Otvorený zub

23. feb 2023

Ahojte baby, pred mesiacom som bola u zubara kvôli pulzujucej bolesti zubu. Musel mi ho otvoriť asi mi aj vybral nervy takými ihlickami tam išiel ale nepovedal mi ani co vlastne urobil nič len ze mam sa na recepcii objednať ze spraví osetrenie korenovych kanalikov. Recepčná mi dala termín presne na deň o mesiac čo bude v pondelok. Zub ma zatiaľ neboli len ked sa mi tam dostane jedlo a nejde mi vybrať ale chcela som sa spýtať ci je to podľa vas bežný postup? Nakoľko na internete som citala dosť diskusii kde písali ze zub by sa nemal na dlho nechávať otvorený...

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
23. feb 2023

Neviem ti síce poradiť, ale zdá sa mi, že by si mala dôverovať zubárovi, on vie, čo robí, aj keď sa v diskusiách píše kde čo. Okrem toho, každý lekár má iný pracovný postup. Takže neporovnávaj, aj tak mu nepovieš to, čo sa tu dozvieš.

petamich
23. feb 2023

ja som bola vcera na endodonciu a zatial mi tam dala hojivu vlozku (nenechala mi ho otvoreny) a ze do dvoch tyzdnov by sme to mali spravit - takze mi budu volat, ked sa uvolni nejaky termin

autor
23. feb 2023

Nie neuzavrel mi ho ničím

zuzana9415
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aduska11
23. feb 2023

Baby prosim boli to cistenie kanalikov?? Mna to caka v pondelok prvykrat v zivote a bojiiiim sa...

deti95060810
23. feb 2023

tiež som mala otvorený zub. po čase mi ho uzavrel vložkou , potom vložku vybral a zas dal ďalšiu.... a po niekoľkých týždňoch uzavrel plombou

bublinka1426
23. feb 2023

@zuzana9415 mala asi zapal kostnej drene ci odmumrety nerv to sa preliecuje aj par mesiacov. neviem ci 2-3mesiace. riadne prelieci dezinfekciou a zub uzatvorit nemoze kebyze tam ostali batkerie, plyny ( ktore prdia Bakterie) tlacia na plombu a to je ostra bolest na pol gebule. takze @ autorka riane umyt vzdy po piti ci jedle.

bublinka1426
23. feb 2023

@deti95060810 moze boliet par tyzdnov. ale nie dlho

bublinka1426
23. feb 2023

@anonym kludne daj vatu ale vzdy po jedle ci piti umyt kefkou a dat cista vata.

bublinka1426
23. feb 2023

@aduska11 neboli. zoberie daco,velmo tenke a smirgluje steny zuba...v kanali samozrejme.... obcas mozno citis bolest ale to preto ze je to blizko nervudalsieho zuba...ale inac to smirgluju...predtym nez zub zatvoria...musia riadne kanal ocistit. potom daju speci vypln a zablombuju.,.mam asi 4 zuby tak

autor
23. feb 2023

@zuzana9415 nenapadlo ma to vtedy sa spytat ale máš pravdu mala som sa. Pýtala som sa preto ci nemáte nejaké slušnosti s týmto samozrejme zubarovi dôverujem a verím ze vie co robí aj keď je pravda ze tento zubar len teraz v júni skonči školu tak mam trochu obavy ako to bude vedieť aj dokončiť ale verím tomu ze to dobre dopadne

bublinka1426
23. feb 2023

@anonym bezne len vata sa dava ale po kazdom piti a jedeni ===> umyt kefkou a zubnou pastou a potom cista vata. inac neuzatvaraju kvoli bakteriam.

jane1987
24. feb 2023

A co ked skoncil? Stale to studoval a zlozil skusky on a nie ty. Naco tam chodis, ked nedoverujes? Hlavne, ze mamickam na forach doverujes....toto mi hlava nebere. Bezne sa zub nechava otvoreny, ak je tam zapal, keby ho zavrel, zacne boliet a opuchat. Na dalsi termin precisti kanaliky a mal by dat dezinfekcnu vlozku (ale kazdy zubat ma svoje praktiky).

7kikuska7
24. feb 2023

Mesiac je dlho, mala by sa tam dat liečivá vložka a potom definitívne vyplniť koreňove kanáliky.