Môže byť očkovanie proti Covid-19 spúšťačom rakoviny krčka maternice?

Zodpovedané
21. nov 2021

Dobrý deň,

po pozitívnej histológii krčka maternice a následným odstránením poškodených časti mi bolo doporučené hormonálne teliesko Mirena. To som si samozrejme dala zaviesť.

Je vhodné dať sa očkovať proti Covid-19?

Gynekológ mi nedoporučil po dobu štyroch mesiacov, že kým sa hormóny nedajú do poriadku. Obvodný lekár povedal, že je to úplne jedno.

Môže byť očkovanie proti Covid-19 spúšťačom rakoviny krčka maternice?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že sa môžete dať zaočkovať. Toto očkovanie nie je spúšťačom rakoviny krčka maternice.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková