Padanie vlasov počas dojčenia

diamantgirl
20. jún 2017

Baby pomooooc, čo Vám pomohlo na padanie vlasov kym ste kojili? Budeme mat 5 mesiacov ale za chvíľu budem plesata 😪😪😪

domak2
20. jún 2017

Ja len ze to nie je kojenim, ale porodom 🙂 Prejde to same, ale mozes skusit doplnit vitaminy a pod.

diamantgirl
autor
20. jún 2017

domak2
Vitamíny si dávam nejaké pre kojace ženy ale to nepomáha... 😩😩😩

zuza79
20. jún 2017

Ahoj skus FITOVAL hair loss v lekarni sa to da kupit a zinok aspon 3 mesiace...

beton
20. jún 2017

@diamantgirl nesuvisi to s dojcenim. Pocas tehotenstva vlasy nepadaju vôbec, takze teraz po porode padaju aj namiesto tych, co ti za tych 9 mesiacov nepadali. teda este pockaj 4 mesiace a bude to vyriesene. Spravnou stravou samozrejme nic nepokazis, vraj zinok je na vlasy...

lorela
20. jún 2017

@beton Môže to súvisieť aj s dojčením, aj keď s väčšou pravdepodobnosťou ide o popôrodné hormonálne zmeny.

@diamantgirl Odporúčam komplexný doplnok výživy proti padaniu vlasov - poraď sa s magistrou, ktorý je vhodný pri dojčení. A, možno, aj nejakú vodičku na potieranie vlasovej pokožky. Odporúčam tiež šampón Vichy, ktorý doslova ukotvuje vlasové korienky.
Čo sa týka stravy, dbaj najmä o dostatok železa a kvalitných bielkovín.

sadika
20. jún 2017

Ja som mala to iste, suvisi to so stitnou zlazou - asi mas poporodnu hypertyreozu. Ja som mala naordinovane Bkompmex, do 2 mesiacov bolo po probleme.

nata46
20. jún 2017

Jajaj, aj ja som skoro plakala, keď som videla plný odtok vlasov...kojila som len krátko, tiež si myslím, že to bolo spôsobené pôrodom. Prešlo pár mesiacov + troška vitamínov a vlasy sa mi opäť zahusťujú 🙂 Ale nič netreba podceniť a keď to bude pretrvávať, tak sa treba poradiť s lekárom.

zinulka
20. jún 2017

Vlasy mi zacali padat po prvom porode asi po 4 mesiaci. Uzivala som Donna Hair Forte a bola som s tym spokojna. Vlasov nemam moc, preto som necakala kym to prestane padat same, ako vraveli niektori. Na to som nemala nervy 🙂 Teraz som tiez 4 mesiace po porode a vlasy uz zase zacali padat. Idem to kupit

lorela
20. jún 2017

Ono takmer neexistuje žena, ktorú by zhruba 3 - 4 mesiace po pôrode netrápilo padanie vlasov.

barborenka333
20. jún 2017

Není to kojenim,ale pôrodom.zmena hormónov.ono je to tak že počas tehotenstva vypadávajú menej vlasy a človek si myslí že aká hriva dobrá a po pôrode sa hormóny menia,nejakú tú chvíľu trvá kým sa to všetko dá poriadku.ja som cca keď mala malá 3mes.mala pocit že všetky mi vyletia ale niečo mi zostalo😂a časom zase mám super vlasy.mala ma rok a kojim a nie som plesata.cize kľud a počkaj.ziadne srandy na vlasy ti nepomôžu,čiže ušetrí peniaze na niečo lepšie🙂fakt sú to hormóny iba,ktoré sa dajú dokopy a bude ok

diamantgirl
autor
20. jún 2017

Ďakujem za rady lebo som naozaj uz bezradná. Chce sa mi plakať pri pohľade do zrkadla.

susannamk
30. jún 2017

Ahoj. Zamyslela si sa nad tým, že padanie vláskov môže mať súvis aj s niečím iným, vážnejším ako len s dojčením? Hovorím z vlastnej skúsenosti, totiž aj mne nesmierne padali vlasy, časom sa mi k tomu pridružila aj lámavosť nechtov a celkovo som bola viac a viac vyčerpaná. Keďže som nemala malé dieťa, nepripisovala som to tomu ako ty a navštívila som lekára. Ten zistil, že mi nefunguje štítna žľaza tak, ako by mala. Najskôr som nevedela, čo to pre mňa znamená, pretože som netušila ani len to, že je v krku. Osveta v tomto smere je veľmi malá, ale ak vám môžem poradiť, neskúšajte žiadne prípravky proti padaniu vlasov a reálne navštívte lekára. Nech viete, na čom ste!

mamcotka
28. feb 2019

@beton presne.. aj selen

martet
Odpoveď bola odstránená
Zobraz