Vzdiaľujeme sa. Čo ďalej?

pheobe007
14. mar 2016

ahojte, je mi to kus divne sem pisat, ale nemam to tu komu moc vyrozpravat
som so svojim priatelom 4 a pol roka, uz po roku sme si zacali v hlavach obaja riesit spolocnu buducnost a neskor spolu zacali zit v zahranici, bavili sme sa o tom, ze chceme spolu deti.. pred dvoma rokmi sme si obaja povedali ze "ideme na to" a zakazdym, ked sme videli nejake babo sme sa len hikali a tesili sa na nase. ja som sa tym zacala asi viac zaoberat, v podstate som sa tomu dost odovzdala, uz som nerobila nic ine len si obzerala na nete kociky a prehrabavala detske oblecenie
lenze odkedy som mu povedala, ze je to uz dlho co sa snazime a ze som z toho "chora" sa totalne zmenil, kazdy vecer sa odpravi niekam von s kamaratmi,dojde a visi na nejakom hromadnom chate s kamaratmi, rano predtym jak ideme do prace to iste, sex nemame ziaden a ked uz nejaky je tak je to uplne prazdne a komunikacia tiez onicom. takto sa to vlecie dva tyzdne a ked sa ho opytam ci je v poriadku a ci sa nechce porozpravat povie mi ze hej ved jasne. uz neviem ako sa mu mam votriet aby sme konecne zacali odznova
a ani neviem ci som polozila nejaku otazku

sissy27
14. mar 2016

no možno sa cíti odstrčený... podľa toho, čo píšeš, si na prvé miesto dala dieťa a on má byť pre teba v prvom rade darca spermií, neskôr hromozvod na tvoje náladičky a potom bankomat (lebo takto to žiaľ veľmi často býva)... a možno to proste len prehodnotil, chce si ešte užívať slobodu, voľnosť a nevie, ako ti to povedať...
skús prestať riešiť dieťa a hlavne - chce to otvorený rozhovor...

margarita
14. mar 2016

myslim, ze otazka Co dalej? je hlavne pre Tvojho priatela, lebo mohlo sa stat, ze ho Tvoja snaha podla Tvojich vlastnych slov uz tak trochu hraniciaca s posadnutostou
"v podstate som sa tomu dost odovzdala, uz som nerobila nic ine len si obzerala na nete kociky a prehrabavala detske oblecenie"
vyplasila,
a tak to riesi unikom a vyhybanim sa sexu.
Mozno by stalo za to pokusit sa od toho celeho ziskat odstup a realne zistit, co na to ON,
ci nahodou nema dojem, ze je iba potencialnym darcom spermii, a to zjavne doteraz neuspesnym, cize netlacit na neho, lebo muzi sa obvykle "nechcu o probleme rozpravat" 😀
len skus zistit, v com podla neho vas problem je.

drzim palce.

blevka
14. mar 2016

Ako prvy krok by som ti poradila vykaslat sa na to vsetko. Tym myslim, uplne sa prestat zaoberat detmi a otehotnenim, bud mila prijemna usmievava bezproblemova, hrava ale nevtieraj sa, nevypytuj a nesnaz sa analyzovat jeho pocity. Proste to len nechaj plynut, skus sa na chvilu hrat na zaciatok vasho vztahu, aka si bola....Ak to po mesiaci dvoch nezaberie, potom ho mozes skusit vyzvat na rozhovor....Podla mna sa vas vztah potrebuje restartovat.

bonaqa2013
14. mar 2016

je už unavený z toho všetkého. ja by som tiež prestala rozmýšľať o dieťati, a radšej dala do poriadku vzťah. Ak má bližšie ku kámošom, tak máš v podstate šťastie, že je to teraz a nie keď by ste mali doma 2-3 deti. Ešte stále máš otvorenú budúcnosť....

slnecnica174
15. mar 2016

Na tvojom mieste by som tomu nechala volny priebeh. Casto chodi von s kamosmi a chatuje...nechcem ta strasit, ale aby si nahodou nenasiel za chvilu za teba nejaku nahradu. Sustredila by som sa na vas vztah, aby vsetko klapalo tak ako ma a dietatko moze prist prave, ked to budete obaja najmenej cakat😉

pupavka123
15. mar 2016

Podla mna uz ma toho on vsetkeho dost a hlada cestu uniku ☹

maslenka47
15. mar 2016

Tiez si myslim, ze chlapec ma teba a tvojho "lovu na dieta" plne zuby. A ani sa mu necudujem. Zalezi ti vobec na tom vztahu, alebo len potrebujes "nabuchat" a mat niekoho, kto za to bude zodpovedny? Lebo z tvojho prispevku mam dojem, ze skor to druhe.

Vtierat sa do niekoho pozornosti ked o to evidentne nema zaujem.. ach jaj. Na mieste tvojho priatela utekam kade lahsie.

misel0806
15. mar 2016

Netlac napilu.. Nenut ho. Na dieta musite byt dvaja.. Dieta sa rodi s lasky nie z rozmaru ze chcem dieta a hotovo. Dieta je radost aj starost. Ak budes tlacit nanho tak ti utecie za hory za doly..😀😀

kvietok227
15. mar 2016

Fuu podla toho co si napisala si ho mala iba na to aby ta oplodnil a citi sa zle ze si neni este tehotna a dava si to za vinu . Skus nemysliet iba na jedno vezmi ho na romsnticku veceru a venuj sa mu . Daj mu najavo ze ho milujes

suchana
15. mar 2016

Ja sa mu vôbec nedivím, že takto reaguje. Toto sa chlapom stáva bežne, ked sa krásna predstava o spoločných deťoch mení na posadnutosť a sex na oplodňovací akt. Mám dosť známych, čo sa snažia o dieťa a nedarí sa. Každého chlapa sex s partnerkou prestal baviť, akonáhle vedeli, že idú " plodiť" a ona počas toho rozmýšľa akurát o tom, či tentokrát už " nabil" tak kvalitne, že z toho niečo bude... A tvoja poznámka o tom, že si sa tomu dosť odovzdala... no takých " odovzdaných" tiež pár poznám a už sa s nimi nebavia ani kamošky, lebo je to psycho. Nie to ešte chlap, ktorý sa nikdy nebude úplne vediet vžiť do ženinej túžby po dieťati. Toto je pre nich neznámy svet a ked sa ich doteraz pohodová žena, zmení na podadnutú bytosť, ktorá má pri postely katalóg s detskými kočíkm, hoci nie je ešte ani tehotná, sú z toho prirodzene zaskočený( nemilo) a hodia spiatočku ( nehovoriac o tom, že sa určite bojí, že taká už ostaneš a tá " pôvodná" sa mu už nikdy nevráti :-/). Takže aj ked je tá túžba po mimi silnejšia ako ty, čo úplne chápem, musíš sa pred ním ovládať, lebo ho nebudeš mať s kým plodiť. Alebo( tiež poznám ten prípad) dieťa bude na ceste, ale partner na odchode.

charlie1980
15. mar 2016

Dievcata, mozno ani same neviete o com pisete 😀😀😀 Fakt sa musim smiat 😀 Dobre ze ste uz nepochovali cely vztah, nema o zakladatelku zaujem, hlada cestu uniku 😀😀😀 Uz chyba len, aby to bolo kompletne, ze sa s nim ma rozist😀 Nechcite zazit dva roky bezvysledneho snazenia sa o dieta. Mozno by ste inak pisali 😀
Pre zakladatelku : vydiskutovat si toto "dusno" by bolo minimalne na mieste. Treba si nieco nastudovat na nete (priciny neplodnosti) a bolo by vhodne, keby sa k tomu postavil ako chlap. Mimochodom, dnes je chlapov 50:50 neplodnych (nezvratne, docasne) Par hrozostrasnych spermiogramov som uz videla. Takze, snaz sa s nim sadnut si za jeden stol a opytaj sa ho, co ho trapi. Inak by som rezignovala. Nememu dietatu ani vlastna mama nerozumie.