Padanie vlasov

13. dec 2023

Som po pôrode 4 mes a už neviem čo s podaním vlasov
...o chvíľu budem plesata...poradíte niečo na to?
Dikes

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3petka
13. dec 2023

Len vydržať. Ono to prejde. Ako sa upravia hormóny prestane to. Žiadnym zázrakom to nenapravis. Jedine parochňou.

katulienkaja
13. dec 2023

Ahoj ,po pôrode je padanie vlasov bežné, ustaluje sa hladina hormónov v tele kde sprievodným javom môže byť aj padanie vlasov. Môžeš si pripadne dat nejaké výživové doplnky napr. Biosil plus alebo Methionin (neviem ci kojiš -potom pozrieť niečo pre kojace); ale myslím že to ustane 🙂 ak by to pretrvavalo treba ísť ku kožnej,taktiež spraviť krvny obraz (ci nemáš malo zinku alebo železa v krvi aj vtedy zvyknú padať) alebo ešte padajú aj pri ochorení štítnej žľazy (to ti vie tiež obvodný pozrieť z krvi hormón TSH) držím palce nech prestanú padať čím skôr 🙂

martinka13
13. dec 2023

Po pôrode mi tiež veľmi vypadávali. Prešlo to po pár týždňoch

niqua
13. dec 2023

Ahoj, ako hovoria baby nado mnou...prejde to same..mne sa to ustalilo az ked malo dieta 5 mes. Nepomoze nic

autor
14. dec 2023

@katulienkaja ahoj Katka.. ano kojim..a zdá sa mi ze pred 14 r pri 1 synovi nepadali...no som už asi stara..a ešte aj plesata o chvíľu 😀

autor
14. dec 2023

@niqua no dúfam že už aj mne o mesiac bto prejde

autor
14. dec 2023

@3petka no asi nejakú pozriem😀

selena_luna
14. dec 2023

Prejde to. V tehotenstve si tak nadupana hormonmi, ze aj tie vlasy co mali vypadnut, ostali na hlave. Po porode preto zacnu husto padat - ale su to vlasy ktore uz mali byt vonku a je ich vela, ved sa nazbierali za 10 mesiacov. Je to uplne bezne a kazda sme si tym presli.