Padanie vlasov po pôrode - prevencia

19. apr 2022

Zdravím, mám niekoľko týždňov do pôrodu a veľa kamarátok mi hovorilo že po pôrode im začali padať vlasy a trvalo to niekoľko mesiacov. Dá sa tomuto nejako preventívne predísť? Teraz užívam vitamín na vlasy a zdravo sa stravujem ale máte nejaký konkrétny prípravok ktorý tomu predchádzal?

miadi
19. apr 2022

Tomu sa neda predist je to prirodzene. Lebo pocas teho ti menej padaju. Vdaka hormonom. A par mesiacov po porode zacnu viac padat ale stale budes mat vlasy ako pred teho nebudes plesata 😀

joesvk
19. apr 2022

Myslím, že tomu nemožno predísť, lebo je to spôsobené hormonálne. V tehotenstve sú vlasy najlepšie, skoro nespadajú. Potom začnú padať, keď sa zmenia hormóny, na stav ako boli pred tehotenstvom.

nevenka
19. apr 2022

@miadi hej, ak nedostane dalsiu chorobu ako ja 😭. Po prvom v pohode a po druhom a tretom, no...2/3 vlasov fuc a pokracuje to 😭. Len taky vylev, no 😇

minesasubu
19. apr 2022

Mne kadernicka poradila ze mam stale brat kyselinu listovu aspon 800 aspon 3 mesiace po porode
Ale tiez si myslim ze je to individualne

bashee
20. apr 2022

Nie, je to hormonalne podmienena strata. Keby to bola strata podmienena nedostatkom vitaminov vtedy by sa tomu dalo zabranit. Ale zial je to ten prvy pripad. Dobra sprava vsak je, ze ak si zdrava tak sa jedna len o docasnu stratu tzv telogenne efluvium a vlasove cykly sa cochvila vratia do normalu

surama
20. apr 2022

Vitaminy po porode ber, lebo ich budes celkovo potrebovat. Ale vlasy ti budu padat tak ci tak. Pocas tehotenstva je predlzena rastova faza vlasov, preto nepadaju. Po porode (nie hned po porode, ale tak po 2-3 mesiacoch) vypadnu najma tie, ktore ti nevypadli pocas tehotenstva, preto ich bude tak vela.