Ovisnutá koža na bruchu 1,5 roka po pôrode

7. jún 2023

Ahojte, mam 18 mesiacov po pôrode, váha necelých 50 kg. Nemám problém s nadváhou, ale ostala mi nepekne ovisnuta koža na bruchu. Toto bol môj tretí pôrod, prvé dva brucho úplná paráda, teraz som rodila ako 36 ročná, ešte som aj mala kludovy režim posledné mesiace, čiže pohyb pocas tehu nulový. Čokoľvek si oblečiem, brucho vždy "preteká"... Dá sa s tým niečo robiť? Podarilo sa niektorej cvičením tu kožu stiahnuť späť? Alebo nejako naštartovať svaly? Ak ano, aké cviky odporúčate? Alebo je tu možno nejaká skupina na riešenie takýchto problémov? Vopred vďaka...

rebrambora
7. jún 2023

Nie jedine operacia ☹️
Koza nieje sval a vekom je to stale horsie.

simca06022011
7. jún 2023

to nebude pohybom, ale proste kombinacia vek, nizka vaha = vacsie tehu brusko. Mojej mame sa to postupne stratilo za dlhe roky, ale nie uplne. To nie je sval, to je koza natiahnuta... cize to nespevnis len tak, nestihanes spat...

lulana79
7. jún 2023

tiez som rodila v rovnakom veku a brucho mam ploche... a to som pribrala pri prvom porode 20kg, pri druhom asi 15kg... koza na bruchu sa mi vzdy vratila do povodneho stavu... ale ja na brucho cvicim a mam dost pohybu

tyaja5
7. jún 2023

mne sa to brusko tiez stratilo, ale tak aj som dost cvicila, netusim, kolko presne pohybu mas ty, ale pokial mas zaujem, vies si najst presne cviky, ktore su na to urcene. myslim si, ze nie si prva ani posledna s takymto problemom 🙂

autor
7. jún 2023

Ja som pribrala počas tehotenstva 13 kg. Cviky som si nejaké našla, horšie je to s časom na cvičenie. A mate nejaké obľúbené, overené a účinné? Mne radila trénerka hlavne plank, skracovacky, vypracovala mi aj plán, ale tam mam pocit, že je to hlavne na ruky a nohy, brucho sa mi zdá, že najmenej namaham...

rebrambora
7. jún 2023

@autorka brucho namahas pri kazdom cviku.
Brusko sa robi v kuchyni. Bavime sa ale o svaloch a tuku, nie kozi.

autor
7. jún 2023

@rebrambora však toto, toto 🙄 Ze koža a svaly sú rozdiel. Ale tak dúfala som, že tu nájdem niekoho, kto si s tým poradil aj bez zákroku...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. jún 2023

Ono to na fotke možno nevyzerá až tak zle, ale k zvyšku postavy to je nepekne, neesteticke... To brucho je také nijaké.

autor
7. jún 2023

To vyzerá, akoby som stále bola tehotna

mamamasama
7. jún 2023

Počula si už o kefovaní na sucho?

mamamasama
7. jún 2023
autor
7. jún 2023

@mamamasama no, nebudem Ti písať, čo prvé som si pod týmto predstavila 😁 Ale teraz čítam o tom, a nie, prvýkrát sa s týmto stretávam. Zaujímavé. Možno by stalo za to to skúsiť. Máš aj osobnú skúsenosť?

mamamasama
7. jún 2023

Až teraz čítam ten môj dvojzmysel 🤣 "kefujem" ešte len druhý týždeň, ale mám pocit, že pokožka sa naozaj spevňuje. Tiež som po pôrodoch krásne schudla, ale tá koža. Ty to máš v takom štádiu, že to podľa mňa ešte pôjde. 🙂

autor
7. jún 2023

@mamamasama tak vďaka za radu, skúsim teda. A tu kefu si odkiaľ objednala alebo kúpila?

123369
17. jan 2024

Ahojky, diskusia je už trocha staršia,ale predsa skúsim. Mám presne ten ísť problém. Dokonca ako by som seba fotila. Prosím ťa,aj sa ti podarilo niečo s tou kožou spraviť? Skúšala si to kefovanie na sucho 😊( hrozný názov) . Ďakujem ak mi odpíšeš 😊