal,ze nasadi chemoterapie?Skus sa trochu upokojit,na to treba viac vysetreni,vysledky z histologie,aby mohli posudit v akom to je stave.

ankare
31. júl 2021

Skoré uzdravenie! ♥️

21oktober
31. júl 2021

Začínam pochybovať o tejto téme ..za dva dni vedieť že mám rakovinu krčka , a je to zlé ...ako zlé to z toho pohĺadu do kačacieho zrkadla a poslania výsledkov na histologiu , výsledky ešte ani nemal ti hovoril o chemo ? Osobne si myslím že táto téma je vymyslená .

birika
31. júl 2021

@21oktober mne tieto anonymne temy pripadaju naozaj ako temy na poviedky, pribehy, knihy...

majkappp
31. júl 2021

@21oktober tiež mám nejako podobný názor. Gynekológ síce môže vidieť zmeny, ale kým nemá výsledky z odberov, asi ťažko niečo potvrdí, vyvráti. Ak by aj mal - ošle pacientku na vyššie pracovisko, kde onkogynekológ, komisia urobia ďlašie vyšetrenia a odporúčia liečbu

pininka1
31. júl 2021

Skuseny gynekolog presne vie ako to vyzera, v akom stave to je. Drzim ti prsty, aby sa to podarilo, zabojuj aj s rodinou. Zazraky sa deju, psychika robi strasne vela.

hindakus
31. júl 2021

@majkappp ver že pokročilý nádor krčku je zjavný na prvý pohľad, v mieste kde bol krčok je rozpadnutý kráter a na ultrazvuku veľký nádor. Inak ale liečba je viazaná samozrejme na nemocnicu, nie na obvodného gynekológa

fleur1111
31. júl 2021

Chápem, že si v strese a želám ti skoré uzdravenie pokial máš rakovinu naozaj potvrdení. Ale myslím, že si to napísala dosť chaoticky. Nevyslovil gynekológ len možné podozrenie z rakoviny a ty si to z toho šoku pochopila tak ako keby ju naozaj máš ? Lebo podobne vyšetrenia sú zdlhave a za dva dni tu nikto diagnózu neurčí.

21oktober
31. júl 2021

@hindakus pokročilý nádor na krčku maternice sa prejavuje krvácaním , špinením a nielen únavou , je to typický znak toho . Okrem toho aby gynekológ volal manžela ako na predfunus ... nemysliteľné z etického hľadiska .
Ďalej stále tento nádor môže byť lokalizovaný len na krčok , max uzliny . Jednoducho takto to pri stanovení rakoviny krčka maternice a určenie že je to zlé veľmi zlé nefunguje.

katkati
31. júl 2021

Môže to dopadnúť dobre, musíš veriť. Moja sestra mala tu istú diagnózu, tri malé deti. Vyoperovali jej nádor, následne chemoterapia, oziare a bolo to pred 20-timi rokmi. Nájdite dobreho lekára, ktorý, urobí kvalitnú operáciu. To je podľa mňa základ. Ostatne už zvládneš.

miadi
31. júl 2021

Kamoska mala este nez mala deti vyoperovali tusim ani chemo nebolo treba a vsetko bolo ok. A potom este 2zdrave deti mala zije je ok. Mozno to nie je take zle uvidis po viac vysetreniach. Muzovi normalne povedz co sa deje.

tenerifka
31. júl 2021

@21oktober mne prislo divne to, ze gynekolog si chce zavolat manzela, dost mimo misu, jedine, ze by bola nesvojpravna a on jej porucnik

marca12
31. júl 2021

Bez histologie a dalsich vysetreni ti povedal,ze mas malo casu? A ze skusi chemoterapie? Zvyknu operovat a potom chemoterapie. Gynekolog bez ct vysetrenia nevie urcit,aky je rozsah a chemoterapiu neurcuje gynekolog,ale na onkologii. Cele je to divne. Kazdopadne nezufaj a bojuj.

marca12
31. júl 2021

@tenerifka zvyknu to obcas robit. Aj u nas v rodine si volal manzela lekar na pohovor,ked sa zistilo,ze je rakovina je uz v 4.stadiu. lenze to bolo po mnohych zdlhavych vysetreniach,preto aj mne nejde do hlavy ako to gynekolog vie posudit tak rychlo

gdpr
31. júl 2021

aj mne to príde ako veľmi rýchly postup poznám viac onko pacientov ale nikto nemal takú rýchlu diagnostiku....

janka_23
31. júl 2021

@marca12 tiež mi to nejde do hlavy, že po 2 dňoch už vie výsledky, možno (teda určite) je autorka v šoku. Snad to sama objasni. Ale každopádne je mi to ľúto

autor
31. júl 2021

Ano v soku som urcite ,,,,od pondelka ma cakaju dalsie vystrenia na onkologii a musim ist aj do nemocnice...videl to na ultrazvuku vraj nieco ako rozpad krateru ,,povedal mi postup co ma caka operacia a ozarovanie moja mamka na to zomrela po operacii a naslednej chemoterapii to vydrzala rok...a preco chcel manzela ??lebi som plakala ako decko tak mi vravel ze mam poslat manzela ze mu objasni co dalej

autor
31. júl 2021

@katkati dakujem

autor
31. júl 2021

@miadi dakujem

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
21oktober
31. júl 2021

vieš ja som si týmto prešla, takže veľmi dobre viem ako to prebieha. Takže s týmto na mňa nechoď.

gdpr
31. júl 2021

Ale to neznamena, ze umieras.... Moja babka s rakovinou mozgu a metastazami uz po celom tele zije vyse 10 rokov ako mozog a krcok su 2 rozne organy ale ak to podchytia vcas tak sa dokazes aj vyliecit alebo spomalit... + Je dost podstatne ci ten nador je zhubny alebo nezhubny... A na kazde ludske telo chemoterapia a liecba inak zabera takze mysli pozitivne a upokoj sa. Psychika je dost dolezita aj na fyzicke zdravie a urcite tvojmu telu nepomoze ak budes stresovat alebo sa rovno odpises, ze umieras mozes tu byt na svete este veeeela rokov. Drzim palce 🤞🏻

autor
31. júl 2021

@21oktober tak si potom riadna svina ked cloveka potopis

katulik123
31. júl 2021

Anonymka. Je mi to ľúto, ale priať zle iným? Chápem, že si z toho mimo. Je to pochopiteľné. Ale nikomu nič nikdy nepraj zle...

autor
31. júl 2021

@gdpr dakujem za povzbudenie

21oktober
31. júl 2021

no a je to tu 🙂 . Neznášam keď si niekto vymýšľa a ty si jednoducho vymýšľaš. Ja veľmi dobre viem aké sú protokoly pri liečbe a kedy sa kde ide a čo sa vyšetruje , kedy sa volá najbližšia rodina. Jednoducho téma na vyvolanie súcitu .