Osteopatia. Máte s ňou skúsenosti?

dadulka19
7. jún 2008

ahojte 🙂

máte niekto skúsenosti 😕 ?

mywiel
9. jún 2008

Ja mam velmi dobre, kedze v tehotenstve casto boli chrbat a zapaluje sa sedaci nerv, mala som posunutu 1str. panvy dopredu a o nieco vyssie kvoli vahe bruska, doktor mi hned pomohol a po 30 min. som mohla chodit uplne bez problemov, pred porodom idem zase aby sa mi lepsie rodilo. Odporucam! Detickam zas vedia napravit plosku hlavicku kym kosti nie su zrastene. 😉

dadulka19
autor
14. jún 2008

malaskoricka,dík,ale to som už čítala 😒 ,chcela som skúsenosti 😅 ...
mywiel,vďaka 🙂 ...môžeš mi opísať,ako Ti to robili?...Vraj to pomáha aj detičkám,ktoré veľmi plačú,resp.kričia 😒

emjee
22. dec 2008

zukab • 1d • Včera o 22:43
Chcela by som sa opytat, ci ma niektora z Vas skusenosti s osteopatiou u deti. Konkretne s kranio sakralnou terapiou?

Odporuca sa pri kolike, vetroch, bolesti bruska a samozrejme mnohych inych, vaznejsich, problemoch.
Mamicky v mojom okoli, ktorych deti to podstupili hovoria, ze bolesti, kolika, plac a ostatne ustupilo po dvoch, troch sedeniach. Vraj keby to vedeli skor, predisli by mnohym preplakanym dnom a nociam.
Kedze moja mala ma velke problemy s vetrami, pravdepodobne tiez koliku, nezaberaju ziadne kvapky, masaze ani nic podobne, chystam sa tento tyzden k osteopatovi, lebo sme zreli na psychiatriu.
Ak mate skusenosti, budem vdacna za odpovede

sanym
17. jan 2010

Ahojte. Naozaj nikto nepozná nejakého osteopata na Slovensku, ktorý pracuje aj s malými deťmi? Veľmi by mi to pomohlo. Bola by som ochotná s malým ísť aj do Rakúska - tam je to vraj bežné, ale je tu jazyková bariéra (po nemecky neviem ani ceknúť a ani nikto z rodiny) - neporadíte?

sanym
18. jan 2010

Ahojte. Fakt nikto neporadí, nepomôže? ☹

bambi09
18. jan 2010

sanym,skús pozrieť toto.
http://www.medasol.sk/osteopatia.pdf

merula
30. mar 2010

Ahoj Sanym,

neviem, ci si uz niekoho nasla. Na Slovensku nepoznam nikoho, ale v Rakusku ano. Konkretne v Gänserndorf, je to asi hodinu od Blavy. Ak este chces kontakt, ozvi sa.

evitamarko
9. jún 2010

ahojte,
my sme boli s malym 2mesacnym syncekom u osteoapata v Piestanoch - bola som spokojna 🙂

tu je jeho stranka:
http://quantum-zdravia.sk/index.php

maja300
11. sep 2011

ahoj merula, budes taka dobra a posles mi prosim kontakt na osteopata v ganserdnorfe, ako si spominala v prispevku?
vopred dakujem,
maja

monka_m
4. okt 2012

@maja300 ahoj, bola si prosím u toho osteopata v tom ganserdnorfe? Ak áno, pomohlo Vám to. Ďakujem za odpoveď.

maja300
24. mar 2013

@maja300 ahoj monka, sice poriadne neskoro, ale predsa len odpoviem, nebola som tu odvtedy. kontakt na rakuskeho osteopata som nedostala. mam vsak sestru vo francuzsku a pravidelne ju navstevujem, tak som bola s dcerkou u osteopata tam. moja skusenost je trochu rozpacita, vysledok som velmi nevidela. bola som u rovnakeho osteopata vo fr aj terazpo roku,ale uznepojdem. dcerka ma problem sa vyprazdnovat, nemam pocit, ze by jej navsteva unho extra pomohla.

akhalue
13. jún 2014

@evitamarko ahoj, nemas prosim iny kontakt na osteopata v Piestanoch, pripadne aspon meno, uvedeny link uz nefunguje. Mame od narodenia problem s dcerou a uz som bezradna. Dakujem

mariola77
9. júl 2014

@akhalue
Ahoj, prosím Ťa, máš kontakt na toho osteopata v Piešťanoch? Ak áno, môžeš ho poskytnúť? Ďakujem

tiinushka
11. júl 2014

Aj ja by som poprosila ten kontakt v BA, alebo v Rakusku

akhalue
13. júl 2014

@mariola77 Bohužiaľ, nemám žiadne info o osteopatovi v PN. Určite tam pôsobil jeden chalan-slovák,
ktorý žil v Anglicku a dochádzal do PN ale už ma odkazuje len na ang. stránku.

mariola77
5. aug 2014

@akhalue škoda, ja už som bezradná. Mám 4 mesačného synčeka, ktorý je stále nespokojný, plačlivý, nekľudný, cez deň skoro vôbec nespí, ak tak len 20-30 minút na rukách, v noci spí nekľudne, v kočíku strašne vrieska, v autosedačke tiež., tak len sedíme doma a trápime sa. Hrôza.

luba41
5. aug 2014

@mariola77 ja si myslím, že máš úplne normálne dieťa, len sa "mu musíš prispôsobiť a nečakať že sa prispôsobí Tebe"..maličký si vyžaduje Tvoju pozornosť a kontakt s tebou.. chce byť pri Tebe,detičky potrebujú v takomto veku mamu nepretržite...aj v kočíku, v postielke sa cítia odstrčené a hladajú mamu..vela detí kočík, sedačku neznáša, možno má maličký reflux a proste v polohe ležmo je mu zle..väčšinou sa to zlepší, ked začne sedieť a vidieť z kočíka..neviem či máš šatku alebo nosič, kúp si požičaj a nos takmer stále-doma,vonku-popri tom máš volné ruky na nejakú prácu, môžeš ísť na nákup malinký si tam pospí..skús aj spoločné spanie posteli aj v noci, detičky spia nepokojne, potrebujú často meniť polohu / aj dospelý/.. vyskúšaj, uvidíš, že sa to polepší..a skús si nájsť niečo o kontaktnom rodičovstve, nosení..

akhalue
6. aug 2014

@mariola77 ako keby si opisovala moju dcéru. Máš moju podporu, prežili sme si to isté. Od kedy sme došli z pôrodnice malá plakala takmer nepretržite pol roka. Kočík sme mali len na okrasu, nedokázala tam vydržať ani 10min. plakala až sa dusila. To isté v autosedačke. Nedokázala vydržať ani v šatke ani v nosiči, keďže chcela všetko vnímať a vidieť.Kľudná bola len pri kojení, tam dokázala zaspať, no akonáhle sme ju preložili do postieľky do 5min. bola hore a kolobeh začal od začiatku. Keď začala sedieť kočík sme vymenili za športovú časť a zlepšilo sa to. Dokáže aj zaspať v kočíku, ale je to taký "cirkus", tvrdý spánok má len pol hodinu a potom musíme dávať pozor aby neprešlo auto, alebo niekto sa neprihovoril, lebo v momente je hore. Autosedačka je stále boj... 🙂, prejdeme max. 15km a to musí byť v dobrej nálade. Noci tiež máme hrozné, niekedy sme hore každu pol hodinku. Chápem ťa, je to veľmi náročné a ten kto si tým neprešiel, nikdy nepochopí. Naša má už 14 mes. a aj keď je veľmi živá, je to lepšie ako na začiatku. Sústredujem sa na to pozitívne, je veľmi vnímavá a šikovná. Ako napísala luba41, musime sa prispôsobiť potrebám drobcov a na všetko ostatné sa vykašľať. Držím päste a keď budem niečo vedieť o osteopatovi určite sa ohlásim.

luba41
6. aug 2014

@mariola77 ja len doplním, že píšem takisto na základe svojich skúseností...mám 3 deti /2 staršie a 1 menšiu/...kočík neznášali ani jeden / ešte stredný syn ako tak/- tak sme sa nosili aj von na rukách, v nosiči... v kočíku spali minimálne..vždy som lutovala detičky, ked mamky natriasali plačúce dieťa v kočíku a hovorili, že dieťa chce spať, preto vrieska...blbosť, ono hladalo mamu a čakalo, že si ho privinie..autosedačku tí starší akcpetovali-mali dudel, menšia /dojčená/ do 1,5r. len na krátke trate-tak sme chodili len tam, kde sme nutne potrebovali..všetci traja uspávaní na rukách, na prsníku..menšia chcela spať len u mamy, tak sme spali spolu cez den s nou na rukách alebo v posteli..a baby dosť grckali, nosenie bolo nutné.. takže treba počúvať svoje dieťaťko a hlavne neporovnávať s ostatnými.. 😉

mariola77
22. aug 2014

@luba41 Vďaka za radu, ale šatku neznáša - zájde sa až omodrie, nosič tak maximálne 5 minút, takže už len ruky a neviem, ako sa dá s dieťaťom na rukách variť, prať, zehliť... Nebyť mojich rodičov, tak neviem ísť ani na WC bez toho, aby malý nekričal. Veľmi ho ľúbim, ale nemyslím si, že by mal byť 24 hodín zavesený na mame.

luba41
22. aug 2014

@mariola77 ak si to chceš ulahčiť, tak skúšaj stále ten nosič alebo šatku..on si zvykne..na rukách dlhodobo nosiť - no nie je to celkom príjemné..a ja si práve myslím, že také malé dieťa má byť stále "zavesené" na mame..ešte pár týždnov a bude trocha lepšie-ked sa naučí sedieť, štvornožkovať, zahrať sa sám..treba vydržať-on ten čas strašne rýchlo letí.. a hovorím, darmo budeš hľadať v nom chybu-Ty sa musíš jemu prispôsobiť.. 😉

murex
10. okt 2016

@maja300
adresa na Osteopath-a je v RAkusku vo viedni
Philip van Haentjens
tel.: 0043/1/4034016
Grünentorgasse 6, 1090 Wien (9. obvod)
Treba odkaz nahrat cakacia doba je aj 2 mesiace.
Doporuc. mam od kolegov -pomohol
k.

niky21
6. dec 2017

Ahojte, obnovujem tému. Syn ( 6 týždňov) má skrátený krcny sval - torticollis a chcela by som vyskúšať osteopatiu, máte niekto skúsenosti ? Bývame v Bánovciach nad Bebravou, tak nevieme , kde najblizsie sa nejaký nachádza , poradíte ? Veľmi ďakujem

evka2013
29. jan 2018

@niky21 ahoj,navštevujem osteopatiu v novom.meste nad Váhom,ja aj celá moja rodina v ratane deti. Hore popisovany problém sa dá zvládnuť jedným sedením.

igorevna
7. júl 2018

@evka2013 Dobry deň! Mate kontakt na toho osteopata?

catalin
6. nov 2019

ahojte,

my sme boli na kraniosakralnej terapii ked sa narodila dcera, pred 10 rokmi. od momentu ako sa narodila plakala, nespala a nejedla dobre. 3 mesiace sme sa trapili, a potom nam znamy spomenul kraniosakralku. tak sme sli, dokopy 3 sedenia a vymenili mi dieta. prestala plakat, zacala lepsie jest a spanok sa tiez zlepsil. Keby som to vedela hned, isla by som tam hned po porode a usetrila si 3 mesacny stres pre dceru aj nas.

slavochka
28. aug 2020

@catalin mozem poprosit' kontakt kde ste boli na kraniosakralnej terapii? D'akujem!

liska83
6. júl 2022

@evka2013 dobrý deň,môžem sa spýtať ku komu ste chodili na osteopatiu v NMnV?